Akné a tipy jak se ho rychle zbavit

lecba-akne

 

Pupínky přirozeně trvají alespoň 3 - 5 dní, než úplně zmizí z pokožky, ale pokud budete postupovat podle těchto tipů, zbavíte se svých pupínků za okamžik.

 

1) Aspirin


Aktivní složkou v aspirinu je kyselina salicylová - stejná klíčová složka v mnoha kosmetických prostředcích na akné.

Jak na to:

  • Rozdrťte jednu pilulku aspirinu ve vodě a vytvořte pastu. Naneste pastu přímo na pupínek vatovým tamponkem a nechte ji působit 15 minut. Poté opláchněte teplou vodou.


2) Med


Med (zejména Manuka Honey) je známý svými vynikajícími antibakteriálními vlastnostmi, protože pomáhá čistit póry kůže a zabraňuje růstu mikrobů podporujících akné. Vyčistěte si obličej a naneste prsty na vaše pupínky. Ponechejte alespoň jednu hodinu nebo přes noc, poté umyjte.

 

Skvěle padnoucí střih a bezešvý materiál? Naše dámské fitness legíny Gymclothes splní všechny tvé požadavky. Prohlédněte si naší nabídku.

3) Citronová šťáva


Citronová šťáva je kyselina citronová, která je velmi bohatá na vitamín C, navíc je to skvělý noční lék na pupínky! Odlupuje pokožku, což je důležitý krok v léčbě akné. Vše, co musíte udělat, je vymačkat citronovou šťávu, aplikovat ji na pupínky a nechat ji přes noc působit. Citronová šťáva může také vysušovat pokožku. To je skvělé pro pupínky, ale může to být těžké pro kůži. Přimícháním trošky medu pomůže vyrovnat suchost.

 

4) Papaya


Papája obsahuje enzym zvaný papain, který se používá ke snížení zánětu a pomáhá při regulaci tvorby hnisu v akné. Rozmačkejte papáju a poté ji aplikujte na postiženou oblast (nebo na celou vaši tvář), nechte ji působit po dobu 20 až 30 minut a poté ji jemně omyjte.


5) Tea Tree Oil


Díky silným antibakteriálním vlastnostem je Tea Tree olej účinným lékem na pupínky. Na rozdíl od přírodního oleje produkovaného vaší pokožkou, působí jako rozpouštědlo a proniká přes maz, uvolňuje póry a odstraňuje odumřelé buňky. Nezapomeňte zředit olej z čajovníku, než jej použijete na pupínky. Můžete míchat v poměru 1: 9 (olej k vodě). Umyjte si obličej teplou vodou a potom pomocí vatové tyčinky aplikujte zředěnou směs na problémové oblasti s akné.

 

6) Aloe Vera Gel


Aloe vera gel má příjemné uklidňující účinky na pokožku s akné. Kromě antibakteriálních vlastností také snižuje zarudnutí a otok. Aloe vera je pěkná pokojová rostlina, takže byste ji měli pěstovat doma. Extrahovaný gel však můžete zakoupit také v obchodě.

 


7) Jedlá soda


Jedlá soda je známý domácí lék, jak se zbavit pupínků. Má mírné, ale silné antiseptické vlastnosti; ničí plísně a bakterie. Jedlá soda také stimuluje růst nových kožních buněk. Vaše pokožka se tak stává jemnější. Můžete smíchat stejné dávky jedlé sody s vodou a vytvořit hustou pastu a dát ji na pupínky. Nechte jej působit 30 minut a poté opláchněte teplou vodou.

 

8) Zmrazte to!


Tření ledové kostky na tváři pomáhá zmenšit oblast postiženou akné, zmírní pocit pálení a zmírní otoky. Je také účinný při snižování zánětu. Zlepšuje krevní oběh při aplikaci na pupínky.

 

9) Zubní pasta


Vezměte malé množství zubní pasty (s nízkým obsahem fluoridů) na prsty a naneste ji na pupínky. Nechte to přes noc působit a ráno si umyjte obličej studenou vodou. Přítomné antimikrobiální vlastnosti v zubní pastě mohou pomoci při léčbě vašich pupínků. Ale pozor: Nezapomeňte zvolit zubní pastu s nízkým obsahem fluoridů.


Náš tip: Abyste se vyhnuli pupínkům, měli byste se zbavit toxinů, jíst zdravou stravu a poskytnout svému tělu zdravé vitamíny.

 

 

Zpět do obchodu