MSM doplněk na klouby: výhody a vedlejší účinky

bolest kloubů v koleni

Co je MSM?

MSM je oblíbený doplněk pro zdraví kloubů a je jedním z mála doplňků v této kategorii, který byl zkoumán pro jeho použití jak při léčbě bolesti, tak při redukci příznaků degenerativních kloubních stavů, jako je osteoartritida. Kromě jeho popularity jako doplňku ochrany kloubů se MSM používá k podpoře zdravých vlasů a existují důkazy o jeho použití při snižování poškození svalů po cvičení a příznaků DOMS (onemocnění svalů se zpožděným nástupem).

MSM je běžně používaný název (a to z dobrého důvodu) pro methylsulfonylmethan a je organickou sloučeninou síry, která je uváděna jako biologicky účinný zdroj síry pro použití v těle. Síra je v těle důležitá a nachází se v mnoha aminokyselinách, které se používají k tvorbě enzymů, které umožňují v těle probíhat procesy, včetně energetického metabolismu, a jedním z těchto hlavních procesů je tvorba kolagenů. Kolageny přicházejí v různých „typech“ a tyto typy jsou důležité pro zajištění různých typů funkcí, které kolagen hraje. Kolagen je přítomen v kostech, chrupavkách, vazech a šlachách, stejně jako ve svalových fasciích, vlasech a pokožce, takže tím, že tělu poskytne dostatek síry, může to umožnit opravu poškozených tkání a v tom spočívají navrhované výhody MSM.

Chcete někomu udělat radost a dát mu naše fitness leginy, ale nevíte jestli bude velikost sedět? Nyní máme na vrácení 30 dní od data doručení k vám.

Jak mohu doplnit MSM?

MSM je k dispozici v několika formách, včetně MSM prášku, který lze snadno přidat k jiným doplňkům v dávce, kterou potřebujete, abyste si vytvořili vlastní „zásobník“ doplňků. Doporučuje se, aby se dávky MSM pohybovaly v rozmezí 3 000 mg (3 g) denně, což je dávka zjištěná v mnoha studiích, kde MSM prokázalo výhody ve smyslu snížení bolestivosti svalů a příznaků osteoartrózy. MSM je nejoblíbenější ve formě tablet nebo kapslí a často se kombinuje s dalšími doplňky pro ochranu kloubů, jako je glukosamin sulfát či chondroitin. Glukosamin se přirozeně vyskytuje v těle ve strukturálních kolagenech, a proto se používá k prevenci rozpadu chrupavky a je spojován se sníženou mírou degenerace chrupavky u osteoartrózy. Chondroitin je další přirozeně se vyskytující sloučenina, která má podobný strukturní „makeup“ jako chrupavka. Údaje o účinnosti těchto doplňků jsou jen omezené, takže není jasné, do jaké míry a v jakých situacích pomohou. Ale ve výzkumu a z neoficiálních zpráv je dostatek důkazů, že ve vzájemné kombinaci a zvláště s MSM pravděpodobně bude nějaký přínos jako doplněk ochrany kloubů.

Na trhu je výběr doplňků pro ochranu kloubů, jako je třeba 100% čistý MSM, glukosamin a chondroitin. Lze sehnat nějaký mix, který všechny tyto tři látky kombinuje, stačí jen hledat.  Určitě v každém obchodu, se sportovní výživou, by vám poradili doplněk, který prokázal potenciální výhody při podpoře zdravých kostí a kloubů, který se stal oblíbenou volbou u sportovců.

Výhody MSM

Vzhledem k vlastnostem MSM jako antioxidantu a protizánětlivého účinku existují určité důkazy, které naznačují, že MSM může být užitečné v několika situacích, kdy mohou být tyto vlastnosti prospěšné. Jeho protizánětlivé účinky mohou být užitečné při snižování poškození svalů a bolestivosti, což může být přínosem pro ty, kteří vykonávají náročný trénink nebo sportovní akce, kde může být omezený čas na zotavení. Pokud vezmeme v úvahu další zánětlivé stavy, které mohou mít ty, kteří trénují, na starosti, jako je zánět šlach, pak může mít MSM také určitý pozitivní vliv. Antioxidační vlastnosti MSM mají potenciálně široké přínosy, zejména pro tkáně, jako jsou vlasy a kůže, které jsou vystaveny velkému environmentálnímu stresu, což má určitý, dosud plně prozkoumaný, potenciál pomoci lidem se suchou a poškozenou kůží nebo vlasy. MSM je oblíbeným doplňkem pro pacienty s těmito onemocněními.

 

msm a účinky na bolest kloubů

Má MSM nějaké vedlejší účinky?

Ačkoli MSM nemá doporučenou dávku, nebyly hlášeny žádné problémy s užíváním výše doporučených dávek. Dokonce i mnohem vyšší dávky nemají žádné hlášené vedlejší účinky, takže užívání MSM by mělo být považováno za velmi bezpečné.

Závěr

MSM je stále populárnější doplněk, který má dobré množství důkazů o své účinnosti zejména u degenerativních kloubních stavů, jako je osteoartróza. Tyto výhody jsou s největší pravděpodobností způsobeny protizánětlivými a antioxidačními vlastnostmi MSM a tyto vlastnosti budou mít pravděpodobně další dopady na poškození a bolestivost svalů a také na několik zánětlivých stavů v těle. Pokud máte v rodině problémy s klouby, doporučuji začít s doplňky na klouby dříve, než se projeví nějaké zdravotní potíže. Vždy by se tyto doplňky měly brát jako prevence, proti bolesti kloubů. Když už klouby bolí a jsou potíže, nelze se úplně na tyto doplňky na 100% spoléhat, protože většinou už klouby nedostanou do původního stavu a bolest je cítit pořád, při větší zátěži.

Zjistěte, co je ještě dobré proti bolesti kloubů.

Zpět do obchodu