Jaké druhy bílkovin mohou nahradit klasickou syrovátku?

jaké jsou zdroje bílkovin

Zdroje bílkovin

Mnoho návštěvníků fitek, vzpěračů a sportovců si myslí, že suplementace syrovátky je jedinou cestou vpřed, pokud jde o bílkoviny. Proto jsme tu, abychom řekli, že tomu tak není. Syrovátkový protein je jen jednou z možností, která pochází z mléka spolu s kaseinem. Syrovátka vzniká při výrobě sýra z tekuté syrovátky, která zůstane, když se sýřeniny spojí. Když se vyrábí syrovátkový protein, syrovátková tekutina se zpracovává a rafinuje, aby se oddělily proteiny od tuků a laktózy, a poté se suší na prášek. Syrovátkový protein obsahuje všech devět esenciálních aminokyselin, což z něj dělá skvělou a velmi oblíbenou volbu pro suplementaci bílkovin. Existují však i další kompletní zdroje bílkovin, které stojí za zvážení. Ale existuje spousta dalších alternativ k syrovátkovému proteinu, které mohou vyhovovat alergikům, splňují určité dietní požadavky, jako jsou veganští a vegetariánští kulturisté, nebo mohou dát každému flexitariánovi jinou možnost.

Veganský a vegetariánský proteinový prášek

Je to směs, která obsahuje bílkoviny pocházející z rostlinných zdrojů. Může být z hrachového proteinu, proteinu z hnědé rýže a konopného proteinu, který kombinuje tyto špičkové zdroje BCAA a vytváří tak kompletní profil aminokyselin.

Proteinový prášek bez laktózy

Mocná syrovátka pochází z mléka a sýra, lidé s intolerancí na laktózu a ti z nás, kteří se prostě chtějí ve své stravě vyhnout produktům obsahujícím laktózu, musí hledat alternativu. Odpovědí je hledat rostlinné bílkoviny nebo bílkoviny na bázi vajec, včetně hnědé rýže, konopí a hrachu. Dobrou zprávou je, že budete příjemně překvapeni, když zjistíte, že obsah bílkovin v jedné porci se vyrovná obsahu syrovátky.

Organický proteinový prášek

Dali jste se na bio? Organické proteinové prášky jsou cestou vpřed pro každého, kdo se chce vyhnout umělým přísadám, sóji nebo sladidlům. Krávy jsou krmeny na bohatých, zelených pastvinách a syrovátka je ultrafiltrovaná.

Konopný proteinový prášek

Konopí je považováno za jeden z nejoblíbenějších rostlinných proteinů. Obsahuje značný počet z devíti esenciálních aminokyselin, a proto je ideální pro rozvoj svalové hmoty a regeneraci. Kromě toho má vysoký obsah omega-6 a omega-3 mastných kyselin, které obvykle získáváte z potravin, jako jsou ryby. Opět dobrá zpráva pro vegetariány, protože masivně přispívají ke zdraví vašeho srdce a kloubů.

Hrachový proteinový prášek

Hrachový proteinový izolát obsahuje přibližně 23 g bílkovin na odměrku, díky čemuž je skutečným konkurentem při absenci syrovátky. Je také známo, že pomáhá s regulací hmotnosti pro každého, kdo chce snížit tělesný tuk, protože má schopnost zanechávat pocit „plnosti“ mezi jídly.

Proteinový prášek z hnědé rýže

Obsahuje 23 g bílkovin na porci a dává těm z nás, kteří se vyhýbají syrovátce, skvělou volbu, která vyhovuje vegetariánům a veganům. Je také přeplněný železem a poskytuje vám 10 procent denního doporučení v jediné polévkové lžíci. Možná si obvykle představíte rýži jako zdroj sacharidů, ale je to dobrá zpráva pro každého, kdo chce omezit příjem sacharidů, protože protein z hnědé rýže je izolovaný a obsahuje pouze 2 g sacharidů na polévkovou lžíci.

Sojový proteinový prášek

Sójový proteinový prášek je stejně účinný jako mnoho živočišných proteinů. Je to také skvělý zdroj bílkovin pro každého, kdo chce snížit tuk. Sójové boby jsou luštěninou, která má přirozeně vysoký obsah bílkovin a také poměrně nízký obsah tuku. Sojová mouka se zpracovává na izolát sójového proteinu, který se skládá z přibližně 90 až 95 procent bílkovin. Tento proces minimalizuje tuky a sacharidy.

Proteinový prášek z vaječných bílků

Vaječné bílky jsou široce známé jako nejlepší dietní zdroj bílkovin pro budování svalů. Vaječný protein je vysoce biologicky dostupný, což znamená, že ho vaše tělo (zejména svaly) spotřebuje více, když je tráveno. Má také vyšší obsah aminokyselin s rozvětveným řetězcem (BCAA) – 6,7 g BCAA ve srovnání s 5,5 g, které získáte ze syrovátky. Proteinový prášek z vaječných bílků je také přirozeně bez tuku a sacharidů.

Kaseinový proteinový prášek

Kasein, stejně jako syrovátka, je produktem mléka. Nejdůležitější výhodou kaseinu je jeho schopnost udržet vás sytými. Jedná se o pomalu stravitelný protein, díky kterému je ideální pro užívání poslední věci na noc, abyste zahnali chutě a vyhnuli se osmihodinovému půstu, když spíte. Výhodou je větší retence svalů a ztráta tuku.

Kolagenový proteinový prášek

Obsahuje až 90 % bílkovin, čímž zvyšuje celkový příjem bílkovin bez přidaných tuků nebo sacharidů. I když se kolagen používá z mnoha různých důvodů, nabízí jinou úroveň aminokyselin než syrovátka nebo jiné formy proteinových prášků, které doplní zbytek vašeho režimu.

hovězí steak

Hydrolyzovaný hovězí proteinový prášek

Hydrolyzovaný hovězí proteinový prášek je perfektní alternativou k syrovátce pro ty, kteří hledají možnost bez laktózy. Obsahuje všechny esenciální aminokyseliny, takže je ideální pro regeneraci a budování svalů. Má nízký obsah tuku a cukru a navíc je bez mléčných výrobků.

Využití našich bezešvých legín je široke, naše zákaznice je nejraději nosí na běhání nebo jako legíny do fitka, na jógu či na běžné nošení.

Zpět do obchodu