Základy nabírání svalové hmoty

nabírání svalové hmoty

Nabírání svalové hmoty

Základní princip nabírání hmoty je ve skutečnosti velmi jednoduchý. Při každodenních činnostech musíte konzumovat více kalorií, než spálíte. Nezáleží na tom, jak tvrdě trénujete, pokud nebudete dostatečně jíst, nenaberete svaly ani váhu. V tomto článku se podíváme na to, co je potřeba k nabrání hmoty z nutričního hlediska.

Vyvarujte se běžných hromadných chyb

Pokud jde o objem, cílem je nabrat co nejvíce svalové hmoty. Problém je v tom, že když máte „hromadné“ myšlení, můžete udělat řadu chyb, které by ve skutečnosti mohly být škodlivé pro váš trénink.

Většina našich zákaznic vybírá naše dámské legíny, máme také i panské oblečení, kde si vyberou opravdu všichni.

Problém s IIFYM

Možná jste již slyšeli o přístupu „If It Fits Your Macros“, běžně označovaném jako IIFYM, nebo jej dokonce v současnosti používáte. Tento přístup zahrnuje relativní svobodu, jíst, co chcete, pokud to vyhovuje vašim makrům. To znamená, že vaše bílkoviny a sacharidy mohou pocházet z jakéhokoli zdroje, který máte rádi. Problém s tímto přístupem je, že lidé jsou často tak posedlí obsahem bílkovin a sacharidů v potravinách, které konzumují, že ignorují další důležité hodnoty živin, jako je obsah tuku, cukru a soli. To může vést k ukládání nežádoucího tuku. Při zvyšování kalorií je stále důležité věnovat velkou pozornost tomu, co jíte, abyste spotřebovali další kalorie. Držení se zdrojů chudých bílkovin, pomalu se uvolňujících sacharidů a nízkotučných variant vám pomůže zajistit, že budete pracovat na svém cíli, kterým je nárůst svalové hmoty.

Kdy použít Mass Gainer

Může být obtížné konzumovat denně dostatek kalorií, zejména při rušném životním stylu, který většina lidí vede. Za těchto okolností může být dobrý nápad doplnit gainerem. Použití mass gaineru vám může pomoci rychle a efektivně zvýšit příjem bílkovin, sacharidů a kalorií.Je důležité si uvědomit, že mass gainery nejsou náhradou jídla. Měly by být používány jako doplněk k vyvážené stravě jako dobrý způsob, jak zvýšit příjem kalorií, pokud se snažíte sníst dostatek kalorií, které potřebujete k přibírání na váze.

jak nabrat svaly

Nejlepší doplňky na zvýšení hmotnosti

Při výběru mass gaineru si chcete vybrat produkt, který má vysoký obsah bílkovin, vysoký obsah sacharidů a je tedy kalorický. 150g porce prémiového mass gaineru většinou obsahuje 45 g bílkovin pocházejících především ze syrovátkového concentrátu nebo izolátu, přes 74 g sacharidů pocházejících z ovsa a obsahuje celkem přibližně 566 kalorií. Kromě vysoce kvalitních zdrojů bílkovin a sacharidů použitých gaunerech, obsahují také řadu dalších prospěšných složek.

Jako jsou:

  •     Leucin, esenciální aminokyselina pro růst svalů
  •     Kreatin monohydrát, u kterého bylo prokázáno, že zvyšuje fyzickou výkonnost při vysoce intenzivním cvičení
  •     HMB, látka, která je nezbytná pro metabolismus
  •     Glutaminové peptidy, aminokyselina používaná při biosyntéze bílkovin

 

Kromě výše uvedeného mohou také obsahovat DigeZyme, multienzymový komplex, který pomáhá tělu trávit živiny, jako jsou bílkoviny a sacharidy. Dále může obsahovat Lactospore prémiové probiotikum, které pomáhá stimulovat růst dobrých mikroorganismů, běžněji známých jako „dobré bakterie“. Můžete se setkat také se směsí proteinu s rychlým a pomalým uvolňováním, který pochází ze syrovátkového koncentrátu, koncentrátu mléčného proteinu a prášku z vaječných bílků, což znamená, že jde o směs bílkovin s pomalým a rychlým uvolňováním, takže vaše svaly dostávají bohaté zásoby aminokyselin po delší dobu. Většina gainerů je také dostupných v řadě skvělých příchutí včetně čokolády, banánu, jahody a čokoládových sušenek, takže si můžete najít tu nejlepší chuť pro vás. Pokud máte obavy z vysokého množství kalorií a chcete se vyhnout nežádoucímu tuku, můžete zkusit pouze samotný protein, který vám dodá potřebné bílkoviny.

Jezte více kalorií, ale jezte správné kalorie

Když je vaším přáním nabrat hmotu, může být velmi snadné nemyslet na nic jiného než na konzumaci více kalorií. Pokud chcete nabrat svalovou hmotu, je toho víc, než jen jíst, co chcete. Snažte se jíst vyváženou stravu s vysokým obsahem bílkovin, zdravých sacharidů a s dostatečným množstvím ovoce a zeleniny, a pokud se vám nedaří konzumovat dostatek kalorií pouze z potravinových zdrojů, podívejte se na doplňky pro zvýšení tělesné hmotnosti.

Proč bychom se měli vyhnout jednoduchým sacharidům?

Zpět do obchodu