Nemůžete kakat? Squatting nočník vám pomůže vykakat se lépe

jak se lépe vykadit

Jak se lépe vykadit?

Všichni kakají. Ale stolička pod nohy slibuje, že vám „poskytne to nejlepší kakání ve vašem životě, zaručeně.“ Tato jednoduchá squatovací stolička, která přichází na scénu, bourá tabu kolem nás. Vzhledem k tomu, že více než 16 % dospělých lidí trpí chronickou zácpou a více než miliarda lidí ročně utratí za projímadla, není divu, že se Squatting nočník stal hitem. Kakání z polodřepu zjevně snižuje nadýmání, pomáhá při zácpě, zmírňuje hemeroidy a celkově zlepšuje kakání. Squatting stoličky si získaly kult a údajně „změnily životy“ mnoha standardních civilistů. Pro lepší pohyb střev je také důležitý pohyb, proto je také důležité vybrat vhodné dámské legíny nebo pánské tepláky, abyste se cítili při cvičení pohodlně, pokud máte nafouklé břicho.

 

Pokud často nemůžete kakat, možná si kladete otázku, zda je pro vás ten pravý nočník. Pokud je namáhání, zácpa nebo neúplné vyprazdňování součástí vašeho pravidelného repertoáru, zahoďte křížovky a čtěte dále, abyste se dozvěděli více o squatovacích stolicích, jejich výhodách a o tom, jak vám mohou pomoci dosáhnout stavu vysoce výkonného kakání.

Co je to squatting nočník?

Pokud opravdu chceme získat technické, squatovací stoličky jsou to "defekační posturální modifikace" nebo DPMD. V méně sterilní řeči je to prostě stolička, která zvedne vaše chodidla a kolena a uvede vaše tělo do polodřepové polohy i na standardní toaletě.

Zatímco jakékoli zařízení, které vám umožní podepřít si nohy, speciální Squatting stoličky se nenápadně vejdou kolem standardní záchodové mísy a poskytuje elegantnější a srozumitelnější řešení než strkat plechovky od polévky nebo krabice od bot pod záchod.

Polodřep nebo sedět: při kakání

Když pračlověk pocítil volání přírody, bylo to tak jednoduché, jako najít si bezpečné místo k dřepu. Globální historie zažila mnoho opakování záchodů, od sezení po dřepění, splachování po pád a od soukromých po veřejné. Sedací záchod, který je tak všudypřítomný v dnešních západních koupelnách, byl kdysi privilegiem přístupným pouze královským zádům (odtud termín „trůn“), ale když se soukromé kakání stalo v Evropě společenskou normou, stalo se součástí společných domovů. Vestavěná domácí toaleta v sedě jistě pomohla zmírnit některá evropská sanitární dilemata, ale mohla způsobit další vlastní problémy.

Jak funguje squatting nočník

Možná jíte jako jeskynní muž, ale kakáte jako pán? Zatímco moderní kultura zdraví se přiklonila k myšlence navrácení naší stravy k jejím přirozeným kořenům, co přesně měla příroda na mysli, když se toto jídlo dostalo na druhý konec? To vyvolává úzkost: kakali jsme všechno špatně? Je to všechno o ergonomii vašich evakuací: Jak se ukázalo, lidé ve skutečnosti nebyli navrženi k tomu, aby kakali z úhlu 90 stupňů. Sval zvaný váš puborectalis pomáhá udržet věci uvnitř, když stojíte, tím, že vytváří ostrý ohyb v konečníku. Tento sval se v sedě trochu uvolní, ale plně se neuvolní, dokud nedosáhnete úplného dřepu. Jednoduše řečeno, poloha vsedě svírá váš konečník, zatímco dřep vytváří přímý záběr. I když pozice v podřepu slibuje, že spláchne vaše kakání, většina lidí nebude spěchat s rekonstrukcí své koupelny. Tím, že zvednete chodidla, dřepové stoličky vám dají kolena nad kyčle, což v podstatě obnoví ten prvotní zážitek dřepu nad dírou, aniž byste opustili svůj známý porcelánový trůn.

 

Stolička přináší lepší stoličky, rozumíte?

Squat pro vědu

Zatímco mnoho uživatelů se zpočátku zdráhá, podsaditý nočník má tendenci vypěstovat si vášnivé přívržence a jen stěží můžete na toto téma nadhodit, aniž by ho někdo (nebo celý internet) chválil. Zastánci squatting nočníku tvrdí, že jejich nové držení těla jim pomáhá vykakat se rychleji, snadněji a úplněji, což pomáhá zmírnit zácpu, hemoroidy, infekce močových cest a citlivost pánevního dna. Důkazy mohou být nyní převážně neoficiální, ale přesto jsou ohromující. Kakání není nejpůsobivějším a nejziskovějším odvětvím vědy a kvalitní, kontrolovaný výzkum DPMD a squattingu je v současnosti mizivý. Studie zkoumala 52 zdravých dobrovolníků, kteří zaznamenávali záznamy svých pohybů po dobu 2 týdnů bez úprav a další 2 týdny pomocí dřepové stoličky. Celkově účastníci zaznamenali rychlejší kakání, menší namáhání a úplnější vyprázdnění pomocí DPMD.

 

toaletní papír 

Výhody dřepu vs. sezení

Snazší evakuace

Konstrukce podřepové stoličky zarovná vaše tlusté střevo ve šťastném úhlu pro snadnější a lepší kakání. Rovnější tlusté střevo vyžaduje méně úsilí a namáhání k vyprázdnění.

Hemoroidy

Zatímco kakací pozice nebyla vědecky spojena s hemoroidy, namáhání ano. Takže pokud máte neustále zácpu nebo nemůžete kakat, je velká šance, že máte projímadlo připravený. Squatting stolice může pomoci při prevenci nebo zmírnění hemoroidů jednoduše tím, že usnadňuje kakání. V této studii účastníci uváděli výrazně menší úsilí potřebné k úplnému uvolnění střev v pozici v podřepu ve srovnání se sezením na standardní nebo zkrácené toaletě.

Onemocnění tlustého střeva a rakovina

Sezení a rakovina tlustého střeva a konečníku nebyly vědecky spojeny, ačkoli chronická zácpa je rizikovým faktorem pro vznik rakoviny tlustého střeva. Udržování šťastného a pravidelného toku, aby se odstranily toxiny, může pomoci předejít některým rizikům a podřepová stolice může pomoci.

UTI a močové problémy

Velké množství výkalů uvízlých v tlustém střevě může také způsobit tlak na váš močový měchýř. To může vést k neúplnému vyprázdnění, infekcím močových cest a překvapivým únikům. Úhel těla při dřepu může také zlepšit vyprazdňování močového měchýře.

 

Prebiotika vám také pomohou zlepšit vaše zdraví střev.

Zpět do obchodu