Výhody a použití inositolu

co je inositol

Co je inositol?

Inositol je jednoduchý sacharid, který se přirozeně vyskytuje v rostlinném světě a v našich vlastních tělech. Najdeme ho v práškové formě, je to jednoduchý a cenově výhodný přírodní doplněk, který může pomoci s řadou běžných problémů. Patří mezi ně diety, hubnutí, úzkost (a další emocionální problémy) a nespavost. Kromě toho je inositol úzce spojen s cholinem, který pomáhá podporovat normální funkci jater.

Můžete slyšet inositol označovaný jako vitamín B8, i když je to trochu zavádějící. Ve skutečnosti to vůbec není členem rodiny vitamínů B. Proto tomu raději říkáme inositol. Myo-inositol je prémiová a jediná forma, kterou bychom doporučili. Inositol můžete získat z rostlinných zdrojů ve vaší stravě, včetně ovoce. Ale stejně jako u mnoha přírodních doplňků, je obtížné získat účinné množství pouze z dietních zdrojů, abyste viděli nějaké výhody inositolu.

Naším nejoblíbenější produktem jsou dámské legíny. Naše dámské fitness legíny jsou skvělým parťákem do každého tréninku.

Výhody a použití inositolu

Inositol může být použit ke zmírnění řady běžných problémů, pokud máte potíže s hubnutím, pokud trpíte úzkostí nebo máte problémy se spánkem, pak vám může pomoci inositolový prášek.

Inositol a hubnutí

Myo-inositol vám může pomoci zhubnout více při dietě s kontrolovaným příjmem kalorií díky pozitivnímu vlivu, který má na tělesné hormony. Někteří lidé uvádějí, že užívají inositolový prášek, když dosáhli úbytku hmotnosti, nebo když se zdá, že přibrali na váze, přestože dělali vše správně s dietou a cvičením. Kromě toho, že inositol pomáhá vyrovnávat hormony podílející se na hubnutí, chuti k jídlu a sytosti, může vám ve skutečnosti pomoci jíst méně. To je částečně způsobeno jeho potenciálním dopadem na náladu a emocionální pohodu. Když se cítíte lépe, máte méně chutí a lépe si vybíráte jídlo, že?

Inositol a PCOS

PCOS je porucha endokrinního systému (hormonů) a metabolismu a je to obtížný stav, který může ovlivnit schopnost ženy zhubnout. Existují důkazy naznačující, že inositol může pomoci ženám trpícím PCOS a může pomoci některým ženám tím, že podporuje zdravější hormonální rovnováhu bez zásahu léků.

pcos a inositol

Inositol, jako pomocník spánku a nespavosti

Problémy se spánkem mohou mít obrovský dopad na vaše cíle v oblasti hubnutí, váš tréninkový výkon a vaše všestranné potěšení z každodenního života. Když nespíte dobře, můžete se druhý den cítit pomalí a přehnaně emocionální. Pravděpodobně budete toužit po sacharidech a nezdravém jídle a může být ještě obtížnější cítit se z jídla sytí. Inositol může skutečně pomoci, pokud máte nespavost způsobenou přílišným přemýšlením nebo uspěchanou myslí před spaním. Pokud máte pocit, že nemůžete vypnout nebo tam ležíte a máte strach, vyzkoušejte inositolový prášek. Inositol pomáhá vašemu tělu vyvážit optimální hladiny hormonu serotoninu a mozkových GABA receptorů, které vám oba pomáhají cítit se klidně a odpočatě.

Užívejte inositol asi 2 hodiny před spaním, omezte příjem kofeinu a zjistěte, zda to pomůže.

Inositol, cholin a úzkost

Nejvyšší hladiny inositolu v lidském těle se nacházejí v srdci a mozku. To je zajímavá zpráva pro lidi, kteří trpí úzkostí a špatnou náladou. Inositol interaguje s mozkovými neurotransmitery a podporuje přenos zpráv a signálů.

Jednou z velkých výhod inositolu pro úzkost je to, že to není droga a nemá žádné hlášené vedlejší účinky. Působí na úzkost v podstatě stejným způsobem, jako pomáhá při nespavosti, a to ovlivněním serotoninu a receptorů GABA. Můžete se cítit klidnější, mírumilovnější a můžete zažít jemné zvýšení mentální energie. A konečně, pokud pijete hodně kávy nebo požíváte produkty obsahující kofein, může to interferovat s inositolem (plus vysoký příjem kofeinu stejně nemusí být skvělý na úzkost nebo nespavost), takže omezit kofein, abyste mohli užívat inositol, by mohlo být moudré rozhodnutí.

Jak chutná inositol?

Inositol je sacharid (ve skutečnosti je to cukr) a má velmi jemnou sladkou chuť. Někteří lidé nemohou ochutnat vůbec nic. Inositolový prášek se dobře mísí s vodou nebo jinými nápoji a dodá velmi mírnou sladkost (i když ho možná neochutnáte).

Dávkování inositolu

Abyste si mohli užívat výhod inositolového prášku, měli byste přidat 500 mg do 50 ml vody a užívat s jídlem. Můžete si vzít 1-3 z těchto porcí během dne. Kofein může mít negativní dopad, proto zvažte snížení příjmu kofeinu. Rozhodně neužívejte inositol současně (nebo těsně po) s jakýmkoli nápojem nebo doplňkem obsahujícím kofein.

Doporučujeme také článek o sacharidových vlnách.

Zpět do obchodu