Proč je pro nás dobré arašídové máslo?

je pro nás dobré arašídové máslo

Je pro nás arašídové máslo dobré?

Arašídové máslo je vynikající, ale je pro vás opravdu dobré? Je čas ponořit se do své oblíbené pomazánky. Ve světě fitness existuje jakýsi nepsaný zákon: „musím milovat arašídové máslo“. Arašídové máslo je jednou z nejoblíbenějších svačinek zdravých jedlíků a fitness fanatiků po celém světě. Je všestranné, cenově výhodné a tak chutné. Ale je to opravdu tak zdravé, jak by si fitness nadšenci přáli?

U nás na eshopu máme velký výběr sportovního oblečení. Naše fitness oblečení, může být skvělým dárkem pro vaši polovičku.

8 výhod arašídového másla

Ať už máte rádi křupavé nebo jemné, kvalitní arašídové máslo by mělo být pouze z arašídů... a to je vše. Nic z toho by nemělo být přidáno, cukr, přidaný palmový olej,  to vše je nesmysl. Nejlepší arašídové máslo pro zdravou výživu obsahuje 100 % arašídů a nic jiného. To je recept na nejlépe chutnající arašídové máslo se všemi výhodami skutečných arašídů a bez zbytečných doplňků. Koneckonců nechcete ve svém arašídovém másle další olej, cukr, zahušťovadla nebo konzervační látky, že ne? Někdy se můžete setkat, že může být obohaceno o syrovátku nebo čokoládu. Záleží na vkusu každého, ale pokud bude přidána čokoláda, nějaký cukr navíc tam vždy bude.

 • 100% přírodní arašídové máslo je skvělým zdrojem živin, minerálů, antioxidantů a vitamínů, ale uvědomte si vysoce kalorickou povahu této svačiny. Jinými slovy, pokud dokážete použít sebekontrolu a jíst arašídové máslo v rámci svých kalorických cílů, pak je to skvělé zdravé jídlo.
 • Arašídové máslo je dobrým zdrojem MUFA (mononenasycených mastných kyselin), zejména kyseliny olejové, která může pomoci snížit LDL „špatný cholesterol“ a zvýšit hladinu HDL „dobrého cholesterolu“ v krvi.
 • Přírodní arašídové máslo obsahuje vitaminy B včetně riboflavinu, niacinu, thiaminu, kyseliny pantotenové, vitaminu B-6 a foláty, plus minerály včetně mědi, manganu, draslíku, vápníku, železa, hořčíku, zinku a selenu.
 • Je to dobrý zdroj dietních bílkovin s řadou aminokyselin a samozřejmě je to rostlinný zdroj bílkovin vhodný pro vegany.
 • Arašídy mají vysoký obsah polyfenolických antioxidantů, včetně kyseliny p-kumarové, která může omezit tvorbu karcinogenních nitrosaminů v žaludku, prospěšné pro zdraví žaludku.
 • Arašídy mají také vysoký obsah resveratrolu, polyfenolického antioxidantu, který může chránit před virovými infekcemi, srdečními chorobami a dokonce i některými druhy rakoviny.
 • Resveratrol by také mohl snížit riziko mrtvice, dělá to změnou některých molekulárních mechanismů ve vašich krevních cévách a zvýšením produkce vazodilatačního oxidu dusnatého ve vašem těle.
 • 100% arašídové máslo je dobrým zdrojem vitamínu E, antioxidantu rozpustného v tucích, který pomáhá chránit pokožku před škodlivými volnými kyslíkovými radikály.

Nutriční hodnoty arašídového másla

Pokud si vyberete arašídové máslo, které obsahuje pouze 100% celé arašídy, pak získáte veškerou zdravou výživu a nutriční hodnotu arašídů a nic jiného.

Nutriční hodnoty na 100 g

Energie kJ/Kcal 2341/564

Tuky 46,1 g

 • z toho nasycené mastné kyseliny 8,2 g
 • z toho polynenasycené mastné kyseliny 14,3 g
 • z toho mononenasycené mastné kyseliny 21,1g

Sacharidy 11,8 g

 • z toho cukry 5,8g

Vláknina 7,9 g

Bílkoviny 29,1 g

Sůl 0 g

 

arašídové máslo recepty

Kalorie v arašídovém másle

100 g arašídového másla obsahuje 564 kalorií, takže si hlídejte kontrolu porcí a přizpůsobte se vašim makrům. Pamatujte, že arašídové máslo je mnohem snazší jíst než celé arašídy, protože bylo rozemleto na máslovou pastu, která do svého objemu zabalí spoustu kalorií. Podívejte se na internet, kde najdete oblíbené recepty využívající 100% přírodního arašídové másla, můžete ho zařadit do různých jídel, aniž byste ho snědli ze lžičky (i když to je také v pořádku, pokud to funguje pro vaši dietu!)

Co je to „dieta s arašídovým máslem“?

Ano, skutečně existuje něco, čemu se říká dieta s arašídovým máslem, systém, který slibuje, že můžete jíst arašídové máslo každý den a budete hubnout, zlepšíte ukazatele zdraví a budete zdravější. Nečetli jsme to od začátku do konce, ale zní to podobně, jako už to dělá spousta fanatiků do fitness. Jezte trochu arašídového másla každý den, ale ujistěte se, že odpovídá vašim makrům, a jezte je v rámci zdravého a kaloricky vhodného výživového plánu.

Závěr

Koneckonců, není nic kouzelného na tom, abyste zařadili arašídové máslo do svého každodenního jídelníčku. Víme, že spousta z vás si denně užívá 100% přírodní arašídové máslo, ať už v ranním ovsu, na rýžových koláčcích nebo na cookies. Pokud se cítíte kreativní, podívejte se na recepty inspirované arašídovým máslem. Doporučuji také ostatní oříšková másla, za zmínku stojí třeba mandlové máslo, které je skvělou alternativou k arašídovému máslu. Někdy se stane, že už arašídů máte dost a potřebujete změnu, mandlové máslo je skvělou volbou.

Zpět do obchodu