Studie zjistila, že se zánět může spouště v určitou denní dobu

jak ovlivnit zánět

Jak ovlivnit zánět?

Fascinující studie na zvířatech zjistila, že příznaky a závažnost některých zánětlivých onemocnění jsou spojeny s denní dobou. Konkrétně studie odhalila, že protein biologických hodin s protizánětlivými účinky zabránil u myší vzniku jednoho typu zánětlivého onemocnění, fulminantní hepatitidy. Fulminantní hepatitida je závažné onemocnění vedoucí ke zhoršení funkce tkání a jater a je spojeno s poruchami srážlivosti krve a nenapravitelným poškozením mozku. Tato zjištění mohou nabídnout vzrušující nové léčebné možnosti pro lidi trpící chronickými zánětlivými onemocněními, jako je cukrovka a ateroskleróza.

Nová kolekce je tady. Naše dámské fitness obleceni bylo přidáno na náš eshop.

Výzkum ukazuje, že protein biologických hodin bojuje se zánětem souvisejícím s hepatitidou

Po pozorování, že imunitní funkce se během dne mění, se vědci rozhodli prozkoumat protein biologických hodin, známý jako Rev-erb, aby pochopili jeho roli při regulaci fulminantního zánětu způsobeného hepatitidou. Za zmínku stojí, že Rev-erb se zaměřuje na tkáň, játra, kosterní svaly a mozkové buňky tím, že hraje hlavní roli ve vývoji a regulaci jejich cirkadiánního rytmu, jejich biologických cyklů každých 24 hodin. Výsledky studie ukázaly, že zánět skutečně sleduje cirkadiánní rytmus a myši, které dostaly léčbu aktivující Rev-erb, zaznamenaly méně závažné formy onemocnění a vyšší míru přežití. Lidské buňky in vitro vykazovaly stejné výsledky.

Výsledky studie jsou významné pro další chronická zánětlivá onemocnění, jako je diabetes

Další zánětlivá onemocnění, jako je peritonitida, diabetes a ateroskleróza, jsou také ovlivněny těmito cirkadiánními rytmy. Za těchto podmínek způsobuje abnormální akumulace tělesných toxinů nevyváženou zánětlivou reakci. Závěry studie nabízejí také nové vyhlídky na prevenci těchto onemocnění. Nabízejí také potenciální zlepšení kvality života a dlouhověkosti pacientům, kteří čelí chronickým zánětlivým onemocněním.

Dobré zdraví střev je klíčem k hacknutí vašich biologických hodin

Dobrou zprávou je, že můžete převzít kontrolu nad svými biologickými hodinami a potlačit zánět sami. Klíč k úspěchu? Zdravá střeva. Vezměte v úvahu skutečnost, že vaše střeva obsahují různé mikroorganismy. Chcete mít jejich úrovně pod kontrolou, abyste neměli přemnožení jednoho konkrétního druhu. Nevyvážená střeva spouští zánět v celém systému, což vede k řadě problémů, včetně bolesti, poruch nálady, nespavosti a ano, nevyrovnaných cirkadiánních rytmů.

 

 vyhněte se cukru

Chcete-li vyhrát boj s bakteriemi a dostat své mikroorganismy do harmonie, postupujte podle těchto jednoduchých kroků:

  • Vyhněte se cukru: Omezení příjmu cukru je pravděpodobně nejdůležitějším krokem, který můžete udělat, abyste zlepšili svůj střevní biom. Špatné bakterie a kvasinky fermentují cukr a používají ho jako palivo. Pravidelná konzumace cukru vede k přerůstání bakterií v tenkém střevě (SIBO) a kandidě (kvasinkové infekci) – což může vyvolat škodlivý zánět mozku.
  • Jezte hodně zelené zeleniny: Zelená zelenina má vysoký obsah vlákniny a polyfenolů, které podporují dobré bakterie a snižují zánět. Pro zdravý střevní mikrobiom je velmi důležitá konzumace zeleniny.
  • Doplněk o odolný škrob: Rezistentní škrob pohání dobré bakterie. Pamatujte, že ne každý to toleruje. Dobré zdroje rezistentního škrobu? Surový bramborový škrob a jitrocelový škrob.

Závěr

Mít zdravé trávení je velmi důležité a nevěřili byste, jakou důležitou roli hraje ve fungování lidského těla. Může mít také spojitost s fungováním mozku a imunitním systémem. Nevěřili byste, jak moc jsou mezi sebou propojeny. Pokud máme ve svém střevě prospěšné střevní bakterie, budete se cítit lépe, vyhnete se zánětů a fungování celého těla se otočí o 180 stupňů. Další důležitou roli hrají prebiotika, probiotika a postbiotika. Jejich konzumace může zlepšit trávicí systém a vyrovnat prospěšné střevní bakterie. Více o fungování probiotik se dozvíte v našem předchozím článku. Jaká jídla obsahují probiotika?

Zpět do obchodu