Jak zůstat druhý den vzhůru po probdělé noci?

jak pracovat po kocovině

Jak fungovat v práci po kocovině?

Potřebujete se naučit, jak zůstat vzhůru po probdělé noci? Nenechte se mýlit, noční pro vaše zdraví nic nepřinesou. Méně spánku zvyšuje krevní tlak a nepříznivě ovlivňuje hladinu vašeho stresového hormonu kortizolu. Pokud chcete podpořit své zdraví a pravidelně podávat špičkové výkony, o spánku se nedá vyjednávat. Co se ale stane, když potřebujete vyřádit a druhý den stále fungovat? Přestože úplné zotavení bude trvat několik dní, tyto hacky na další den se budou hodit, když je nevyhnutelná celá noc. Zde je návod, jak zůstat vzhůru, a stále fungovat, zrovna když nemáte zavřené oči.

Naše kvalitní oblečení zahrnuje dámské fitness legíny a pohodlné podprsenky, které máme vyztužené.

Pijte vodu

Abyste byli bdělí a soustředění po celé noci, jednou z nejdůležitějších věcí, které můžete udělat, je zůstat hydratovaný. Nový výzkum zjistil, že kratší doba spánku je spojena s dehydratací. Vaše nadledvinky, které produkují hormony, které zvládají váš stres, budou také pracovat přesčas kvůli nedostatku spánku. Voda je však životně důležitá pro jejich správné fungování, proto se napijte.

Přidejte elektrolyty

Někteří lidé se budou cítit ostražitěji, když ráno po celé noci smíchají půl lžičky vysoce kvalitní růžové himalájské soli ve velké sklenici vody. Sůl dokáže probudit vaše nadledviny a nabudit vás do dne, bez ohledu na včerejší noc.

Používejte kofein

Káva je zřejmým nástrojem, pokud jde o to, abyste zůstali vzhůru bez spánku. Pro udržení energie po celý den vyzkoušejte menší dávky kofeinu (50 až 100 miligramů) během dne. Mějte na paměti, že jeden šálek kávy o objemu 200ml se rovná 95–165 mg kofeinu a většina lidí by měla maximálně vypít asi po čtyřech šálcích.

 

Optimalizujte svůj jídelníček

Vyhněte se potravinám s vysokým glykemickým indexem

Jíst vysokoglykemické škroby, jako je bílá rýže a těstoviny, může způsobit únavu. Je to proto, že potraviny s vysokým glykemickým indexem přispívají k prudkému nárůstu hladiny cukru v krvi a energetickým poklesům. To poslední, co byste chtěli, když se snažíte zůstat vzhůru. Takže rýži a brambory dejte dál, alespoň dokud se pořádně nevyspíte.

Přidejte protein

Bylo prokázáno, že aminokyseliny, neboli stavební kameny bílkovin, aktivují orexinové buňky. Orexin je neurotransmiter, který Vás pomáhá udržet vzhůru. Nakrmte své spánkové já další dávkou kompletního zdroje bílkovin, jako je červené maso, ryby, drůbež nebo vejce, které obsahují všechny esenciální aminokyseliny, které vaše tělo potřebuje.

 

ospalost a alkohol

Zvyšte ketony olejem

Nejlepší je MCT olej pro maximální produkci ketonů. Ketony rychle překračují hematoencefalickou bariéru, aby podpořily výkon mozku, což znamená, že máte v nádrži více plynu, abyste mohli po celý den vyčerpat energii.

Doplněk ke snížení zátěže vašeho systému

Vybírejte doplňky, které podporují funkci mitochondriálních buněk. Mitochondrie jsou elektrárny, které udržují vaše tělo v chodu. Udržujte je napájené a budete mít více energie na všechno, co děláte.

Udržujte své střevní bakterie pod kontrolou

Většina lidí neví, že střevní bakterie mají cirkadiánní rytmus. Dostanou se do stresu, když celou noc nespíte, a následně vypumpují více toxinů zvaných lipopolysacharidy, které mohou způsobit, že se budete cítit zanícení, unavení a rozmrzelí. Užijte 1 000 mg aktivního uhlí, které pomůže odstranit toxiny z těla. Další způsob, jak podpořit vaše střeva, jezte více prebiotik, které vyživují vaše dobré střevní bakterie.

Získejte sluneční světlo

Chcete-li bojovat s otupělostí a zůstat vzhůru, vystavte se ráno po pozdní noci alespoň 20 minut slunečnímu záření. Sluneční světlo pomáhá regulovat hladinu melatoninu, hormonů biologických hodin, které se nedostatečným spánkem dostanou z omylu. Pokud nemůžete dostat do sebe sluneční světlo, sedněte si ráno pod 500wattovou bílou halogenovou žárovku, abyste pomohli obnovit své cirkadiánní rytmy.

Pohybujte svým tělem

Cvičení by mělo být jednou z prvních činností, které ráno děláte, abyste zůstali vzhůru po celé noci. Zvýší vaši tělesnou teplotu a také srdeční frekvenci. Existují dokonce studie na potkanech, které ukazují, že cvičení zabraňuje úzkostnému chování, které pramení z nedostatku spánku. Jaký druh cvičení byste měli dělat? Něco, co vás nakopne, ale nezvýší vaši hladinu stresu, máte dostatek spánkového stresu a také nepotřebujete stres z cvičení. Toto není čas na seriózní vysoce intenzivní intervalový trénink. Místo toho se zaměřte na rychlou procházku.

Obnovte se správným způsobem

I když si možná budete chtít po celé noci zdřímnout, věřte mi, když říkám, že je to ten nejhorší nápad. Probudíte se s pocitem omámenosti a také shodíte svůj cirkadiánní rytmus. Namísto toho jděte večer po celé noci brzy spát. Obvykle jste v posteli do 22:00? Zamiřte o hodinu dříve. Ovládejte také svou světelnou expozici, ztlumte světla a blokujte světlo při západu slunce. Rozhodně se nedívejte na jasné obrazovky. Chcete přeci pomoci svému tělu obnovit jeho cirkadiánní rytmus a nezdravé světlo vás vrátí zpět.

 

Proč alkohol a cvičení vůbec k sobě nejdou?

Zpět do obchodu