Pomůže vám zelený čaj zhubnout?

zelený čaj a hubnutí

Zelený čaj neustále roste z fitness módy do respektované části zdravého životního stylu. Jeho vysoká hladina antioxidantů má fanoušky, kteří tvrdí, že má vlastnosti proti stárnutí. Může vám ale pití zeleného čaje pomoci zhubnout a můžete si díky němu splnit své fitness cíle? Jsme tu, abychom to zjistili.

Jak vám zelený čaj pomůže zhubnout?

Zelený čaj je nabitý silnými rostlinnými sloučeninami zvanými polyfenoly. Polyfenoly jsou silné antioxidanty s mnoha přínosy pro zdraví. Kombinace katechinů (specifický typ polyfenolu) v zeleném čaji a jeho obsah kofeinu byly spojeny se ztrátou hmotnosti. Zatímco kofein dodává energii, která může vést ke spálení více kalorií a efektivnějšímu tréninku. Bylo prokázáno, že katechiny výrazně zvyšují ztrátu tuku.

Měli byste pít zelený čaj před tréninkem?

Pití zeleného čaje zhruba hodinu před tréninkem poskytne vašemu tělu dostatek času na to, aby pocítilo blahodárné účinky. Kromě odbourávání tuků pro více energie vám zelený čaj poskytne dávku kofeinu, která vám dodá energii během celého tréninku. Zelený čaj je oblíbený, protože obsahuje mnohem méně kofeinu než mnoho alternativ, jako je káva nebo nakopávač. Takže pro ty, kteří chtějí přirozenější tlak s malým rizikem propadu, když kofein vyprchá, je to dobrá volba. Dalším rozdílem v kofeinovém účinku zeleného čaje ve srovnání s jinými kofeinovanými nápoji, jako je káva, je nižší riziko úzkosti. Pokud zjistíte, že nápoje s vysokým obsahem kofeinu ve vás zanechají pocit přílišné bdělosti a trochu nepohodlí, může být dobrou alternativou zelený čaj. Zelený čaj obsahuje aminokyseliny, které ovlivňují mozek. Pomáhají tělu uvolňovat dopamin a zvyšovat neurotransmiter GABA. Takže nejenže budete mít více tuku odbouraného, připraveného ke spálení a přeměněného na svalovou hmotu, budete mít také více kofeinu, abyste mohli spalovat více tuků.

 

Měli byste pít zelený čaj, i když nejste obézní?

Stále můžete těžit z výhod zeleného čaje, i když nechcete hubnout. Přirozené hladiny kofeinu v zeleném čaji lze použít před tréninkem k posílení před silovým tréninkem. Dokud dáváte svým svalům dostatek kalorií a bílkovin k růstu, můžete zachovat svalovou hmotu a přitom těžit z účinků zeleného čaje na spalování tuků.

 

Měli byste pít zelený čaj nebo si dát jen výtažky?

Tohle je čistě osobní volba. Budete těžit z obou možností. Pokud se vám například nelíbí chuť, extrakty budou jasnou volbou. Extrakty mají také tu výhodu, že jsou snadno přenosné a snadno se konzumují na cestách. Pokud jste typ, který touží po svačině, pak pití zeleného čaje poskytne další výhodu k rozptýlení. Navíc obsah vody pomůže zahnat smíšené signály žízně či hladu. Alternativně můžete výhody zeleného čaje smíchat s jinými speciálně vybranými produkty. Příště si vybírejte směs před tréninkem nebo doplňujte zásoby doplňků, hledejte obsah zeleného čaje.

 

zelený čaj matcha prášek

 

Závěr

Zelený čaj je osvěžující nápoj, který poskytuje kofein a silné antioxidanty mohou podporovat spalování tuků. Zvýšené soustředění a energie vám mohou pomoci v tréninku.  Když tvrdě trénujete v posilovně, přírodní produkty, jako je zelený čaj, mohou prospět vašemu tréninku a pomohou vám dosáhnout výsledků, které hledáte. Naše články by měly být použity pouze pro informační a vzdělávací účely a nemají být brány jako lékařská pomoc. Pokud máte obavy, poraďte se se zdravotníkem dříve, než začnete užívat doplňky stravy nebo zavádět jakékoli zásadní změny ve vaší stravě.

 

Doporučujeme naše fitness oblečení i pro každodenní nošení.

Zpět do obchodu