Spěte na svahu a zlepšete svůj spánek

kvalita spánku

Jak zlepšit kvalitu spánku?

Hluboký spánek je nezbytnou součástí vysokého výkonu. Po dobrém nočním spánku se vám celé tělo lépe rozběhne, budete duševně rychlejší, zlepší se vám paměť, spálíte více tuku a vaše buňky budou lépe vyrábět energii. A protože 80 procent lidí čelí alespoň občasné nespavosti, naučit se nabourávat spánek nikdy nebylo cennější. A nyní je tu skvělý nový spánkový hack, který můžete přidat do své sady nástrojů pro biohacking, terapie s nakloněnou postelí. Jediné, co musíte udělat, je zvednout horní část rámu postele o pár centimetrů. Je to jednoduché, je to zdarma a můžete si to dnes večer vyzkoušet. Spaní na svahu je revoluční spánkový hack. Moje děti a já děláme tento hack doma už nějakou dobu. Zde je důvod, proč vám tento hack pomůže lépe spát a jak to můžete udělat doma.

Kvalitní spánek vám zlepší i výkon ve fitku, proto jsou důležité fitness leginy, které vám dovolí trénovat tvrději.

Proč vám nakloněná postel pomáhá lépe spát

Jak divoká zvířata, tak domácí dobytek rád spí na zemi s hlavou mírně zvednutou. Toto pozorování ho vedlo ke studiu účinků gravitace na spánek. Když spíte, mozkomíšní mok (tekutina, která obklopuje a protéká váším mozkem) spolupracuje se speciálními mozkovými buňkami zvanými glia, aby vyplavily zbytky, které se vám během dne nahromadily v mozku, v podstatě je to jarní úklid vašeho mozku. Tento proces se nazývá glymfatická drenáž a je to jeden z nejdůležitějších aspektů spánku.

Nakloněný spánek pomáhá zlepšit glymfatickou drenáž. Ležet vodorovně po dobu 7-8 hodin v noci distribuuje mozkomíšní mok víceméně rovnoměrně po celém mozku, protože jste dokonalé rovině. Tato rovnoměrná distribuce tekutiny zvyšuje intrakraniální tlak (tlak uvnitř vaší lebky), čímž snižuje schopnost vašeho mozku vyčistit buněčný odpad a zotavit se, když spíte. Zvýšení výšky postele o několik palců nakloní gravitaci ve váš prospěch, obnoví přirozenou orientaci vašeho těla a podpoří glymfatickou drenáž. Kromě toho, že spánek vodorovně způsobuje otoky mozku, vyvíjí trvalý tlak na oči, uši, obličej, dutiny a dokonce i dásně. Kvůli zvýšenému tlaku v naší lebce se přetěžuje celá hlava. Vědci z oblasti vesmírné medicíny tyto účinky viděli na vlastní kůži. Když jsou astronauti ve vesmíru, pociťují nadbytek tekutin v mozku, což způsobuje mimo jiné příznaky jako migrény, glaukom, Meniérova choroba.

Lékařský antropolog testoval účinky nakloněného spánku na lidech s migrénou. Sto pacientů spalo s hlavou zvednutou o 10 % až 30 %. Většina z nich pocítila zlepšení symptomů během několika nocí a mnoho z nich zaznamenalo další výhody, jako je lepší odpočinek a menší ucpání dutin. Nakloněný spánek nejen pomáhá migrénám, může snižovat krevní tlak, redukovat zadržování vody, zlepšovat křečové žíly a může mít dokonce schopnost pomoci předcházet Alzheimerově chorobě, protože někteří vědci se domnívají, že toto onemocnění je částečně způsobeno nadměrným tlakem v těle či hlavě. Je to zajímavá teorie a oblast výzkumu, která si zaslouží více studia.

 

Lidé, kteří vyzkoušeli nakloněný spánek, hlásí:

  •      Hlubší spánek
  •      Méně bolestí hlavy a migrén
  •      Zlepšení paměti
  •      Lepší poznání
  •      Rychlejší duševní obrat

 

Existuje také dobrý výzkum týkající se zvednutí čela postele, aby se zmírnil reflux kyseliny. Horizontální ležení umožňuje žaludeční kyselině, aby se v noci dostala do vašeho jícnu; držení hlavy zvednuté zabraňuje jejímu zvednutí. U mě funguje spánková inklinační terapie. Už roky spím na svahu a moje sledovače spánku ukázaly, o kolik lepší a hlubší spánek je díky tomu. Viděl jsem obrovský rozdíl v kvalitě mého spánku. A vzhledem k tomu, jak jednoduché je to zkusit, vlastně nemáte co ztratit.

 

Zde je přesně návod, jak zvednout svou postel.

Terapie nakloněnou postelí: Jak spát na nakloněné pro lepší spánek 

Chcete-li praktikovat terapii nakloněným lůžkem, chcete zvednout hlavu své postele o 15-22cm tak, aby byla vaše hlava zvednutá o 10 až 30 %. Zpočátku vám to může připadat divné a vy se chcete cítit dostatečně pohodlně, abyste se dobře vyspali, takže začněte zvednutím o 15 cm a pokračujte dál. Podpěry postele, můžete získat na internetu nebo v místním železářství. Tradičně jsou pro všechny čtyři sloupky postele, v tomto případě byste je použili pouze na dva sloupky postele blízko vaší hlavy. Paměťová pěna je další dobrou volbou, protože neklouže a přizpůsobí se dokonalému úhlu, aby podpírala sloupky vaší postele. Můžete také použít knihy, cihly nebo kusy dřeva. Jen se ujistěte, že je to bezpečné.

K čemu je dobrý spánek a proč bychom měli dodržovat čas spánku?

 

Informace poskytované touto webovou stránkou nebo touto společností nenahrazují přímé, individuální lékařské ošetření nebo poradenství. Je odpovědností vás a vašich poskytovatelů zdravotní péče, abyste učinili všechna rozhodnutí týkající se vašeho zdraví. Doporučujeme, abyste se poradili se svými poskytovateli zdravotní péče ohledně diagnózy a léčby jakékoli nemoci nebo stavu.

Zpět do obchodu