Akné a tipy jak se ho rychle zbavit

Autor: Petr Mašek

léčba akné

Zdroj obrázku: Pexels.com

 


Akné je běžným problémem mnoha lidí, zejména v adolescenci. Pupínky mohou trvat několik dní, než kompletně zmizí z pokožky, ale existují různé způsoby, jak se jich rychle zbavit. V tomto článku se podíváme na několik účinných přírodních metod, které vám pomohou získat čistou a zdravou pokožku.

 

Použití aspirinu

Aspirin obsahuje kyselinu salicylovou, která je klíčovou složkou mnoha kosmetických přípravků na akné. Můžete vytvořit pastu z jedné rozdrcené tablety aspirinu smíchané s trochou vody. Tuto pastu naneste na pupínek vatovým tamponkem a nechte působit 15 minut. Poté opláchněte teplou vodou.

Využití medu

Med, zejména Manuka med, má vynikající antibakteriální vlastnosti a pomáhá čistit póry a zabránit růstu bakterií způsobujících akné. Vyčistěte si obličej a naneste med přímo na pupínky. Nechte působit alespoň hodinu nebo přes noc a poté opláchněte.

Citronová šťáva

citronová šťáva a akné

Zdroj obrázku: Pexels.com

 

Citronová šťáva obsahuje kyselinu citronovou a je bohatá na vitamín C. Je to skvělý přírodní prostředek pro léčbu pupínků. Můžete si jednoduše vymačkat citronovou šťávu a aplikovat ji na pupínky. Nechte působit přes noc a ráno opláchněte. Buďte však opatrní, protože citronová šťáva může vysušovat pokožku. Přidejte trochu medu, abyste vyrovnali suchost.

Papája

Papája obsahuje enzym papain, který pomáhá snižovat zánět a regulovat tvorbu hnisu v pupíncích. Rozmačkejte papáju a aplikujte ji na postiženou oblast nebo na celou tvář. Nechte působit 20-30 minut a poté opláchněte.

Papáju u nás nenajdete, ale máme v nabídce dámské fitness oblečení.

Tea Tree olej

Tea Tree olej je známý svými silnými antibakteriálními vlastnostmi. Proniká do pórů a odstraňuje odumřelé buňky. Nezapomeňte olej zředit v poměru 1:9 s vodou a aplikovat na pupínky vatovou tyčinkou. Umyjte si obličej teplou vodou.

Aloe Vera gel

Aloe Vera gel má uklidňující účinky na pokožku s akné. Přispívá k redukci zánětu, zarudnutí a otoků. Můžete použít extrahovaný gel z rostliny Aloe Vera nebo zakoupit hotový gel v obchodě.

Jedlá soda

Jedlá soda má silné antiseptické vlastnosti a pomáhá ničit plísně a bakterie. Navíc stimuluje růst nových kožních buněk. Smíchejte jedlou sodu s vodou a vytvořte hustou pastu. Naneste pastu na pupínky, nechte působit 30 minut a poté opláchněte.

Použití ledu

Tření ledovou kostkou o tvář pomáhá zmenšit pupínky, zmírnit pálení a otoky. Zlepšuje také krevní oběh. Ledovou kostku jemně třete po postižených místech.

Použití zubní pasty

Zubní pasta s nízkým obsahem fluoridů může pomoci při léčbě pupínků díky svým antimikrobiálním vlastnostem. Naneste malé množství zubní pasty na pupínky před spaním a ráno si obličej umyjte studenou vodou.

Pokud se chcete vyhnout vzniku pupínků, je důležité dbát na zdravou stravu, získávat dostatek vitamínů a vyhnout se toxinům. Mějte na paměti, že každá pokožka je jedinečná a může reagovat odlišně na různé léčebné metody. Je vhodné konzultovat s odborníkem před zahájením jakékoliv nové léčby.

Závěr

Akné může být nepříjemné a ovlivnit vaši sebevědomí. Nicméně, existuje mnoho přírodních metod, které vám mohou pomoci se pupínků rychle zbavit. Použití aspirinu, medu, citronové šťávy, papáje, Tea Tree oleje, Aloe Vera gelu, jedlé sody, ledu a zubní pasty jsou jen některé z možností, které stojí za zvážení. Vyberte si metodu, která vyhovuje vaší pokožce a pokud máte jakékoli obavy, poraďte se s dermatologem.

 

Tento článek byl aktualizován o nový obsah 29.10.2023

Zpět do obchodu