Které proteinové prášky jsou nejlepší pro ženy?

protein pro ženy

Jaké jsou nejlepší proteiny pro ženy?

S obrovským množstvím proteinových doplňků pro ženy, které jsou k dispozici, je nyní velmi snadné ujistit se, že přijímáte všechny bílkoviny, které potřebujete. Správný příjem bílkovin je základem zdravé výživy a podpory zotavení z tréninku. Bez ohledu na to, jaké jsou vaše cíle, proteinové doplňky představují snadný způsob, jak získat přístup k bílkovinám na cestách nebo doma. Podíváme se na různé typy proteinových doplňků a také na ideální příjem bílkovin pro ženy.

Kolik bílkovin ženy potřebují?

Podobně jako u mužů je příjem bílkovin u žen v úzkém vztahu k tělesné hmotnosti a intenzitě tréninku, ať už se snažíte zhubnout, udržet si nebo nabrat hmotu. V závislosti na tom, jak jste aktivní, začnou množství vypadat trochu jinak. Nadace pro výživu ukazuje, že „referenční příjem živin je stanoven na 0,75 g bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti za den“. To však nutně nezohledňuje intenzivní fyzický trénink. S aktivním životním stylem začínají navrhované hodnoty spadat do úplně jiné skupiny: 1,2–2,0 g na kg. Tímto způsobem se tělo může zotavit a optimalizovat využití bílkovin pro nárůst hmoty a udržení čisté svalové hmoty.

V nabídce máme pro ženy i legíny do fitka, takže pokud potřebujete obměnit šatník, tak v našem eshopu si vyberete.

Jak bílkoviny ovlivňují tělo

Zhruba 20 % našeho těla je tvořeno bílkovinami a jsou klíčovým hráčem ve všech biologických procesech. Všechny naše buňky a tkáně obsahují a jsou opravovány proteiny, které se skládají z dlouhých řetězců aminokyselin. Aminokyseliny, které se spojují v řetězcích nazývaných peptidy nebo polypeptidy, působí jako stavební kameny, které pohánějí tvorbu bílkovin. Podporují také funkci metabolismu a v případě potřeby mohou být zdrojem energie. Protein je základním stavebním kamenem svalů, kostí, chrupavek, kůže a krve a doslova drží naše tělo pohromadě.

Vysvětlení mýtů o proteinovém prášku

Jedním z nejčastějších mýtů souvisejících s proteinovým práškem je, že přímo ovlivňuje tělesnou hmotnost. Na tento konkrétní mýtus se podíváme podrobněji později v článku, ale řekněme, že tomu tak není.

Jak proteinové doplňky pomáhají

Péče o svalovou hmotu a sílu je zásadní, ať už vedete sedavější nebo aktivní životní styl. Proteinové doplňky jsou nyní široce dostupné a jsou součástí všech druhů diet, protože představují dostupný a snadný způsob, jak zvýšit příjem bílkovin, aniž byste se museli neustále spoléhat na vaření. Hlavními výhodami proteinových doplňků jsou jejich cenová efektivita, dlouhá trvanlivost a pohodlí. Jsou také mimořádně užitečným přínosem pro úsporu času stráveného v kuchyni při šlehání jídla s vysokým obsahem bílkovin. Aniž byste se museli vždy spoléhat na čerstvé potraviny, abyste získali potřebné bílkoviny, proteinové koktejly jsou nejúčinnějším způsobem, jak to obejít. Navíc jsou ideální k tomu, abyste co nejlépe využili bílkoviny hned po tréninku.

proteinový prášek_1

Různé druhy bílkovin

Existuje mnoho řad proteinových prášků pro ženy. To však neznamená, že se proteinový koktejl pro ženy bude vstřebávat jinak. Neexistuje žádný důkaz, který by naznačoval, že protein pro ženy funguje jiným způsobem, protože tělesné funkce a metabolismus bílkovin fungují obvyklým způsobem. Zde jsou nejoblíbenější proteinové doplňky pro ženy:

Proteinové tyčinky pro ženy

Obvykle se vyznačují nízkým obsahem cukru, vysokým obsahem vlákniny a vysokým obsahem bílkovin.

Proteinové prášky

Podobně jako proteinové koktejly nabízejí podobné receptury ke spárování s vaším nápojem. Navíc je velmi snadné přidat proteinový prášek do vašeho oblíbeného mléčného koktejlu, smoothie nebo receptu na palačinky pro skutečně vlastní zážitek. Možnosti jsou nekonečné. Mají také tendenci splňovat nejširší škálu dietních požadavků, jako jsou vegetariánské, veganské, bezlepkové, stejně jako ty, které se zaměřují na specifické režimy, jako je keto dieta.

 

Protein pro nabírání hmoty, hubnutí nebo udržení svalů?

Nyní je zásadní pochopit, že proteinový prášek není kouzelná hůlka na hubnutí. Proteinové koktejly nemohou nikoho přímo přimět zhubnout. Trh je však plný proteinových koktejlů pro ženy, jak zhubnout. Tyto produkty vás mohou podpořit pouze v kalorické dietě, což je jediný zaručený způsob, jak zhubnout. Jde o to zavázat se spálit více kalorií, než zkonzumujete. Totéž platí pro masový zisk a údržbu. Proteinový prášek nemůže udělat všechnu práci sám o sobě. V obou těchto případech odporový trénink a vzpírání umožní vašim svalům růst a udržet si hmotu, kterou již máte. Musíte to však podložit jak dostatečným množstvím bílkovin, tak dostatečným množstvím kalorií, abyste podpořili nárůst hmotnosti. Neexistují žádná rychlá řešení, pokud jde o nárůst hmoty a hubnutí.

Kdy užívat proteinové doplňky

Nejoblíbenější dobou užívání proteinových doplňků je bezprostředně po tréninku. Lidé se stále dohadují o tom, kde je „anabolické okno“ relevantní nebo ne pro vstřebávání bílkovin a živin. Většina uživatelů ho zkonzumuje po tréninku. To znamená, že další doplňky, jako jsou proteinové tyčinky, jsou zdravým způsobem svačiny po celý den s výhodou získání extra bílkovin. Proteinové koktejly jsou také ideální svačina a obzvlášť zasytí. Se všemi lahodnými příchutěmi, které obvykle přicházejí.

Pokud s proteinovými prášky teprve začínáte, tyto produkty jsou skvělým úvodem do světa proteinových koktejlů:

  •      Syrovátkový proteinový koncentrát
  •      Izolát proteinu
  •      Veganský proteinový prášek

Jaké jsou vitamíny vhodné pro ženy? Přečtěte si tento článek.

Zpět do obchodu