9 zdravých a rychlých snídaní

zdravá snídaně

 

Pokud upřednostňujete spánek před dobrou snídaní, můžete zkusit něco, co rychle vzít a sníst. Spíše než vynechat toto docela důležité jídlo, vyzkoušejte některé z těchto jednoduchých nápadů, které vás nasytí až do oběda.

Vaječné muffiny, omeleta z vaječných bílků, vařená vejce

Vejce, vejce, vejce! Bez ohledu na to, jak se vám vajíčka ráno líbí, jsou perfektní na cestách, jako zdravá snídaně. Se 78 kalorií a 6 g bílkovin na 1 vejce a zároveň můžete získat dobrou dávku zdravého cholesterolu a vitamínů A, B-6, B-12 a D.

Kombinací zeleniny podle vašeho výběru, jako je červená paprika, cibule, pórek a houby, 3 bílky a jedno celé vejce, můžete připravit vaječnou bílou omeletu obsahující přibližně 150 kalorií.

Pro představivost, proč nezkusit vytvořit vdolky z vaječného bílku? Chcete-li něco opravdu rychlého, zkuste před spaním uvařit vajíčka, abyste je ráno vzali na cestu.

 

Připravte si ovesné vločky na noc

Pokud vás ráno opravdu tlačí čas, proč nezkusit večer připravit ovesné vločky? Jednoduše přes noc uložte do ledničky, abyste ráno vzali misku a mohli jít. Oves poskytuje skvělý zdroj pomalu se uvolňující energie bez cukru a přidáním odměrky syrovátkové bílkoviny můžete ráno získat více než 20 g bílkoviny. Vyzkoušejte různé příchutě a přidejte ovoce, aby bylo každé ráno trochu jiné.

 

Avokádo na toastu

Chléb je jednou z prvních věcí při dietě, ale některé sacharidy mohou být důležitou součástí vaší stravy. Pro vyšší obsah bílkovin můžete vyzkoušet žitný chléb nebo chléb s ořechy a semínky. Pro skvělou zálivku plnou zdravých tuků rozmačkejte avokádo a přidejte trochu soli, pepře a chilli.

 

Snídaně a quinoa

Quinoa má přirozeně vysoký obsah bílkovin, ale často se považuje za zrno, které je pouze pro slaná jídla. Vařením quinoi a smícháním s mlékem a proteinovým práškem však můžete vytvořit snídani s vysokým obsahem bílkovin, která se podobá kaši. Skladujte v krabičce na oběd a užívejte si na cestách.

 

Nepečené proteinové tyčinky

Vyměňte své sušenky s vysokým obsahem cukru za cereální domácí proteinovou tyčinku. Kombinací ovsa, syrovátkového bílkovinového prášku, ořechů, semen a lesních plodů, s arašídovým máslem, trochou kokosového oleje a jogurtem či mlékem si můžete během několika minut vyrobit vlastní proteinové tyčinky.

 

Proteinové palačinky

Proteinové palačinky se vyrábějí velmi snadno a jsou lahodnou zdravou alternativou běžných palačinek. Chcete-li je připravit od nuly, zkombinujte 1 vejce nebo dva bílky s jednou odměrkou syrovátkového proteinu a práškem do pečiva. Pánev si vymažte kokosovým olejem a vařte na středním ohni. Ty pak můžete vzít na cesty.

 

Uzený losos a nízkotučný smetanový sýr na žitném křupavém chlebu

Losos je skvělým zdrojem bílkovin a esenciálních omega-3 a esenciálních mastných kyselin. Popadněte žitný křupavý chléb, namažte ho nízkotučnými smetanovými sýry a položte na něj uzeného lososa, vynikající a snadno se hodí i večer předtím.

 

Proteinový koktejl

Existuje spousta možností proteinového smoothie pro rychlou zdravou snídani na cestách. Pokud máte mixér, zkuste ráno zkombinovat své oblíbené ovoce a odměrku proteinu. Proteinový prášek může být s příchutí a můžete zvolit příchuť, na kterou budete mít chuť.

 

Chia pudink 

Chia semínka mají řadu zdravotních výhod. Pomáhají vstřebávání bílkoviny, ale také poskytují minerály, jako je mangan, fosfor a vláknina. Vezměte řecký jogurt, nasypte do něj chia semínka, piškoty, pokud nejste v dietě, pak nějaké ovoce a uložte jej přes noc v lednici a ráno máte skvělou snídani.

 

Víte jaké jsou nejlepší dámské fitness legíny? Ty které můžete vzít na každý trénink.

Zpět do obchodu