Locavore: Jak nakupovat, jíst a vařit lokálně

lokální stravování locavore

Lokální stravování locavore

Pokud chcete změnit svůj způsob stravování a ukázat více lásky své místní komunitě, pak pro vás může být locavore (místní stravování) tou správnou volbou. Nejen, že ušetříte peníze nakupováním na farmářských trzích a ne ve velkých obchodech s potravinami, ale také se budete lépe starat o své tělo konzumací lokálně vypěstovaných, organických produktů a živočišných produktů (pokud je to samozřejmě součástí vašeho jídelníčku), namísto ovoce a zeleniny, které pocházejí z daleka postříkané pesticidy, a zdrojů bílkovin, které nejsou z odrůdy krmené trávou. A jakmile přijmete koncept komunitou podporovaného zemědělství, nestyďte se používat doplňky stravy k podpoře vaší cesty za locavorem, abyste mohli pokračovat v rozvíjení svého neomezeného potenciálu.

Dámské fitness oblečení můžete nakupovat také lokálně nebo v našem eshopu.

Co přesně je udržitelné stravování?

Koncept „locavore“ neboli udržitelné stravování se v posledních letech stává stále populárnějším. Ve skutečnosti bylo slovo „locavore“ v roce 2007 dokonce vybráno jako slovo roku New Oxford American Dictionary. Hnutí locavore se soustředí na konzumaci udržitelných potravin, které jsou pěstovány nebo vyráběny lokálně, často v okruhu 100km nebo tak nějak. Lidé, kteří dodržují tento přístup ke stravování, nejen projevují podporu místním potravinovým systémům, ale také dodávají svému tělu výživnou podporu, protože potravinářské produkty, které se musí přepravovat na dlouhé vzdálenosti, mohou obsahovat konzervační látky a pesticidy. Locavorismus však přesahuje rámec jedné komunity.

 

dfarmářské maso

Jak se stát locavorem

Od podpory místní ekonomiky přes snížení nákladů na jídlo až po snížení své uhlíkové stopy můžete svou komunitu, své tělo a svůj bankovní účet dát na lepší místo tím, že se vydáte na locavore.

 

Zde je několik užitečných tipů, jak začít na své nové (a místní) cestě:

Kupujte, co je v sezóně

Nakupování produktů, které jsou v sezóně, podporuje biodiverzitní potravinové systémy a udržuje přirozené pořadí poptávky po potravinách, což je skvělé pro váš místní farmářský okruh.

Navštivte místní farmáře a rančery

Udělejte si čas a zjistěte, co se přesně děje s procesem výroby potravin ve vaší komunitě. Vaše podpora umožní pěstitelům a farmářům pokračovat v tom, co umí nejlépe, a na oplátku zajistí, že budete dostávat ty nejčerstvější dostupné produkty a bílkoviny.

Výzkum zemědělství podporovaného komunitou

Také známý jako CSA, můžete najít farmáře, kteří chtějí nabídnout „sdílení“ (nebo členství) místním obyvatelům. Akcie obvykle zahrnují týdenní balíčky sezónních produktů, které vám poskytnou nejen pravidelný přístup k tomu, co je čerstvé, ale také vám umožní dozvědět se a vařit s produkty, které pro vás mohou být nové.

Ukažte trochu lásky k nezdarům

Když nakupujete jídlo jako locavore, můžete také ušetřit na nákladech na organické a místní potraviny tím, že si vyžádáte položky pro nezdary z místních farem. Jedná se o ovoce a zeleninu, které se možná z estetických důvodů nedostanou do obchodu s potravinami, ale přesto dodají chuť i živiny

Vypěstujte si vlastní jídlo

Nespokojte se s balenými salátovými směsmi z obchodu. Ušpiněte si ruce tím, že si založíte spravovatelnou zahradu, abyste mohli do svých oblíbených receptů začlenit domácí zeleninu a čerstvé bylinky. Jak je to s místním stravováním?

Shánění potravy

Pokud jste milovníkem dobrodružství, který je připraven jít na locavu, může být shánění potravy zábavným způsobem, jak se zapojit do místního potravinového hnutí. Jen se ujistěte, že uděláte svůj domácí úkol. Bezpečnost především.

 

Další způsoby, jak se připojit k hnutí locavore

Locavore neznamená jen jíst lokálně vypěstované potraviny. Zde je několik dalších způsobů, jak se připojit k hnutí locavore, které přesahuje kuchyň!

Eliminujte plýtvání potravinami

Bohužel mnoho lidí týdně (nebo dokonce denně) vyhazuje jídlo, které by se dalo ještě využít. Ať už přicházíte s novým receptem nebo se učíte, jak vytvořit svůj vlastní kompost, je důležité znovu použít zbytky jídla a odstranit co nejvíce potravinového odpadu. A plýtvání jídlem není jen o zbytcích z vaření. Pokud zjistíte, že chcete změnit svůj jídelníček, vyčistěte si spíž a darujte neotevřené a neprošlé potraviny těm, kteří to potřebují.

Procvičte si moření, kvašení, zavařování a další způsoby konzervace potravin

Nikdy nevíte, co proces komerčního otřesu obnáší. Proč si místo toho nenaložit vlastní zeleninu přímo doma? Existuje spousta kreativních způsobů, jak uchovat sezónní produkty, které vynechávají chemikálie a další pochybné přísady z rovnice.

Buďte sociální

Využijte technologie k ovlivnění každodenních změn ve vaší komunitě tím, že budete sledovat místní dodavatele potravin, připojte se ke skupinám na sociálních sítích, které podporují locavorské hnutí ve vaší oblasti, nebo si dokonce vytvořte blog nebo kanál YouTube, abyste zdokumentovali svou vlastní cestu za locavory.

 

Sečteno a podtrženo

Od ušetření peněz přes podporu rodinných farem až po vkládání kvalitnějších potravin do vašeho těla přináší locavor mnoho výhod. Kromě toho mohou superpotraviny završit vaši místní kuchyni. Podporou locavore hnutí může vaše strava na 100 km současně změnit váš způsob stravování a zároveň udělat z vaší komunity lepší místo.

 

Proč je výběrová káva nejlepší?

Zpět do obchodu