Jak si vylepšit BCAA?

jak užívat bcaa

Jak užívat BCAA?

Pokud si chcete při tvrdém tréninku udržet co nejvíce svalové hmoty, BCAA jsou vaším nejlepším přítelem. Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem BCAA jsou považovány za nejdůležitější esenciální aminokyseliny pro budování a udržení této vzácné svalové tkáně.

Věděli jste ale, že práci svých skromných BCAA můžete ještě více ztížit?

Podívejme se znovu na základy BCAA a pak se podívejme na to, jak je můžete maximalizovat.

Určitě neváhejte a vyzkoušejte naše damske fitness leginy, když vám nesednou, tak je můžete bez problémů vrátit.

Co jsou BCAA?

„Znalost je síla“, takže jsme tu, abychom vám řekli vše, co potřebujete vědět o BCAA. Za prvé, BCAA… co to přesně znamená? Je to zkratka pro „Aminokyseliny s rozvětveným řetězcem“. Existují 3 BCAA, kterými jsou leucin, isoleucin a valin, a ty tvoří až 33 % svalové tkáně, díky čemuž jsou okamžitou parádou pro kulturisty, powerliftery a sportovce. To, co je dělá zvláštními, je to, že je lze získat pouze z naší stravy, a proto je velmi důležité zajistit, abychom do těla dostali dostatek, abychom pomohli svalům, na kterých jsme tak tvrdě dřeli v posilovně. Na rozdíl od jiných aminokyselin, jejich chemická struktura znamená, že mohou být absorbovány a metabolizovány přímo ve svalech, aniž by bylo nutné čekat, až tělo stráví celé bílkoviny, které získáme ze zdrojů potravy. Pravděpodobně jste slyšeli, že „aminokyseliny jsou stavebními kameny bílkovin“, ale co to přesně znamená? Protein se skládá z dlouhých řetězců aminokyselin slepených dohromady, které se skládají a tvoří to, co je souhrnně známé jako „proteiny“, a hrají jak strukturální (svaly a pojivové tkáně, kůže, vlasy a nehty), tak nestrukturální (imunita, buněčná signalizace a kognitivní) role v těle. Když konzumujeme bílkoviny, naše tělo je rozkládá na aminokyseliny, které pak pokračují ve výrobě nových bílkovin, které vaše tělo potřebuje.

BCAA tablety, kapsle, prášek nebo nápoje jsou kombinací aminokyselin leucinu, iso-leucinu a valinu. Všechny aminokyseliny jsou důležité pro budování svalové tkáně, ale některé jsou důležitější než jiné. A tři BCAA jsou „esenciální“. Správné množství leucinu, iso-leucinu a valinu může pomoci stimulovat syntézu proteinů – v podstatě dává vašemu tělu obrovskou pomocnou ruku v epickém úkolu budovat novou svalovou tkáň a držet se toho, co už máte. Většina lidí se rozhodne užívat BCAA tablety nebo kapsle či popíjet BCAA nápoj před a během tréninku nebo v průběhu dne. Užíváním BCAA mezi jídly, nebo když vaše tělo tvrdě pracuje, pomáháte zajistit optimální příjem těchto důležitých aminokyselin. Je to skvělý způsob, jak dělat věci, ale mohl by existovat lepší přístup?

Identifikovali jsme tři pokročilé přístupy k užívání BCAA. Pokud chcete ze svých svalových doplňků, které musíte mít, získat ještě více, vyzkoušejte je.

 

bcaa a dieta

 

RÁNO

BCAA a kreatin

Zkombinujte svou ranní dávku BCAA s denní dávkou kreatinu (nebo její polovinou, pokud chcete příjem kreatinu rozdělit na celý den). Je to skvělý přístup k podpoře růstu a udržení svalů.

Ideální pro: ranní cvičení v posilovně, zvláště pokud máte aktuálně kalorický deficit.

PŘED TRÉNINKEM

BCAA a beta alanin

Tato kombinace by byla skvělá jako součást vašeho předtréninkového rituálu. Beta alanin je další přirozeně se vyskytující aminokyselina a je spojena s hladinami karnosinu ve svalové tkáni. Přidejte porci beta alaninu (3-6 g) před tréninkem spolu s BCAA. Tato kombinace pomůže chránit svalovou tkáň během náročného tréninku a může také pomoci minimalizovat únavu během tréninku.

BĚHEM TRÉNINKU NEBO KARDIA

BCAA a elektrolyty

To je skvělá kombinace pro váš nápoj během tréninku. Přidání elektrolytů do vašeho běžného nápoje BCAA vám pomůže udržet si hydrataci a doplnit důležité minerály a soli, stejně jako přispěje k udržení svalové hmoty. Pokud už máte nápoj s BCAA, který máte rádi, stačí přidat porci elektrolytového prášku nebo elektrolytové tablety. Ideální pro tvrdé tréninky, když se počasí zahřeje, nebo pro kardio tréninky.

Zjistěte co jsou to aminokyseliny v našem dalším blogu.

 

Zpět do obchodu