Je koloidní stříbro bezpečné? Použití a výhody tohoto léku dávných časů

koloidní stříbro

Když začnete zkoumat koloidní stříbro, dostanete smíšené zprávy. Tým koloidního stříbra jej propaguje jako lék na vše, přičemž tvrzení podporuje osobními příběhy o tom, jak se vypořádal s problémy, na které se jiné prostředky nemohly dotknout. Pak uslyšíte děsivá varování z druhé strany, která tvrdí v nejlepším případě, že to má nulový účinek. Se všemi těmi protichůdnými informacemi je těžké se rozhodnout, čemu věřit. Za používáním koloidního stříbra je určitá věda, ale není dokonalá. Většina pochází ze studií využívajících zvířata nebo buněčné kultury, nikoli placebem kontrolované studie na živém člověku. Je to jeden z těch okamžiků, kdy jsou neúplné důkazy dost dobré, nebo byste se měli vyhýbat? Čtěte dále a zjistěte, co vědci a nemocnice vědí o koloidním stříbře, a pak se rozhodněte sami.

Na trhu je hodně fitness oblečení, ale kvalitní damske fitness leginy hledejte pouze u nás.

Co je koloidní stříbro

Koloidní stříbro je tradiční lék, který lidé po staletí používali k léčbě různých onemocnění, včetně zápalu plic, kožních vyrážek, infekcí dutin, chřipky a dalších. Je to suspenze částic stříbra suspendovaných v médiu, obvykle ve vodě a méně často v gelu. Částice měří asi 1/10 až 1/1000 mikronu a obecně zůstávají suspendovány v kapalině. Nakonec se částice usadí na dně kapalného média, ale rychlé zatřepání je opět rozptýlí.

Pro snadnou aplikaci najdete koloidní stříbro v několika formách, jako je tekutina, mast, topický sprej nebo nosní sprej.

Použití a výhody koloidního stříbra

Vládní regulační agentury vydaly prohlášení, že koloidní stříbro není účinnou léčbou jakéhokoli onemocnění, a sáhly po několika společnostech za zavádějící tvrzení o koloidním stříbře. Přesto stále existují příznivci starého léku, kteří se nenechají ovlivnit. Vědci našli určité důkazy o jeho účinnosti, i když dosavadní zjištění pocházejí ze studií zkumavek a pokusů na zvířatech.

Zde je několik příkladů toho, co vědci dosud zjistili.

  • Ve studii ve zkumavce koloidní stříbro působilo jako širokospektrální antibiotikum a bylo protiplísňové proti určitým kmenům. To ukazuje potenciál jako možný lék na atletickou nohu nebo k dezinfekci malého řezu.
  • Koloidní stříbro spustilo smrt buněk rakoviny prsu prostřednictvím antioxidační aktivity a dalších mechanismů, také v laboratorních kulturách. Někteří lékaři alternativní medicíny jej používají jako součást svého protokolu o rakovině.
  • Vědci zjistili, že léčba koloidním stříbrem způsobila poškození buněčných stěn kultivovaných bakteriálních kmenů, jako je Salmonella, např. Coli a další. „Dámy“ na vnějším obalu oslabily buňky a vedly k smrti bakteriálních buněk.
  • Výzkum ukázal, že koloidní stříbro bylo účinné proti viru neštovic ve studii na zvířatech.
  • Vědci také pozorovali, že nanočástice stříbra bránily HIV v přichycení k hostitelským buňkám.

 

Vědci tyto účinky na lidech nezkoumali, pravděpodobně proto, že si to nemůžete patentovat, takže žádná skupina není motivována k tomu, aby na testování vkládala jakékoli finanční prostředky. Těžko tedy říct, co by se v lidech dělo. Jeho účinnost může mít něco společného s tvarem částic. Protože neexistuje způsob, jak vytvořit jednotnou velikost a tvar ve vašem roztoku koloidního stříbra, získáte směs tvarů a velikostí.

 

bandáže a koloidní stříbro

Využití stříbra v lékařství

Nemocnice dnes používají stříbro v obvazech ran a chirurgických obvazech, aby se zabránilo infekci a urychlilo hojení. Jedna studie prokázala působení stříbra proti mikrobům odolným vůči antibiotikům, k jejichž kontrole jsou nemocnice zvláště motivovány. V nedávné minulosti nemocnice podávaly dusičnan stříbrný do očí novorozenců, aby zabránily zánětu spojivek a slepotě od matky infikované kapavkou. Kapky a mast s dusičnanem stříbrným mají tendenci dráždit oční membrány, takže nemocnice dnes obvykle používají jemnější antibiotika. Dalším běžným využitím stříbra je to, že ho výrobci vetkávají do cvičebního oblečení „bez zápachu“ a sportovního vybavení, aby mikroby a jejich pachy omezily na minimum.

Je koloidní stříbro bezpečné?

Existuje obava, že koloidní stříbro může způsobit argyrii neboli „syndrom modrého muže“. Proveďte rychlé vyhledávání obrázků syndromu modrého muže, je to přesně tak, jak to zní. Když přijdete do kontaktu s nadměrným vystavením částicím stříbra nebo stříbrnému prachu, bezbarvé částice stříbra se usadí ve vašich tkáních. V kůži se stříbro váže se sírou pomocí UV světla jako energie pro reakci a vzniká černý sulfid stříbrný. To dává vaší pleti modrý vzhled. Stříbrná ložiska nepoškodí váš systém, ale většina lidí nechce být modrá po zbytek svého života. Doposud lékařská komunita považuje agryrii za nevratnou, ale vědci s určitým úspěchem zkoumali potenciál laserové léčby zvrátit agryrii. Občasné lokální použití vás pravděpodobně nezmodrá, ale před vnitřním užitím koloidního stříbra se podrobně poraďte s lékařem funkční medicíny.

Stříbro může také zasahovat do lékařského působení receptů, jako jsou některá antibiotika a léky na štítnou žlázu. Informace o interakcích získáte u svého předepisujícího lékaře nebo lékárníka.

Závěr

Těžko říci, zda bude koloidní stříbro někdy plně testováno, aby se určil jeho skutečný potenciál proti nemocem u lidí. Stříbro si nemůžete patentovat, protože je to chemický prvek, takže neexistuje žádná zisková motivace směřovat financování výzkumu na koloidní stříbro. Je to jedna z věcí, která je pravděpodobně dostatečně bezpečná pro opatrné příležitostné použití, ale měli byste vyhledat radu kvalifikovaného odborníka. Stejně jako u čehokoli, čím si nejste jisti, poraďte se se svým praktickým lékařem, než jej budete pravidelně používat, a to i lokálně, a zjistěte, zda se hodí k vašim dalším stavům, doplňkům a lékům.

 

Jaké jsou nejlepší doplňky stravy?

Zpět do obchodu