6 způsobů, jak podpořit trávení a překonat nadýmání

 jak zlepšit trávení

Jak zlepšit trávení?

Existují způsoby, jak zlepšit trávení, když se přejíte. Stále byste měli být opatrní při jídle, ale pokud chcete trochu povolit uzdu, zde je několik strategií, které vám mohou pomoci omezit nadýmání, než vstoupíte do oblasti potravinového kómatu.

Zvládejte úroveň stresu

Zvládnutí stresu je důležité pro vaše trávení. Když zažíváme stres, naše těla uvolňují hormon zvaný kortizol jako součást naší reakce bojuj nebo uteč. Kortizol ve skutečnosti způsobuje, že tělo odvádí krev z trávicího systému směrem k srdci, mozku a končetinám, což znamená, že trávení se zpomaluje. Když se trávení zpomalí, jídlo sedí, což může mít za následek nepříjemné nadýmání a plynatost. Ať už to znamená cvičit jógu nebo chodit do posilovny, je nezbytné, abyste nějakou formou nebo způsobem zvládali svou úroveň stresu, zvláště s tolika pamlsky a nepříliš makro-přátelskými potravinami.

Pokud hledáte dámské legíny, tak můžete kouknout na naší nabídku dámského fitness oblečení.

Zařaďte zázvor do svého jídelníčku

Chcete-li povzbudit svůj trávicí systém, najděte způsoby, jak zázvor do jídel dostat. Oblíbená ingredience v asijské a indické kuchyni dělá mnohem víc, než jen dodává pokrmům pepřovou sladkost a hloubku chuti. Výzkum ukázal, že zázvor může pomoci s občasnými žaludečními nevolnostmi a plynatostí, protože jeho karminativní účinek může pomoci rozložit a vypudit plyn zachycený ve vašem GI traktu.

Trávicí enzymy

Vaše tělo přirozeně produkuje trávicí enzymy, které pomáhají přeměnit jídlo, které jíte, na živiny, které absorbujete. Pokud je však zdraví vašich střev narušeno, možná budete potřebovat pomoc z doplňku stravy.

Užívejte trávicí enzymy podle pokynů, obvykle těsně před jídlem nebo s jídlem, takže enzymy mohou pomoci rozložit jídlo, které jíte, pro lepší vstřebávání.

Použijte aktivní uhlí

Aktivní uhlí je skvělý způsob, jak zmírnit občasnou plynatost a nadýmání. Aktivní uhlí je plné drobných mezer a prasklin, které zachycují plyn a pomáhají jej neškodně pohybovat trávicím systémem. Doplňky, jako je kokosové uhlí, lze užívat podle potřeby ke zmírnění dočasného nepohodlí.

Zůstaňte hydratovaní

Jednou z hlavních rolí tlustého střeva je absorbovat vodu z potravy, kterou jste snědli. Pokud nepijete dostatek vody, tlusté střevo absorbuje vše, co může získat, což způsobuje, že pohyby střev jsou těžké a obtížně průchodné. To může přispět k občasné zácpě a nadýmání. Konzumace velkého množství H2O znamená, že tělo dostane dostatečnou absorpci vody a stolice je pak lepší. Správná hydratace také udržuje zdravou slizovou výstelku vašeho střeva, což znamená, že potrava proniká snadněji, čímž se snižuje nadýmání a stáze střev. I když je důležité pít vodu po celý den, při jídle omezte spotřebu vody na minimum. Pití během jídla může zředit žaludeční kyselinu, která je zásadní pro rozklad potravy, aby se mohla přesunout ze žaludku do tenkého střeva, aby byla dále strávena a vstřebána.

 

trávení a hydratace

Cvičte a hýbejte se

I když možná budete chtít po velkém jídle jen odpočívat, cvičení je skvělý způsob, jak zmírnit nadýmání. Výzkumy ukazují, že krátká procházka po jídle (mezi 10-15 minutami) může mít významný vliv na zmírnění příznaků nadýmání břicha. Cvičení pomáhá přesunout plyny a jídlo trávicím traktem a zmírňuje pocit plnosti, který přetrvává po velkých jídlech. Takže, jakkoli můžete být v pokušení zůstat na gauči, jít na procházku je z hlediska trávení vynikající volbou.

Jak porazit nadýmání

I když se pocit nadýmání může zdát jako přijímaná součást života, nemusí tomu tak být. Existují praktické kroky, které můžete podniknout, abyste zajistili, že vaše střeva dovolenou zvládnou a vy se nebudete cítit nepříjemně a vyčerpaně.

  • Pití celerové šťávy, což je další jednoduchý způsob, jak překonat nadýmání. Celerová šťáva pomáhá podporovat peristaltiku, přirozené pohyby střev, které pohánějí potravu trávicím traktem. Vzhledem k tomu, že velká jídla mohou způsobit zpomalení vašeho střeva, popíjení této všestranné zeleniny je snadný způsob, jak jídlo rozhýbat a zmírnit nepříjemné nadýmání.
  • Glutathion, silný antioxidant a detoxikační podpůrná molekula. Použití doplňku glutathionu, může podpořit vaše tělo po občasném nadměrném požitku.
  • Dodržování půstního protokolu po velkém jídle. Tato praxe může pomoci zmírnit nadýmání a nepohodlí tím, že necháte své tělo přirozeně čistit a detoxikovat. Je důležité umožnit tělu plně strávit potravu, která způsobuje nepohodlí a nadýmání, než budete znovu jíst. Pokud budete jíst příliš brzy, problém jen zhoršíte a prodloužíte své nepohodlí. Přerušovaný půst také dává vašemu tělu šanci provést autofagii, proces, při kterém jsou poškozené buněčné složky degradovány a recyklovány.
  • Vyhýbejte se jídlům, které mohou způsobit zažívací potíže, což je další způsob, jak případně předejít nadýmání. Zánětlivé potraviny, jako jsou mléčné výrobky a celozrnné výrobky, mohou samy o sobě způsobit zažívací potíže. Pokud máte potíže s tolerováním laktózy nebo špatně zacházíte s obilím, přidáním do již tak nafouklého GI traktu se problém jen zhorší a vše se zhorší.

Závěr

Občas nás to přepadne, ale to neznamená, že musíte po velkém jídle žít s nepohodlím. Udržování zdraví střev a provedení několika proaktivních kroků vám může pomoci odvrátit nadýmání a udržet vaše střeva ve skvělé kondici. Udržujte věci v hladkém pohybu po celý rok tím, že budete svému tělu podávat ty nejlepší potraviny pro optimální zdraví střev.

Jak zaručeně uzdravit trávení a žaludek?

Zpět do obchodu