Co jsou to omega-6?

omega-6 účinky

Omega-6 a účinky

Často kladenou otázkou na Googlu: „Je pro vás příliš mnoho omega-6 špatné pro naše tělo?“ Omega-6 je další esenciální tuk, který je vedle omega-3, což ukazuje na to, že ho potřebujeme. Ale ano, příliš mnoho omega-6 mastných kyselin může způsobit určité problémy a my se teď na to podíváme, jak to doopravdy je. S rostoucí popularitou lidí, kteří používají olejové spreje, extra libové maso nebo obecně dodržují dietu s nízkým nebo velmi nízkým obsahem tuku, možná skutečně omezujete příjem omega-6. To může také způsobit problémy, protože se spoléháme na příjem omega-6 ze stravy, stejně jako omega-3. Z hlediska hierarchie je omega-3 nejvyšším trumfem, následuje omega-6 a poté omega-9. Omega-6 by však nebyla esenciálním tukem, kdybychom jej nepotřebovali navzdory negativním vlivům, které dostává.

 

K čemu je tedy omega-6 dobrá?

Omega 6 je skutečně prospěšná pro duševní zdraví. Z hlediska tréninku je to pro nás opravdu důležité, pokud se někdy chystáme zvýšit motivaci a přesunout se z gauče do fitka, tělocvičny nebo místního parku.

Způsobuje Omega-6 zánět?

Je docela dobře známo, že omega 6 je spojena se zvýšeným zánětem, který může způsobit zdravotní problémy. To však není způsobeno samotnou omega 6, ale spíše nadbytkem, ve kterém je konzumujeme. Maso a mléčné výrobky jsou plné omega 6, a přestože masový steak je o víkendu volbou mnoha lidí, aby si udrželi svalové zisky, jsou to další bohaté zdroje omega-6, ke kterým bychom se měli přiklánět. Abychom tomuto zánětu zabránili, měli bychom se snažit dostat naše omega zpět do rovnováhy. Nejlepší způsob, jak toho dosáhnout, je omezit zpracované potraviny, červené maso, mléčné výrobky a rychlé občerstvení.

 

Jaký je nejlepší způsob, jak mohu získat omega-6?

Některé z nejlepších zdrojů omega-6 jsou ve skutečnosti:

  •          Pupalkový olej
  •          Slunečnicový olej
  •          Brutnákový olej (hvězdový olej)
  •          Sezamový olej
  •          Konopná semínka
  •          Dýňová semínka

 omega-6 zdroje

Měli bychom se soustředit na příjem omega-6? 

Pro ty z vás, kteří dobře používají olejové spreje nebo se pravidelně snaží omezovat příjem tuků, měli byste se trochu více zaměřit na to, jaké zdroje tuku jíte. Je naprosto v pořádku držet dietu s nízkým obsahem tuku, protože je to jeden z nejúspěšnějších způsobů, jak zhubnout (dokud jste v kalorickém deficitu), ale nejlepší způsob, jak získat kalorie z tuku, že dostanete právě tyto kalorie z omega mastných kyselin. Proto přidáním posypu semínek na kaši nebo olejů ze semínek do salátů, tím byste měli získat dostatek omega-6, které potřebujete.

Potřebuji doplňky s obsahem Omega-6?

Pro většinu lidí v populaci není třeba. Nicméně, pokud opravdu nechcete zvýšit příjem tuků nebo jste na dietě s velmi omezeným příjmem kalorií, pak by doplněk byl dobrý způsob, jak tyto zdravé tuky doplnit. Při suplementaci dávejte pozor na ty, které obsahují brutnákový nebo pupalkový olej, protože jsou velmi bohatým zdrojem omega 6.

 

Závěr

Je důležité si uvědomit, že ne všechny tuky jsou špatné, zejména omega 3 a 6, které můžeme získat pouze prostřednictvím stravy nebo doplňků. Existují i ​​jiné druhy tuků, na které bychom měli být velmi opatrní, ale omega tuky je třeba vnímat pozitivněji, protože jejich role (ve správné rovnováze) je důležitá pro dobré zdraví.

Komfortní a zároveň stylové? Dámské fitness oblečení a doplňky stravy Women ´s Best je velkým favoritem v našem sortimentu.

Zpět do obchodu