Zdravé potraviny, které byste měli jíst

zdravé potraviny 

 

Sepsali jsme Vám potraviny, o kterých si myslíme, že je potřeba přidat do nákupního seznamu a proč.


Ořechová másla


Ořechová másla jsou vynikajícím zdrojem zdravých tuků podporujících mozek. Doporučujeme mandlové máslo. Nejen, že je chutné na rýžových chlebíčcích jako svačina před tréninkem, ale mandle jsou také skvělým zdrojem vitamínu E.


Hořká čokoláda


Až budete příště nakupovat, vyberte si nějakou hořkou čokoládu! Pouhých 100 g tmavé čokolády (70–85% kakaa) obsahuje 11 gramů vlákniny a také spoustu železa, hořčíku a spoustu dalších dobrých věcí.

 

Prohlédněte si naší nejnovější kolekci dámského fitnes oblečení. V nabídce máme fitness legíny, sportovní topy, tepláky a mikiny.


Česnek


Česnek můžete přidat téměř do jakéhokoli jídla! Studie také prokázaly, že česnek může pomoci v boji proti nachlazení a ke snížení krevního tlaku.


Kokosový olej


Kokosový olej můžete použít na cokoli - ať už jde o vaření, úpravu vlasů nebo bělení zubů! Kokosový olej je opravdu snadno stravitelný a má vysoký obsah zdravých tuků.


Sladké brambory


Nejen, že jsou chutné, ale sladké brambory jsou také vynikajícím zdrojem vlákniny, železa, vápníku a selenu. Je také známo, že mají vysoký obsah antioxidantu beta-karotenu. Na rozdíl od průměrných bílých brambor.

 

Pomeranče


Všichni víme, že pomeranče jsou vynikajícím zdrojem vitamínu C, ale mnoho lidí neví, že jsou také skvělým zdrojem vápníku - poskytuje vám asi 6% denních potřeb vápníku. Studie z University of North Carolina také odhalila, že díky vysoké hladině vápníku mohou pomeranče také pomoci zmírnit bolestivost svalů

 

Quinoa


Může být použit jako náhrada těstovin, rýže nebo dokonce ovesných vloček. Je to také kompletní protein s vysokým obsahem vlákniny a železa, což z něj činí oblíbenou volbu pro vegany a vegetariány. Má také nízký glykemický index, což znamená, že je dobrý pro kontrolu hladiny cukru v krvi a poskytuje pomalý a stabilní zdroj energie.

Zpět do obchodu