5 výhod lepšího spánku

k čemu je dobrý spánek

K čemu je dobrý spánek?

V tomto článku najdete postupy, ke zvýšení povědomí o zdravotních přínosech spánku, kterých je na internetu mnoho. A my jsme tu, abychom se s vámi podělili o některé z nejlepších. Takže pokud jste úplně vzhůru, když byste měli tvrdě spát, čtěte dál.

Jak důležitý je spánek?

Velmi. Pokud cvičíte tvrdě, s přísnou rutinou k dosažení konkrétních cílů, je to ještě důležitější. Spánek je okamžikem, kdy se vaše tělo zotavuje. Takže pokud to zkoušíte během dne, musíte si v noci dopřát dostatek času na odpočinek. Jediné a nejlepší dámské fitness legíny na trhu, najdete u nás na webu. Tak prozkoumejte náš eshop a vyberte ty pravé.

Kolik spánku potřebujeme?

Magické číslo je často označováno jako osm hodin v noci. Ale ve skutečnosti by to byl pro mnohé z nás luxus. Ideální je sedm až devět hodin. Uvědomte si, že pokud intenzivně cvičíte a pravidelně spíte méně než sedm hodin v noci, může to ovlivnit váš výkon, zvýšit riziko zranění nebo vést k únavě. Poté budete nuceni dát si od cvičení úplnou pauzu. To nikdo nechce.

Proč se někdy snažíme usnout?

Naše zvyky se evolucí dramaticky změnily. Každý jiný druh sleduje přirozené rytmy každého dne v průběhu ročních období. Jako lidé a díky pokroku v technologii si vytváříme vlastní pravidla. Umělým světlem jdeme proti přirozeným rytmům. Hlavním viníkem jsou obrazovky. Naše tělo přirozeně produkuje hormon melatonin, který reguluje náš spánek. Hladiny se zvyšují se západem slunce jako signál, že je čas jít spát. Modré světlo produkované obrazovkami může tento signál rušit, takže i když jste unavení, vaše tělo si myslí, že byste měli být vzhůru. Příliš mnoho stresu, kofeinu, alkoholu a dokonce i trénink může narušit rovnováhu. Nyní pojďme k tomu dobrému.

 

Důvody pro zdravý spánek

Podporuje regeneraci svalů a růst tkání

Když tvrdě cvičíte, tak nejdůležitější věc, kterou si musíte zapamatovat, je, že vaše tělo se potřebuje zotavit. Pokud chcete dosáhnout svých cílů, kvalitní spánek je životně důležitý. Většina oprav vašich svalů a růstu tkání probíhá, když spíte. Po tom všem silovém tréninku je důležité nechat své tělo uzdravit se a vyhnout se zranění. Držte krok se svými výživovými cíli a dohromady jste lépe vybaveni, abyste mohli znovu chodit do posilovny.

Podporuje kontrolu hmotnosti

Víte, jak se cítíte po neklidné noci. Spíše sáhnete po komfortních potravinách. To může být běžné rozhodnutí o nedostatku spánku. Ale nezdravé volby vás nakonec vyčerpají o to málo energie, co jste měli. Nedostatek spánku může zbytečně vystřelovat kortizol, stresový hormon. To může vést k touze po cukru nebo tuku. Tlačítko zastavení může být také trochu těžší stisknout. Leptin, hormon, který dává vašemu tělu vědět, kdy je čas přestat jíst, není tak účinný při odesílání zprávy do mozku.

Dobíjí váš mozek

Jak víte, dosažení cílů v tréninku není jen o fyzické síle. Potřebujete silnou mysl, abyste posunuli své tělo na další úroveň. Když spíte, vaše tělo tvrdě pracuje, aby vás připravilo na to, co vás čeká. Na rozdíl od vašeho telefonu váš mozek rozpozná, když je baterie vybitá, a chytře se dobije. Toxiny, které jste během dne nasbírali a které mohou zatemnit vaše myšlení, jsou odstraněny.

 

spánek a dobrá nálada

Může posílit váš imunitní systém

Je jasné, že silný imunitní systém je nezbytný pro dosažení vašich cílů v posilovně. Studie ukazují, že jste náchylnější ke kašli a nachlazení, když máte nedostatek spánku. Vašemu vyčerpanému tělu bude pravděpodobně trvat déle, než se s tím vyrovná. A přiznejme si to, čím rychleji se vrátíte do posilovny, tím lépe. Že jo?

Pomáhá vám cítit se šťastněji

Nepotřebujeme výzkum, aby nám řekl, o kolik lépe se po dobrém spánku cítíme. Vaše nálada se pravděpodobně zlepší, snáze čelíte výzvám, efektivněji zvládáte pracovní den a hlavně se vám lépe cvičí v posilovně. Je tedy čas nastavit si rutinu před spaním.

Potřebujete zlepšit spánek?

Máme širokou škálu doplňků, pokud potřebujete pomocnou ruku. Kapsle ZMA (obsahují složky podporující spánek, zinek a hořčík), Proteinový koktejl na bázi kaseinu (obsahuje aminokyselinu tryptofan). Vaše rutina před spaním je nezbytná. Snažte se chodit spát každý večer ve stejnou dobu, pokud můžete. Víte, jak to chodí. Odložte telefon a věnujte nějaký čas relaxaci, než vaše hlava dopadne na polštář. Horká koupel, čtení knihy nebo cokoli, co vám vyhovuje. Prostě věci zpomalte.

Přečtěte si náš článek, kdy je dobré užívat hořčík.

Zpět do obchodu