10 nejlepších jídel před tréninkem

jídlo před tréninkem

Potraviny vhodné před tréninkem

Vědět, jak podněcovat váš trénink k dosažení nejlepších výsledků, může být obtížné a liší se od člověka k člověku. Zatímco někteří lidé rádi vstávají za úsvitu a cvičí nalačno, jiní jdou uprostřed dne, tak budete chtít před tréninkem jíst a zabalit si vhodné jídlo. Budete také chtít jíst správně, abyste mohli tréninkem projít, aniž byste se cítili příliš malátní.

Banány

Banány jsou skvělým zdrojem přírodních cukrů, jednoduchých sacharidů a draslíku. V těle je draslík uložen pouze po omezenou dobu, proto zkuste konzumovat banán přibližně 30 minut až hodinu před tréninkem. Jíst banán jako svačinu před tréninkem je perfektní způsob, jak zvýšit zásoby glykogenu a zvýšit hladinu cukru v krvi, můžete přidat nějaké arašídové máslo.

Kuře, rýže a zelenina

Stereotypní zdravé jídlo: kuře, rýže a zelenina. Toto je vlastně klasické jídlo před tréninkem. Kombinací dobrého zdroje bílkovin a komplexních sacharidů může toto jídlo poskytnout aminokyseliny, které podporují anabolismus (růst svalů) a pomalu se uvolňující zdroj energie. Konzumujte takové jídlo asi 2-3 hodiny před tréninkem.

Proteinová tyčinka

Pokud jste na cestách a hledáte rychlé doplnění bílkovin před fitkem, pak je proteinová tyčinka skvělou volbou. Existuje spousta možností, ale pokud jde o svačinu před tréninkem, chcete na trénink načerpat sílu a zvýšit příjem bílkovin. Hledejte také s některými sacharidy, které vám nabídnou dobrou rovnováhu energie. Jezte přibližně hodinu před tréninkem, abyste optimalizovali energii při cvičení.

Kaše a ovesné vločky

Kaše připravuje dokonalou snídani před tréninkem. Toto jídlo před tréninkem obsahuje komplexní sacharidy a je také skvělým zdrojem rozpustné vlákniny, beta-glukanu. Konzumací ovsa přibližně 2 hodiny před tréninkem budete schopni uspokojit svůj hlad po celou dobu a zároveň získáte skvělý zdroj pomalu se uvolňující energie. Zkuste do své kaše přidat také kopeček bílkovinového prášku nebo kousek arašídového másla, získáte tak skvělý zdroj bílkovin a aminokyselin, které vám dodají energii při cvičení.

Ovocná smoothies

Mnoho lidí si myslí, že ovocné koktejly jsou skvěle chutnající a superzdravé. I když smoothie poskytuje řadu mikroživin, které jsou prospěšné pro zdraví a pohodu, jsou také plné cukrů, včetně fruktózy. To znamená, že koktejly mají často vysoký obsah kalorií. Konzumace ovocného smoothie před tréninkem je však skvělá volba místo jídla, která vám může poskytnout dobrý zdroj rychle působící glukózy. Přidejte nějaký proteinový prášek, abyste maximalizovali výhody svého smoothie před tréninkem.

Celozrnný chléb, sladké brambory a hnědá rýže

Celozrnný chléb, sladké brambory a hnědá rýže jsou skvělým zdrojem komplexních sacharidů, které by se měly konzumovat přibližně 2-3 hodiny před posilovnou. Kombinace těchto potravin s dobrým zdrojem bílkovin znamená, že získáte dobrý zdroj pomalu se uvolňující energie, která vám dodá energii po celý trénink. Sacharidy by měli konzumovat všichni, kdo jsou fyzicky aktivní, ale zejména ti, kteří provádějí pravidelné vytrvalostní aktivity, jako je jízda na kole a běh.

Jablečné chipsy a arašídové máslo

Vychutnávání nakrájených jablečných chipsů s trochou arašídového másla je jedním z nejchutnějších a nejjednodušších jídel před tréninkem. To je skvělá volba pro ty, kteří dodržují kalorickou dietu a sledují příjem sacharidů. Přidaný faktor křupavosti uspokojí všechny drzé chutě a zároveň vám poskytne bílkoviny z arašídového másla a spoustu živin z jablka. Je ideální pro konzumaci přibližně 30 minut před tréninkem.

Omeleta

Pokud se věnujete stravování, pak neexistuje způsob, jak se denně obejít bez nějaké formy vajec. Ačkoli vejce obsahují určité množství tuku, omelety vyrobené z celých vajec nebo jen z bílků jsou skvělým zdrojem bílkovin a aminokyselin pro budování svalů. Omelety by měly být konzumovány 2-3 hodiny před tréninkem, aby se zabránilo katabolismu svalů a podpořil se růst svalů, pro přidání živin přidejte zeleň, jako je špenát nebo kapusta, abyste toto jídlo využili na maximum.

Domácí proteinové tyčinky

Již dříve jsme uvedli předem připravené možnosti proteinových tyčinek, ale pokud se věnujete pečení, vyzkoušejte některé domácí tyčinky. Domácí proteinové tyčinky se vyrábějí velmi snadno a jsou špičkou v seznamu jídel před tréninkem na cestách. Navíc můžete kontrolovat obsah tyčinek s vysokým obsahem sacharidů, bílkovin nebo s nízkým obsahem sacharidů a vysokým obsahem bílkovin. Můžete přidat vše od ořechů a semen, až po sušené ovoce.

Nejlepší legíny do fitka nebo legíny na cvičení vyberete na našich stránkách Gymclothes.cz

Proteinové koktejly

V neposlední řadě protein. Pokud jste na cestách a spěcháte, máte problémy s jídlem před tréninkem, může to vyřešit rychlý proteinový koktejl. Kvalitní koktejl bude obsahovat spoustu živin a můžete do něj namíchat několik dalších kousků ovoce a lesní plodů. Můžete například přidat i BCAA, aby byl váš koktejl opravdu nabouchaný. Protein s dobrým zdrojem rychle se uvolňujícího proteinu, jako je syrovátkový protein, s jednoduchými sacharidy, jako je maltodextrinový prášek, můžete získat všechny potřebné živiny před tréninkem během několika minut. Popíjejte hodinu před tréninkem, abyste maximalizovali své zisky.

 

 

Zpět do obchodu