Jak vyrobit náhradu jídla pomocí koktejlů?

domácí proteinový shake

Někdy prostě nemáme čas udělat si správné jídlo nebo si sednout a  najíst se. Pro ty, kteří se vážně zajímají o plnění výživových cílů, ale bojují s rušným životem, to může znamenat náhradou jídla v podobě koktejlu.

I když je na trhu mnoho možností připravených k pití, možná budete chtít zvolit vlastní, což vám dá úplnou kontrolu nad tím, co se do vašeho koktejlu dostane. Tento článek vám ukáže plán, jak si vyrobit vlastní koktejl s náhradou jídla.

Koktejly jsou také skvělým, rychlým nápadem na snídani nebo příjemným zážitkem v horkých letních dnech.

 

Jak si vyrobit domácí koktejly plné živin

Vyberte si sacharidový základ

Sacharidy jsou preferovaným zdrojem energie pro naše tělo, snadno stravitelné a použitelné jako palivo. Můžete si vybrat jeden nebo více zdrojů sacharidů, podle toho, kolik kalorií chcete přidat. Několik příkladů je oves nebo banán (zmrazené banány fungují skvěle jako krémový koktejl).

Sójová a kravská mléka také přispívají některými sacharidy (spolu s bílkovinami).

 

Vyberte proteinový základ

Syrovátková bílkovina, kasein, jogurt nebo mléko (mandlové, sójové, kokosové, kravské mléko) jsou oblíbené varianty, ale můžete také použít sójový, fazolový nebo hrachový protein podle vašich preferencí.

 

Vyberte si správnou zeleninu nebo ovoce

Mezi příklady zeleniny, které dobře fungují, patří špenát a kapusta (moc je nechutnejte, ať se vám to nezošklivý), ideální ovoce by byla lesní směs plodů, jablka, mango, ananas (mražené ovoce nebo zelenina fungují dobře, skvěle šetří čas a peníze).

Ovoce nejen dodává chuť, ale i zelenina přispívají mikroživinami (vitamíny a minerály), které jsou při výměně jídla nezbytné.

 

Vyberte možnost tuku

Oříškové máslo, chia semínka, avokádo, lněné semínko a sušený kokosový ořech dobře promíchají a dodají vašemu koktejlu extra chuť. Semena a ořechy dodávají extra bílkoviny a vlákninu, zatímco avokádo dělá váš koktejl extra krémovým. Tuky jsou v naší stravě zásadní pro optimální zdraví a mohou vám pomoci, abyste byli spokojeni, když nestíháte klasické jídlo. Pokud se snažíte přibrat, je to nejlepší způsob, jak snadno přidat do koktejlu kalorie, ano jsou tuky.

Volitelné doplňky

K zesílení vašeho koktejlu lze použít kostky ledu nebo čajovou lžičku xanthanové gumy, což mu dodá strukturu lahodného koktejlu! Ochucené kapky dodá každému koktejlu extra chuť, takže je super chutný bez přidaných kalorií. Goji neboli kustovnice, syrové kakaové boby, včelí pyl, práškové arašídové máslo nebo kakaový prášek jsou také skvělým doplňkem k vašemu koktejlu. Když jste vybrali všechny ingredience, jednoduše je vložte do mixéru a promíchejte. Vysoce výkonné mixéry fungují nejlépe, když používáte vláknitou zeleninu, ořechy a semena. Zatímco menší mixéry jednotlivých velikostí se snadno používají a čistí.

 

Závěr

Zde je jen několik příkladů, jak vylepšit váš koktejl, ale vzorec sacharidů plus bílkovin a tuků poskytuje nekonečné možnosti výroby vlastního domácího koktejlu.

Osvěžující v horkém dni a dostatečně nutričně bohaté koktejly, vám dodají energii. Tyto kombinace koktejlů jsou rozhodně uchazeči, kteří se stanou základem vaší kuchyně.

 

Každý týden máme nové a nové fitness oblečení na našich stránkách. Sledujte naše sociální sítě a budete v obraze.

Zpět do obchodu