3 důvody, proč užívat vápník-d-glukarát

vápník a detox

Kalcium a detox jater

Vaše játra za vás tvrdě pracují. I když nepijete alkohol nebo nepracujete s drsnými chemikáliemi, toxiny, které neúmyslně dýcháte, jíte, pijete, a dokonce se i ulpívají na kůži, zatěžují vaše játra a to si může začít vybírat daň na vaší energii a výkonu. Environmentální toxiny mohou dokonce narušit hormonální rovnováhu a ztížit ztrátu tuku. Vaše játra vždy filtrují toxiny, to je jejich práce. Existuje však několik věcí, které můžete udělat, abyste tento proces podpořili. Což mě přivádí k jednomu z mých oblíbených, nejvíce cílených suplementů pro každodenní detox, kalcium-d-glukarát. Dokáže snížit LDL cholesterol a odstranit toxiny a přebytek estrogenu. Nadbytek estrogenu může být problém snad pro každého, ale ještě větší problém pro obézní (nebo dříve obézní) lidi.

 

Vánoce se blíží a skvělý dárkem můžou být třeba naše fitness legíny, které najdete na našich stránkách.

 

Abyste pochopili, proč KDG funguje, musíte porozumět trochu biochemii.

Jak se tělo zbavuje toxinů

Jedním ze způsobů, jak se tělo zbavuje toxinů, je proces zvaný konjugace. Během konjugace jsou toxiny zabaleny do ve vodě rozpustných sloučenin nazývaných glukuronidy. Glukuronidy jsou rozpustné ve vodě a mohou být eliminovány stolicí nebo močí. Vysoké hladiny enzymu zvaného beta-glukuronid však mohou tento proces inhibovat. Tento enzym odděluje toxiny od jejich konjugované vazby a umožňuje jejich reabsorbci. To umožňuje toxinům neustále cirkulovat v těle. Kalcium-d-glukarát brání beta-glukuronidu v narušení tohoto procesu. Udržuje toxiny vázané uvnitř glukuronidu, který je pak odstraněn z těla. Toxiny jsou nejvíce škodlivé ve své volné formě, a proto chcete, aby byly vázány (konjugovány) a uvolňovány z těla. Kalcium-d-glukarát inhibuje beta-glukuronidázu, která umožňuje odstranění toxinů.

Výhody glukarátu vápenatého

Kalcium-d-Glucarát (KDG) je přírodní látka produkovaná všemi savci, včetně lidí. Malé množství se nachází také v ovoci a zelenině. První lidé byli schopni získat dostatek vápníku-d-glukarátu z vlastní produkce, protože jedli relativně malá množství toxinů a žili v čistém prostředí. Vzhledem k tomu, že se expozice toxinům zvýšila, lidé potřebují více kalcium-d-glukarátu, aby pomohli vylučovat přebytečné toxiny. Neexistuje žádný „technický“ nedostatek vápníku-d-glukarátu, protože není nezbytný. Lidé však produkují malé množství, takže je snadné nemít tolik, kolik byste mohli potřebovat.

Zde jsou tři důvody, proč je vápník-d-glukarát vážně užitečným doplňkem.

Detoxikace jater

Když je kalcium-d-glukarát užíván perorálně, je metabolizován na kyselinu glukarovou. Jedná se o aktivní formu kalcium-d-glukarátu, kterou tělo přirozeně produkuje. Kyselina glukarová není k dispozici jako suplement sám o sobě, proto si musíte koupit kalcium-d-glukarát.

Odstranění přebytečného estrogenu

Vysoké hladiny beta-glukuronidázy zvyšují hladinu cirkulujícího nekonjugovaného estrogenu. To znamená, že estrogen, který by byl vyloučen, je nyní schopen se vázat na více receptorů. To může způsobit zvýšený růst tkání, neschopnost ztratit tuk a dokonce i mužská prsa.

Vysoký estrogen je problém i pro muže. Ať už jste muž nebo žena, kalcium-d-glukarát může pomoci udržovat správnou hormonální rovnováhu.

 

vápník tablety

Snižuje LDL cholesterol

Navzdory četným zdravotním účinkům paleo stravy se zdá, že jedním ze záhadných negativních účinků je zvýšený LDL cholesterol. Mnoho lidí uvedlo, že mají vysoké hladiny LDL. Zvyšuje se nejen celkový cholesterol, ale také LDL cholesterol. To není nutně špatná věc, pokud je to vzor-A LDL (velký, nafouklý, neaterogenní). Nicméně pro zajištění optimálního zdraví, je to něco, co je třeba řešit. Když jsou buňky ve stresu nebo poškozené, potřebují cholesterol k opravě. Vysoké hladiny LDL jsou potřebné k opravě poškozené tkáně. U potkanů ​​KDG snižuje celkový cholesterol až o 14 procent a LDL cholesterol až o 35 procent. Mechanismus, jakým se to děje, výzkumníci stále určují.

Dávkování a možné vedlejší účinky

Doporučená dávka: Běžná detoxikační dávka je 500-1000 mg. Lidé s vysokým obsahem estrogenu mohou mít prospěch z užívání až 3000-4500 mg denně, zeptejte se svého lékaře, než do svého režimu přidáte jakýkoli doplněk. KDG může interagovat s alkoholem a některými léky, které působí na játra, jako jsou statiny.

Závěr

Užíváním tohoto doplňku můžete pomoci játrům odstranit toxiny, zejména přebytek estrogenu, a případně snížit hladinu LDL a celkového cholesterolu.

Vyzkoušejte tento detoxikační nápoj.

Zpět do obchodu