Maca prášek: Výhody, účinky a použití

maca účinky

Co je kořen Maca?

Kořen Maca (také známý jako peruánský ženšen) je prastarý kořen, který se v přírodní medicíně používá po tisíciletí. Maca je skvělým zdrojem mikroživin, vitamínů, minerálů, vlákniny a antioxidantů. Maca ve skutečnosti obsahuje aminokyseliny a mastné kyseliny, hořčík, draslík, zinek, měď, selen, vitamíny B (a další). Říká se jí superpotravina a je klasifikována jako adaptogen. Kořen Maca lze rozemlít na přírodní, zdravý prášek, který skvěle chutná a má řadu potenciálních zdravotních výhod, což vede k tomu, že se stává populární v kruzích zdraví a fitness.

Co je Maca prášek?

Maca prášek je mletá forma přírodního kořene. Takto najdete macu prezentovanou jako doplněk, protože se tak snadno používá. Chutná lehce sladce a trochu zemitě, jako přírodní sladový karamelový prášek.

Vybírat můžete různé oblečení, které má široké využití, třeba naše legíny do fitka můžete vzít i na běhání.

Maca prášek a účinky

Maca je plná mikroživin včetně vitamínů, minerálů a antioxidantů. Obsahuje dvakrát více vápníku než mléko, třikrát více vitamínu C než pomeranč a pětkrát více železa než špenát. Takže i když nemáte žádné konkrétní zdravotní problémy, které byste museli řešit, je to skvělý doplněk vaší zdravé stravy. Ale co když chcete macu používat jako přírodní zdravou potravinu? Jako adaptogen může maca prášek tělu pomoci vyrovnat se s různými stresy a může pomoci při hubnutí, hormonální nerovnováze a problémech se spánkem.

Maca prášek a hubnutí

Užívání maca prášku vám může pomoci s vašimi cíli v hubnutí, hlavně díky jeho energizující podpoře. Většina lidí zjistí, že přirozený stimulační účinek macy jim dodává příval energie bez jakýchkoli vedlejších účinků, takže vaše NEAT (termogeneze necvičební aktivity) stoupne a vy budete tvrději pracovat i v posilovně. To znamená více spálených kalorií. Navíc, kalorie v mace jsou tak nízké, že vás nevyhodí z vašeho jídelníčku.

Maca prášek a spánek

Maca prášek vám může pomoci lépe spát, má uklidňující adaptogenní účinek a vyrovnává hormonální vliv. Chcete-li usnout, zkuste ho před spaním zamíchat do horkého mléka nebo do horké čokolády, nebo ho přidat do posledního proteinového jídla.

Může Maca pomoci s libidem a hormonální nerovnováhou?

Předpokládá se, že Maca pomáhá s problémy s mužskou plodností, nerovnováhou ženských hormonů a sexuální touhou u obou pohlaví. Mohl by být zvláště užitečný pro ženy trpící hormonální nerovnováhou, včetně žen s PCOS (Syndrom polycystických ovarií) nebo žen v menopauze. Některé zprávy říkají, že pomáhá s nízkou náladou a úzkostí, stejně jako sexuální touhou a libidem. Určitě to stojí za vyzkoušení, protože nemá žádné hlášené vedlejší účinky.

maca kořen

Zvyšte svou energii pomocí Macy

Maca může být také použita k posílení energie, nálady a dokonce i paměti. Přidejte maca prášek do svačin nebo horkých nápojů pro nabití energie, díky kterému se budete cítit více vzhůru a soustředění, aniž byste se museli třást nebo srážet. Může dokonce pomoci s energií a vytrvalostí, užitečné jako součást předtréninkové svačiny, pokud váš trénink vyžaduje vytrvalost.

Jak užívat Maca prášek

Existuje spousta způsobů, jak si vychutnat maca prášek v nápojích, občerstvení nebo receptech na pečení. Může být zamíchán, posypán a přidán do různých svačin a jídel. Prášek z kořene maca můžete použít v horkých nápojích, v jogurtu, ve smoothies, v proteinových ovsech, v receptech na pečení proteinů. Maca prášek přidaný do horkého nebo studeného mléka je jedním z nejjednodušších způsobů, jak si tento doplněk užít.

Recepty na prášek Maca

Kromě nápojů a občerstvení na cestách lze maca prášek přidávat do receptů a používat při vaření. Co takhle připravit proteinovou zmrzlinu z maca prášku s vaším oblíbeným proteinovým práškem, mraženým banánem, macou, mlékem, špetkou xanthanové gumy a navíc ledem? Maca prášek je také skvělým doplňkem receptů na proteinové pečení, jako jsou muffiny, košíčky, mug caky z mikrovlnné trouby, chleby a bochníky. Má přirozenou karamelovou chuť a krásnou zlatavou barvu, která je ideální pro vaření.

Je Maca superpotravina?

Maca byla nazývána superpotravinou kvůli jejímu neuvěřitelnému seznamu nutričních výhod. Obsahuje dlouhý seznam mikroživin, včetně vitamínů, minerálů, vlákniny, mastných kyselin, aminokyselin a antioxidantů. Je 100% přírodní a nemá žádné známé vedlejší účinky.

Kde mohu koupit Maca prášek?

Maca prášek je 100% čistý, veganský a bez lepku a dokonce obsahuje přidanou dávku bílkovin, můžete ho zakoupit dnes už skoro v každé prodejně se sportovní výživou nebo zdravými potravinami. Pokud byste chtěli svou macu v ještě pohodlnější podobě, vyzkoušejte maca kapsle.

 

Jaké jsou nejlepší superpotraviny? V tomto článku najdete odpověď.

Zpět do obchodu