6 výhod kokosového oleje

kokosový olej účinky

 

Ne všechny tuky jsou stejné a to je dobré si uvědomit, když se soustředíte na zdravou výživu. Kokosový olej už řadu let upoutává pozornost médií a to z dobrého důvodu. S mírou je tento olej vynikajícím zdrojem tuku, který můžete zahrnout do své stravy a také je ideální v kosmetice!

Co je to kokosový olej?

Kokosový olej je bohatý na kyselinu laurovou a triglyceridy se středním řetězcem. Triacylglyceroly se středním řetězcem jsou tělem spalovány rychleji kvůli jejich kratší délce řetězce, což znamená, že mohou být použity rychleji než jiné tuky jako palivo pro tělo! Jedná se o nasycený tuk, a proto zůstává stabilní při vysokých teplotách. Zdravý nasycený tuk, má tedy potenciál podporovat výhody při konzumaci!

10 g (obvyklé množství pro použití) porce kokosového oleje se skládá z 9,3 g nasycených tuků, 0,6 g mononenasyceného tuku a 0,1 g polynenasycených tuků.

Kokosový olej může také přispět ke snížení hmotnosti, protože studie prokázala, že mastné kyseliny se středním řetězcem zvyšují energetický výdej přibližně o 5%, když je 15-30 g tohoto tuku doplněno místo jiných nasycených tuků! Nicméně, buďte opatrní s velikostí porcí, protože stejně jako u všech tuků je zde vysoký obsah kalorií!

 

1) Pečení

Kokosový olej dodává pekařským výrobkům, jako jsou vdolky a koláče, skvělou chuť. Protože je tepelně stabilní při vysokých teplotách, je skvělou volbou při pečení! Kokosový olej lze použít jako náhradu místo másla, olivového oleje nebo jakéhokoli jiného tuku. Má tendenci dát receptu kokosovou chuť, kterou lze vylepšit přidáním jiné formy kokosu, jako jsou kokosové vločky! 

2) Smoothies a Bulletproof káva

Kokosový olej může být přidán do smoothies, aby jim poskytl nutriční podporu, a ještě lépe, může být vysypán přímo do mixéru. Při pokojové teplotě je však pevná látka, takže ji možná budete muset změkčit buď v teplé vodě (jednoduše naplňte misku a nádobu do ní ponořte), nebo z nádoby vyjměte to, co potřebujete a na několik sekund ji mikrovlnce ohřejte!

Milujete kávu? Zkuste přidat malé množství kokosového oleje do mixéru s dávkou uvařené kávy, tomu se říká neprůstřelná káva. Toto kombo vám může pomoci zvýšit energii, kromě toho, že tuky pomáhají předcházet ranním chutím!

 

bulletproof káva

3) Pikantní jídla

Jedná se o brilantní olej na vaření pokrmů, které vyžadují vysokou teplotu pro přípravu a také pro použití v slaných pokrmech. Má vysoký kouřový bod tedy „nehoří snadno“, takže se hned nepřipálí.

Poznámka: Olivový olej je příkladem oleje se zcela odlišnými vlastnostmi, protože nereaguje dobře na vysoké teploty, je to způsobeno jeho velmi rychlým spalováním. Jako vedlejší produkt se tím odstraní většina jeho zdravotních výhod, když začne kouřit, takže pokud jste fanouškem smažení, můžete mít z používání kokosového oleje velkou radost. Chutná obzvláště dobře s těstovinami a nudlovými pokrmy, které se smaží.

4) Kondicionér na vlasy

Ano! Kromě konzumace kokosového oleje je také prospěšný pro řadu zdravotnických a pleťových použití.

 

Trik pro jemnější a hladší vlasy:

  • Na několik sekund zahřejte kokosový olej v mikrovlnné troubě a poté jej naneste na vlasy.
  • Nechte vlasy po dobu patnácti minut zabalené v teplém ručníku a poté je umyjte!

5) Hydratační krém a balzám na rty

Kokosový olej je skvělý zvlhčovač pro vaši pokožku, jednoduše jej naneste v malém množství a vmasírujte do pokožky. V chladném počasí mnoho lidí trpí popraskanými rty. Kokosový olej z něj dělá skvělý balzám na rty a když ho dáte do malé nádoby, je opravdu praktické ho vzít na cesty.

6) Odličovač

Kokosový olej je skvělý odličovač, věřte tomu nebo ne! Jednoduše olej mírně zahřejte, aby byl pružnější. Naneste trochu do pokožky a opláchněte, abyste vše účinně odstranili!

 

Každý den pro vás přidáváme nové produkty. Prohlédněte si naše nové dámské fitness oblečení na našem webu.

 

Závěr

Kokosový olej je brilantní olej, který má mnoho dalších využití, než jen jeho konzumaci. Také dobře drží a je skladován při pokojové teplotě. Stojí za to zahrnout do své stravy nebo jako ochranu pokožky v chladném počasí! Dejte svým jídlům lahodnou a výraznou kokosovou chuť!

Zpět do obchodu