Výhody stravování před tréninkem

kdy jíst před tréninkem

Výhody stravování před tréninkem

V našem předchozím článku víte, co jíst před tréninkem, promluvme si o tom, proč byste to měli jíst. Mnoho lidí provádí takzvané kardio na lačno ve snaze spálit a ztratit tělesný tuk, ale pokud toto kardio necvičíte od 6:00 do 7:00, musíte své tělo před každým tréninkem naplnit živinami.

Nakonec byste si měli své tělo představovat jako auto. Nemůžete očekávat, že najedete 500 km bez benzinu v nádrži, že? Pokud chcete podávat nejlepší výkony a trénovat, musíte se ujistit, že vaše tělo má k tomu dostatek paliva. Pokud během cvičení neposkytnete potřebnou energii a živiny, je pravděpodobné, že výsledky neuvidíte tak rychle, jak byste měli. Navíc po dlouhou dobu se zvýší pravděpodobnost onemocnění nebo zranění, pokud nejíte správné potraviny před tréninkem.

Zde jsou některé z důvodů, proč chcete své tělo nabít správným způsobem, aby se rozvíjel váš fitness potenciál:

Dá vám více energie

Naše těla používají jako první zdroj paliva zásoby sacharidů (glykogen). Je to proto, že je lze převést na ATP (adenosise trifosfát, tj. Energii) rychleji než na bílkoviny a tuky. Doplnění zásob glykogenu před tréninkem bude znamenat, že budete mít více energie k tomu, abyste podali co nejlepší výkon.

Zabraňte rozpadu svalů

Když cvičíme, zásoby glykogenu se rychle vyčerpají, takže tělo hledá nové zdroje energie - naše svaly. Rozkládáním těžce vydělaných svalů může tělo využívat energii ve formě bílkovin a ve formě aminokyselin. Tím se naše těla dostanou do stavu označovaného jako katabolický stav, což znamená, že dochází k rozpadu svalové tkáně, což může zabránit růstu a regeneraci svalů.

Zvyšte růst svalů

Konzumace správných potravin před tréninkem znamená, že nejen doplníte zásoby glykogenu, ale tím, že budete jíst dobrý zdroj bílkovin, budete také schopni vytvořit ve svém těle prostředí, které podporuje budování svalové hmoty. Toto je známé jako anabolické prostředí.

 

Co a kdy jíst před tréninkem

V každém jídle musíte vzít v úvahu tři makroživiny: sacharidy, bílkoviny a tuky. Musíte také zvážit, v jakém poměru je jíte.

Nejlepší je vyhnout se před cvičením příliš velkému množství tuku. Je to proto, že i když jsou tuky s vysokou energií 9 kcal na gram, jsou pomalu stravitelné. To znamená, že místo toho, aby vás energizovali, tak se ve skutečnosti můžete cítit zpomalení a těžcí.

Jídla před tréninkem obsahující bílkoviny nám poskytují hlavní výhodu, prevenci katabolismu svalů. Konzumací dobrého zdroje bílkovin před tréninkem můžete svému tělu dodat aminokyseliny (zejména aminokyseliny s rozvětveným řetězcem), které tělo potřebuje k zabránění rozpadu svalů a zároveň napomáhají jejich regeneraci a růstu.

Existují dva typy sacharidů: jednoduché sacharidy s vysokým glykemickým indexem (GI) a komplexní sacharidy s nízkým glykemickým indexem (GI). Ale který z nich je nejlepší před tréninkem?

To nakonec závisí na vašem cíli a době vašeho jídla před tréninkem. Jednoduché sacharidy jsou skvělé 30 minut až hodinu před tréninkem, protože poskytují tělu rychle působící glukózu jako palivo. Komplexní sacharidy však také hrají roli v energetickém metabolismu. Konzumací sacharidů s nízkým GI přibližně 2–3 hodiny před tréninkem můžete svému tělu poskytnout pomalu se uvolňující zdroj energie. To znamená, že budete moci trénovat déle a je méně pravděpodobné, že během tréninku poklesne hladinu cukru v krvi.

Možná se obáváte, že budete jíst příliš brzy před tréninkem a budete mít pocit, že jste malátní. Postupujte podle těchto jednoduchých pokynů pro načasování:

  • 30 minut až hodinu před tréninkem: konzumujte lehká jídla a jídla, která obsahují jednoduché sacharidy a některé bílkoviny.
  • 2–3 hodiny před tréninkem: snězte přibližně 400–500 kalorií, které obsahují dobrý zdroj bílkovin (přibližně 20 g) a komplexní sacharidy s nízkým GI (20–30 g).

Závěr

Ať už se rozhodnete pro jakékoli jídlo před tréninkem, ujistěte se, že obsahuje správné nutriční hodnoty. Dopřejte si sacharidy a bílkoviny a nezapomeňte zahrnout i další živiny, aby vaše tělo mohlo jít na plný plyn bez poruchy. Existuje tolik chutných možností, takže buďte kreativní a nechte se motivovat mnoha lahodnými pokrmy, které váš trénink podnítí správným způsobem.

Hledáte klasické černé legíny na cvičení nebo na jógu? Prohledněte si naší stránku a najdete velký výběr fitness oblečení.

Zpět do obchodu