Chcete lepší soustředění a lepší spánek?

binaurální rytmy

Pokud jde o hudbu, zdá se, že existuje seznam skladeb pro každý druh nálady, hip hop 90. let, pokud se cítíte nostalgicky, klasickou hudbu, pokud si chcete odpočinout, dubstep, pokud se chcete napumpovat ke cvičení. Pokud však chcete maximalizovat svůj výkon, zvýšit pozornost a lépe spát, potřebujete pouze jeden seznam skladeb, a tím je technologie strhávání mozkových vln v binaurálních rytmech. Bylo prokázáno, že binaurální rytmy zvyšují soustředění, zlepšují paměť a pomáhají vám dosáhnout lepšího (a hlubšího) spánku.

Ale co přesně jsou binaurální rytmy? Jak fungují? Jaké jsou výhody binaurálních beatů, a jak je můžete využít k hacknutí mozku a maximalizaci výkonu?

Při poslouchání rytmů je také důležité pohodlné damske fitness obleceni, které vyberete jedině u nás.

Co jsou to binaurální rytmy?

Všechny zvuky mají frekvenci. Když si nasadíte sluchátka a posloucháte dva zvuky s různými frekvencemi, jeden v levém uchu a druhý v pravém uchu, váš mozek kompenzuje rozdíl a vytváří třetí frekvenci. Tou třetí frekvencí je binaurální rytmus.

„Když hrajete v každém uchu dvě samostatné frekvence, řekněme 140 Hz a 149 Hz, rozdíl ve frekvenci je 9 Hz. Váš mozek tento rozdíl kompenzuje a zažijete třetí tón o frekvenci 9 Hz,“. „To povede k tomu, že váš mozek bude zvednut nebo snížen a naladěn na požadovanou frekvenci. Takto vznikají binaurální rytmy.“

Jak fungují binaurální rytmy?

Binaurální beaty jsou seznamy skladeb, které vás udělají chytřejšími a pomohou vám lépe spát. Jak fungují binaurální beaty „Jedním z nejlepších způsobů, jak vysvětlit, jak funguje strhávání mozkových vln, je pozorovat účinek ladičky na strunu kytary,“. „Udeřte ladičku naladěnou na určitou zvukovou frekvenci, jako je nota C, a držte ji blízko strun kytary. Všimnete si, že struna C na kytaře začne vibrovat, protože se strhává na stejnou frekvenci jako ladička."

 „Stejně jako vibrační pulzy, které produkují zvuk na kytarové struně, i váš mozek vytváří vibrační pulzy. Tyto vibrace jsou elektrické impulsy,“. „Jejich aktivitu lze měřit pomocí EEG (elektroencefalogramu), který měří frekvenci těchto pulzů (která se měří v Hertzech). Váš mozek má ve skutečnosti převládající frekvenci, na které v daném okamžiku pracuje, to může souviset s vaším stavem mysli". „Jinými slovy, emoční stav vaší mysli v každém okamžiku, jako je pocit štěstí, smutku, strachu, ospalosti nebo vzrušení, lze měřit jako frekvenci,“.

Existuje pět hlavních kategorií frekvencí mozkových vln: Gamma (40 Hz+), Beta (13 – 40 Hz), Alfa (7 – 13 Hz), Theta (4 – 7 Hz) a Delta (<4 Hz). Každá kategorie je spojena s jiným stavem mysli; takže například když jste ve špičkovém stavu, váš mozek produkuje alfa vlny, a když jste v hlubokém spánku, váš mozek produkuje delta vlny. Binaurální rytmy mění frekvenci vašich mozkových vln a dávají vám kontrolu nad tím, jakou kategorii v daný okamžik zažíváte. A protože sedíte na sedadle řidiče a produkujete specifické frekvence pro navození specifického stavu mysli, můžete použít binaurální rytmy ke zvýšení výkonu, soustředění, lepšímu spánku, možnosti jsou nekonečné. „Existuje nekonečně mnoho variant, jak byste mohli tento druh technologie používat,“.

 

meditace

 

Fungují binaurální rytmy?

Teď, když to čtete a říkáte si: „To všechno zní dobře a dobře, ale… fungují skutečně binaurální rytmy?“

Odpověď je: ano – plošně.

Používání binaurálních rytmů pro spánek

Binaurální beaty jsou seznamy skladeb, které vás udělají chytřejšími a pomohou vám lépe spát. Použití binaurálních rytmů pro spánek je jedním z nejoblíbenějších způsobů použití binaurálních rytmů při zlepšování spánku. Poslech binaurálních rytmů Delta těsně předtím, než se vaše hlava dotkne polštáře a pokračování do spánku, může připravit váš mozek na lepší (a hlubší) spánek.

"Abyste se dostali do stavu hlubokého spánku, chcete převést svůj mozek do hlubokých delta frekvencí.". "Normální relace by vás během 30 minut až jedné hodiny provedla z bdělého beta stavu, přes alfa a pak dolů do theta a delta."

Jedna studie zjistila, že účastníci hlásili zlepšenou kvalitu spánku a lepší stav po probuzení, když během spánku používali binaurální rytmy (mezi 2 a 8 Hz) po dobu osmi týdnů, zatímco účastníci, kteří binaurální rytmy nepoužívali, neuváděli žádné změny ve své celkové kvalitě spánku.

Používání binaurálních rytmů proti stresu

Pokud chcete stres udržet na uzdě (a všechny negativní účinky na zdraví, které s ním souvisí), potřebujete nástroje, které vám pomohou relaxovat. A jeden z těch nástrojů? Binaurální rytmy. V jedné studii výzkumníci nechali skupinu účastníků po cvičení relaxovat o samotě v tichém prostředí se slabým osvětlením. Skupinu rozdělili na dvě části – jedna strávila 20 minut posloucháním binaurálních úderů theta frekvence, zatímco druhá poslouchala nosný tón a monitorovala jejich parasympatický (odpočinek a relaxace) a sympatický (boj nebo útěk) aktivitu nervového systému. Výzkumníci zjistili, že skupina, která poslouchala binaurální rytmy, zaznamenala zvýšení aktivity parasympatiku a snížení aktivity sympatiku spolu s vyšší mírou relaxace, kterou sami uvedli. 

„Binaurálními údery se posiluje parasympatický nervový systém, zdroj odpočinku a relaxace a podobně, a ten sympatický nervový systém, bojová nebo útěková strana nervového systému, se zpomaluje,“. "Když ztlumíte sympatický nervový systém a máte méně stresu, ve vašem těle je méně zánětů, vytváří se méně nebezpečných nervových chemikálií a nebezpečných hormonů."

Použití binaurálních rytmů pro soustředění

Pokud chcete během dne zvýšit pozornost a soustředit se, možná budete chtít do svého plánu začlenit seznam skladeb s binaurálními rytmy. Jedna studie zjistila, že binaurální údery v rozsahu gama zvyšují kognitivní flexibilitu, klíčovou složku soustředění a koncentrace.

„Pro hyper-soustředění, motivaci a energii chcete stimulovat vysoké gama frekvence mozkových vln. Frekvence 18 Hz byla velmi účinná pro zlepšení chronické únavy a jako náhrada za kofein,“.

Použití binaurálních rytmů pro meditaci

Už víte, že o meditaci nelze vyjednávat pro dosažení maximálního výkonu. Ale pokud se snažíte dostat do zóny, binaurální beaty mohou být solidní zkratkou. "Abyste se dostali do stavu proudění, musíte uklidnit část mozku, zadní cingulární kůru, která je zdrojem toho, co vědci nazývají výchozí stav, což je stav bez soustředění,". „Snižuje zadní cingulární kůru a posiluje druhou část mozku, takže když je posílena, můžete snadno přejít do stavu průtoku." Pokud chcete zlepšit svou meditační praxi a sklízet odměny rychleji, zkuste do mixu přidat binaurální rytmy. „Zjistili jsme, že lidé, kteří používají binaurální rytmy, mají stejné výhody jako lidé, kteří meditují po desetiletí, ale dosáhnou toho osmkrát rychleji,“.

Tipy pro maximalizaci výhod binaurálních rytmů

Nyní, když jste na palubě s výhodami binaurálních beatů, pojďme si projít několik tipů, jak je využít k maximálnímu efektu:

  • Vždy používejte sluchátka, aby binaurální rytmy fungovaly, musíte v každém uchu poslouchat různé frekvence, a to funguje pouze v případě, že máte sluchátka.
  • Ujistěte se, že posloucháte správné binaurální rytmy. Různé frekvence vytvářejí různé efekty, takže se ujistěte, že posloucháte správné binaurální rytmy, abyste dosáhli požadovaného efektu. Pokud například chcete zlepšit kvalitu spánku, hledejte delta binaurální rytmy. Pokud chcete zlepšit koncentraci, jděte na alfu.
  • Dejte si čas. Binaurální rytmy nezmění vaše mozkové vlny ve chvíli, kdy si dáte sluchátka. Pokud chcete vidět skutečné výsledky z binaurálních beatů, dejte si čas. Pracujte binaurálně do svého denního plánu a sledujte své výsledky po dobu šesti týdnů, než učiníte jakékoli úsudky.

Jaké jsou nejlepší doplňky pro mozek a soustředění?

Zpět do obchodu