Od ranního ptáčete po noční sovu

ranní ptáče nebo noční sova

Ranní ptáče nebo noční sova?

Víte, jaký jste druh, co se týče spánku? Většina lidí ne. Pracují typickým způsobem 9 až 5 bez ohledu na to, kdy jsou nejproduktivnější. Chceme pracovat chytře a hrát tvrdě s maximálními výsledky. Cílem je přesně určit časy, kdy kreativita proudí a na které je soustředění mrtvé. Háček je v tom, každý je jiný. Být noční sovou nebo ranním ptáčetem závisí na osobních preferencích, alespoň trochu. Tohle dává smysl, ne? Pokud dáváte přednost práci v určitou denní dobu, pak pracujte v tuto dobu. Koneckonců, studie mohou říci jednu věc, ale určujícím faktorem je to, jak se cítíte a kdy jste produktivní. Nicméně, váš optimální produktivní čas je často spojen s vaší genetikou.

Pokud jste ranní ptáče nebo noční sova, je vždy dobré mít vhodné dámské fitness legíny, proto se nzapomeňte podívat na naší nabídku.

Podle studie jsou vaše spánkové preference genetické. V roce 2008 studie na psychiatrickém institutu prokázaly, že preference týkající se doby spánku jsou často dědičné a následné údaje naznačují, že 50 % výběru doby spánku je dáno genetickými faktory. Jiné studie však těmto výsledkům odporují. Mnoho vědců interpretuje produktivitu, náladu a bdělost ranních ptáčat a nočních sov různými způsoby. Tento příspěvek vám má pomoci zjistit, který čas je pro vás nejproduktivnější. Pokud jste jako většina produktivních lidí, budete chtít upgradovat způsob své práce, abyste měli čas na jiné důležité věci v životě.

 

Ranní ptáček

 • Vědci z univerzity v Bologni vyvozují, že ranní ptáčata jsou svědomitější lidé.
 • Studie z roku 2008 naznačuje, že večerní lidé mají tendenci být méně spolehliví, méně emocionálně stabilní a náchylnější k depresím, závislostem a poruchám příjmu potravy.
 • Americká asociace psychologů souhlasí s tím, že ‚ráno‘ je spojeno s většími pozitivními emocemi ve všech věkových skupinách. Měření štěstí je subjektivní, ale ukazuje, že ‚ráno‘ je spojeno s pozitivními emocemi.
 • Ranní ptáčata jsou proaktivnější než večerní lidé, a proto se jim v podnikání daří. „Mají tendenci mít lepší známky ve škole, což je dostane na lepší vysoké školy, což pak vede k lepším pracovním příležitostem. Ranní lidé také předvídají problémy a snaží se je minimalizovat. Jsou proaktivní,“
 • Studie, které říkají, že večerní typy jsou méně spolehlivé a stabilní, ale to může být důsledkem toho, že se noční sovy snaží přizpůsobit způsobu života ranních ptáků.

 

práce v noci

Noční sova

 • Výzkum objevil významné rozdíly v preferencích spánku a zjistil, že lidé s vyšším IQ jsou s větší pravděpodobností noční sovy. Zjistili evoluční posun od aktivní ve dne k nočním aktivitám a že ti jedinci, kteří raději zůstávali dlouho vzhůru, vykazovali „vyšší úroveň kognitivní složitosti“.
 • Výzkumníci z Belgie a Švýcarska, kteří zkoumali spánkové návyky, zjistili, že ranní vstávající potřebovali více odpočinku než jejich noční protějšky a nesoustředili se později během dne tak dobře jako ti, kteří spali.
 • Funkční studie MRI byly použity k posouzení homeostatického spánkového tlaku, potřeby těla spát, u nočních sov a ranních ptáků. Ranní ptáčata vstávala mezi 4 a 5:30 a šla spát do 21:00. Noční sovy chodily spát ve 3 nebo 4 hodiny ráno a vstávaly v poledne.
 • U nočních sov byla po 10,5 hodinách pozorována zvýšená aktivita ve dvou částech mozku, které se podílejí na regulaci cirkadiánního signálu. V podstatě cirkadiánní signál vítězil nad tlakem na spánek.
 • Na druhou stranu u ranních ptáků „spánkový tlak brání vyjádření cirkadiánního signálu“, takže tito jedinci byli méně schopní udržet soustředěnou pozornost. Studie je první, která ukazuje, že cirkadiánní rytmy a tlak ve spánku ovlivňují chování.
 • Ranní ptáčata se také cítila ospalejší a během úkolů nereagovala tak rychle. Vědci tvrdí, že ranní ptáčata by mohla být citlivější na spánkový tlak než noční sovy.

 

Který pták jsi?

Při výběru času produktivity je důležité si uvědomit, že spánek také hraje velkou roli. Pokud vám chybí dobrý spánek, nebudete podávat ideální výkon. Protože jsem udělal téměř všechny možné chyby, pokud jde o hackování spánku, zdokumentoval jsem nejúčinnější metody pro lepší spánek za kratší dobu.

Jako pták jsem noční sova. Preferuji práci v noci.

V kombinaci s dietou a tím, že jsem noční sova, rozhodně pociťuji menší spánkový tlak než moji ranní ptačí přátelé. Pomáhá mi, že mám také několik biohackovacích hraček, které mi umožňují vytěžit ze spánku maximum, když to opravdu potřebuji. Znalost svých ideálních časů pro soustředění mi umožňuje upřednostňovat práci a zábavu, jít až do časných ranních hodin a stále se cítit svěží, když se ráno probudím. To znamená, že jsem strávil rok vstáváním v 5 hodin ráno, abych každé ráno hodinu meditoval, a zjistil jsem, že to funguje i pro mě. Byl jsem odpočatý a produktivní, ale šel jsem spát dříve (mezi 11 a 1:00). Hodina meditace může nahradit dvě hodiny spánku a vy můžete fungovat jako ranní člověk, i když to není váš přirozený stav.

Pro vás biohackery si vyberte, co vám nejlépe vyhovuje. Podívejte se na svou rodinnou historii, pracovní prostředí, domácí prostředí a na to, jak se v těchto časech cítíte. A experimentujte! Hackněte své tělo, abyste mohli optimalizovat svou práci v době, kterou chcete.

Napsali jsme Vám návod, jak zlepšit spánek.

Zpět do obchodu