10 pozitivních účinků bílkovin

bílkoviny a účinky

Bílkoviny a účinky na naše tělo

Každý ví, že každý druh živin je důležitý pro zdravý životní styl. Ne tolik lidí si však možná uvědomuje, že bílkoviny mají pro dobrou stravu více výhod, než si myslí. Tato sloučenina funguje jako cihla, která vytváří některé z našich tělesných tkání, jako jsou svaly a vlasy. Když jíme bílkoviny, jdeme na jejich bohaté zdroje aminokyselin, které hrají důležitou roli ve všech živých organismech. Pojďme se blíže podívat na to, jak zdravé je jíst více bílkovin.

Ještě jste nevyzkoušeli naše dámské fitness legíny Gymclothes? Tak to je nejvyšší čas.

Zlepšují svalovou hmotu

Vzhledem k tomu, že bílkoviny jsou součástí složení svalů, čím více jich konzumujete, tím lepší bude vaše svalová hmota. Tyto sloučeniny vám pomohou udržet zdravé tělesné tkáně, jako jsou vazy a šlachy. Po intenzivním fyzickém tréninku je důležité konzumovat potraviny bohaté na bílkoviny. Vaše svaly jsou poškozeny vaším úsilím, potřebují podporu, aby byly ještě lepší než dříve. Proteiny opraví poraněné tkáně a účinně léčí bolesti svalů.

Pomáhá vám zhubnout

Proteiny magicky nerozpustí tukové tkáně. Mají však v rukávu trik. Prodlouží pocit sytosti na co nejdelší dobu. Tímto způsobem je menší šance, že budete procházet nekontrolovatelnými chutěmi, které mohou zničit váš zdravý jídelníček. Existuje mnoho tajemství hubnutí, jen musíte najít to pravé pro vaše tělo a metabolismus.

Zajišťuje nízkou hladinu cukru v krvi

Proteiny vyžadují k metabolizaci menší část inzulínu než sacharidy. Nahrazením potravin s vysokým obsahem sacharidů a sladkých potravin s kvalitními bílkovinami váš glykemický index nepřeroste. Tím, že se ujistíte, že si vaše hladina glukózy udržuje nízký profil, se ve skutečnosti chráníte před diabetem II. Odborníci se nyní domnívají, že za vznik takového stavu může vysoká produkce inzulínu. Takže, pokud jde o cukrovku, budou vám bílkoviny bránit.

Nabízí lepší náladu

Každý chce být šťastný. Nemůžete si ale udržet euforický stav, kdy se neustále cítíte unavení a nemáte dostatek energie na to, abyste praktikovali to, co máte rádi. Pokud však svůj jídelníček obohatíte o proteinový přebytek, pocítíte nárůst pozitivní nálady. Možná si říkáte, že bonbony a sladkosti vás dělají šťastnějšími než jakýkoli jiný produkt. To je pravda, ale pouze pro tuto chvíli. Jakmile však tabulku čokolády vynecháte, váš systém se bude cítit jako na ďábelské horské dráze. V krvi se vám uvolní adrenalin, což ve vás vyvolá pocit úzkosti a hrůzy. Jinými slovy, extrémy pro vás nejsou dobré. Na druhou stranu, jakmile jsou určité aminokyseliny v našem systému, okamžitě pomohou vyrovnat naše hormony. To povede k zabránění změnám nálady, takže už pro vás tady nebude žádná úzkost, deprese nebo slabost.

Zajišťuje zdravou funkci mozku

Proteiny jsou také potřebné pro stavbu neurotransmiterů. Bez nich náš mozek nemůže správně fungovat. Proteiny tak zajistí, že budete mít správné schopnosti dlouhodobé paměti a budete se moci učit věci mnohem rychleji. Když se soustředíte a snažíte se být opravdu koncentrovaní na to, co děláte, váš mozek potřebuje více aminokyselin, aby vyhověl vašim požadavkům. Potraviny bohaté na bílkoviny vám zajistí stálý přísun těchto životně důležitých sloučenin.

Udržuje kosti silné

Bílkoviny jsou také životně důležité pro zdraví vaší kostry. Bohužel většina lidí velmi trpí ztrátou hustoty kostí. Kolem třicátého roku života naše tělo dosáhne maximálního bodu kostní tkáně a zastaví se také proces regenerace kostry. Ve věku 80 let naše kostní hustota zeslábne natolik, že budeme zažívat bolestivé případy osteoporózy. Ale dobrá denní porce bílkovin může těmto příznakům předejít. Studie ukazují, že mezi bílkovinami a vápníkem existuje silné spojení. Metabolismus kostí se zlepší díky účinnému zlepšení retence vápníku.

Zajišťuje zdravé srdce

Síla udržovat vyrovnanou hladinu cukru v krvi má také pozitivní vedlejší účinky na zdraví srdce. Některé stavy, které jsou škodlivé pro naše životně důležité orgány, jako je cukrovka a obezita, jsou tímto způsobem udržovány na dosah ruky. Nahrazením špatných potravin bílkovinami budete mít nižší LDL cholesterol, což je špatný druh, a nižší hladiny triglyceridů.

Zajišťuje lepší kvalitu života

Přijetí stravy bohaté na bílkoviny povede k lepší kvalitě života. To se může stát kvůli skutečnosti, že jak stárneme, naše tělo obtížněji metabolizuje aminokyseliny, které jsou životně důležité pro udržení svalové hmoty. Snížený příjem bílkovin povede pouze ke ztrátě svalové hmoty a naše tělo bude příliš slabé na to, aby správně fungovalo. To je důvod, proč čím déle stárneme, tím více bílkovin potřebujeme.

 

bílkoviny a zlepšení síly

Snižuje chutě

Když mluvíme o bažení, ve skutečnosti opouštíme téma „hlad“. Tyto dva pojmy nejsou totéž. Vaše tělo vás informuje, když potřebujete nový přísun energie. Když si však vytvoříte špatné návyky, naučíte své tělo, aby vás také informovalo, kdy je čas na odměnu. Naštěstí nám proteiny mohou dát cennou lekci sebeovládání. Studie zjistila, že zvýšení bílkovin o 25 % snižuje chuť k jídlu o 60 %.

Rychlejší nárůst síly

Toto je neuvěřitelný vtipný výsledek přirozené kombinace. Proteiny zajišťují rychlejší růst svalů a zároveň kratší dobu regenerace. Kombinace těchto dvou jevů vám umožní rychlejší vývoj ve vašem silovém tréninku.

V tomto článku najdete potraviny bohaté na živiny.

Zpět do obchodu