Výhody používání kokosového oleje

kokosový olej a účinky

 

Bílý a pevný při pokojové teplotě, kokosový olej pomaleji oxiduje a méně se poškozuje a chemicky mění teplem než jiné kuchyňské oleje. Kokosový olej je jedním z nejlepších zdrojů pro srdce prospěšných triglyceridů se středním řetězcem (MCT), zejména kyseliny laurové, která posiluje imunitní systém svými antivirovými a antibakteriálními účinky. Tyto kyseliny také stimulují metabolismus a některé výzkumy naznačují, že mohou napomáhat hubnutí. To vše dělá z kokosového oleje pravděpodobně ten nejzdravější olej na smažení a zařazení do vašeho jídelníčku. Ale proč je kokosový olej tak dobrý?

Taky se Vám stalo, že jste si objednali fitness legíny, vyzkoušeli jste je a museli jste si objednat hned další? Tak přesně tento problém mají naše zákaznice.

Účinky kokosového oleje

  •     Ztráta váhy
  •     Podpora imunity
  •     Podpora trávení
  •     Podporujte zdraví srdce

Kokosový olej může pomoci při hubnutí a spalování tuků

Kokosový olej může být užitečným nástrojem pro ty, kteří chtějí snížit hladinu tělesného tuku a zhubnout. Má se za to, že vysoký obsah MCT v kokosovém oleji má jak „tepelný efekt“ (to znamená, že při trávení spálí více kalorií), tak sytící efekt, který vás udrží sytější na delší dobu a je méně pravděpodobné, že budete chtít svačinu, bez zjevných výhod pro kohokoli, kdo se snaží snížit váhu. Kokosový olej je také lehce stravitelný a přispívá ke zdravé činnosti štítné žlázy a endokrinního systému. Kokosový olej zvyšuje rychlost metabolismu těla, čímž spaluje více energie a pomáhá lidem zhubnout.

Kokosový olej může pomoci podpořit zdraví imunity

Kokosový olej je také považován za dobrý pro imunitní systém. Posiluje imunitní systém, protože obsahuje antimikrobiální lipidy, jmenovitě kyselinu laurovou, kaprinovou a kaprylovou, které mají protiplísňové, antibakteriální a antivirové vlastnosti. Kyselina laurová je považována za potenciální prekurzor pro boj s viry a bakteriemi, které způsobují nemoci. Kokosový olej proto může pomoci v boji proti škodlivým bakteriím

 

mladý kokos

Kokosový olej lze použít jako podporu trávení

Kokosový olej se primárně používá jako alternativa oleje na vaření. Kokosový olej pomáhá zlepšovat trávicí systém a tím předchází různým žaludečním a trávicím problémům včetně syndromu dráždivého tračníku. Jak již bylo zmíněno, nasycené tuky přítomné v kokosovém oleji mají antimikrobiální vlastnosti a pomáhají při léčení různých bakterií, plísní a parazitů, které mohou způsobit zažívací potíže. Kokosový olej také pomáhá při vstřebávání dalších živin, jako jsou vitamíny, minerály a aminokyseliny.

Kokosový olej může zvýšit HDL cholesterol a podpořit zdraví srdce

Mezi mnoha lidmi se šíří mylná představa, že kokosový olej není dobrý pro zdraví srdce. To proto, že obsahuje velké množství nasycených tuků. Ve skutečnosti je kokosový olej prospěšný pro srdce. Obsahuje asi 50% kyseliny laurové, která pomáhá aktivně předcházet různým srdečním problémům, jako je vysoká hladina cholesterolu a vysoký krevní tlak. Nasycené tuky obsažené v kokosovém oleji rozhodně nejsou tak škodlivé, jako ty, které běžně najdete v rostlinných olejích. Kokosový olej nevede ke zvýšení hladiny LDL a snižuje výskyt poranění a poškození tepen a pomáhá tak v prevenci aterosklerózy.

 

Závěr

Doufejme, že můžete vidět, že kokosový olej je všestranný a zdravý olej k použití, takže se ujistěte, že jej dnes zařadíte do svého jídelníčku. Doporučuji pouze v bio kvalitě extra panenský olej. Takže kdo ho ještě nezařadil, tak si pospěšte, ať můžete čerpat všechny jeho výhody, které vám nabízí. Ať už je to zlepšení trávení, podpora imunity nebo zrychlení metabolismu.

Koukněte na náš další článek jaké použití má kokosový olej.

Zpět do obchodu