Přírodní spalovače tuků, které byste měli vyzkoušet

přírodní spalovač tuků

Zatímco kardio a vzpírání rozhodně pomáhají při odbourávání tuků, zdravá strava a správné přírodní doplňky vám mohou trochu pomoci při odbourávání tuků. Existují určité potraviny, které můžeme zahrnout do naší stravy, které podporují spalování tuků, zde jsou nejlepší přírodní spalovače tuků a jejich fungování.

Co jsou přírodní spalovače tuků?

Přírodní spalovače tuků jsou látky, které se nacházejí v našich potravinách (nebo doplňcích), které zvyšují rozpad tukových buněk a produkují teplo, proces zvaný termogeneze. Některé přírodní spalovače tuků zvyšují náš metabolismus a jiné ovlivňují trávení jídla, což nám pomáhá cítit se spokojenější. V tomto článku se podíváme na nejúčinnější spalovače tuků, abychom vám pomohli rozhodnout, které vám pomohou dosáhnout vašich cílů.

Doporučujeme naše fitness legíny Gymclothes Rib Grey, které jsou ze speciální pohodlné teplákoviny.

Jak fungují spalovače tuků při hubnutí?

Spalovače tuků pomáhají při hubnutí několika různými způsoby. Jedním z nich je zlepšení množství hnědé tukové tkáně v těle. Vaše tělo obsahuje dva typy tukové tkáně - bílou tukovou tkáň a hnědou tukovou tkáň. Bílý tuk tvoří většinu tukových zásob v těle způsobených nadměrnou spotřebou kalorií. Tento typ tuku zvyšuje pravděpodobnost přibývání na váze.

Hnědý tuk má nejvyšší koncentraci u novorozenců a s věkem má tendenci klesat. Pomáhá kromě jiných důležitých procesů regulovat tělesnou teplotu. Hnědý tuk lze považovat za „aktivní“ tkáň, která zvyšuje celkový výdej energie (spalování kalorií) a vede k tvorbě tepla, termogenezi. To znamená, že vyšší poměr hnědého tuku k bílému tuku znamená větší spalování kalorií a větší úbytek hmotnosti, tam přicházejí potraviny a doplňky na spalování tuků, protože mohou pomoci stimulovat tento účinek v těle. Zbavení se tělesného tuku a jeho nahrazení štíhlou hmotou (svalem) z dlouhodobého hlediska zvýší váš metabolismus a může pomoci předcházet chronickým zdravotním stavům spojeným s nadváhou.

Výhody přírodních spalovačů tuků

Používání přírodních doplňků pro spalování tuků může pomoci zvýšit výsledky vašeho plánu zdravého stravování a cvičení. Kromě zvýšení aktivity tukové tkáně v těle vám může správné palivo (jídlo a doplňky) pomoci tělu ochránit štíhlou tělesnou hmotu a přitom stále hubnout.

Pravděpodobně vás zajímá, jaké jsou tyto přírodní doplňky ke spalování tuků, že?

Nejlepší spalovače tuků, které fungují

I když na trhu existují stovky produktů, které vám slibují pomoc při spalování tuků, následující seznam spalovačů tuků představuje přírodní produkty, na které se můžete spolehnout.

I když se zdá, že se každý den uvolňují nové produkty, jedná se o 4 přírodní spalovače tuků, u kterých se již léta projevují výhody díky spoustě výzkumů podporujících jejich použití a bezpečnost.

Zelený čaj

Zelený čaj je přírodní posilovač energie a spalovač tuků, který se po staletí používá v mnoha kulturách. Složky spalování tuků v zeleném čaji se nazývají „katechiny“, u nichž bylo zjištěno, že zvyšují metabolismus a spalují více energie během obou období cvičení a odpočinku.

Nejzajímavější částí katechinů je to, že pomáhají tělu zvolit spalování tuků jako primárního zdroje energie. Protože mohou také snižovat chuť k jídlu a působit jako stimulant ke zvýšení energie, mají katechiny ze zeleného čaje víceúrovňový přínos, když se snaží spalovat tuky. Zelený čaj také obsahuje kofein, který poskytuje dvojnásobnou dávku potenciálu spalování tuků.

Kofein

Pro většinu lidí je kofein první věcí, na kterou si vzpomenou, když se probudí, ale kofein má další vlastnosti spalování tuků a zvýšení metabolismu. Odbourávání tuků vyžaduje, jak zvýšení množství energie, kterou spalujeme, tak snížení množství energie, kterou přijímáme (z jídla) a v obou hraje roli kofein.

Kofein působí jako stimulant, který snižuje naši chuť k jídlu a zároveň rozkládá a spaluje tuky. Kofein se přirozeně vyskytuje v mnoha potravinách, od čaje a kávy až po čokoládu. Je také součástí mnoha doplňků před tréninkem a energetických nápojů. Tato kombinace zvýšení energie, potlačení chuti k jídlu, dostupnosti zdrojů jídla a pití z něj činí jeden z nejlepších dostupných spalovačů tuků na přírodní bázi. Ale ujistěte se, že ho nepijete příliš často, protože mnoho lidí na kofein reaguje jinak!

guarana

Vitamíny skupiny B

Vitamíny skupiny B hrají v těle zásadní roli, ale vitamíny B6 a B12 hrají klíčovou roli zejména v metabolismu. Vitamin B6, známý také jako pyridoxin, se nachází v mnoha zdrojích potravin, rostlinných i živočišných, jako je cizrna, hovězí maso, tuňák, losos, kuře, brambory a banány. B6 se používá k mnoha metabolickým funkcím, jako je rozkládání a spalování tuků, sacharidů a bílkovin. Efektivní metabolismus našeho jídla na energii je nezbytný pro zdravé složení těla.

Protože však důležité vitamíny B, jako je B12, jsou primárně dostupné z masa a ryb, může být pro vegany a vegetariány obtížné získat dostatečné množství. Doplnění vitamínu B12 může pomoci zvýšit váš metabolismus i energetickou hladinu, pokud ho nedostáváte dostatečně z vaší stravy.

Protein

Tuto makroživinu už jíte denně a je velmi důležité ji udržovat pod kontrolou, zejména pokud jde o budování svalů a odbourávání tuků.

Když pravidelně cvičíte a snažíte se změnit složení těla, je nejlepší způsob, jak cílit uložený tělesný tuk na spalování, konzumace více bílkovin a snížení celkových kalorií. Konzumace bílkovin navíc pomáhá tělu chránit a budovat štíhlou tělesnou hmotu (svaly) a aktivovat uložený tuk jako palivo.

Mám užívat přírodní spalovače tuků?

Mezi přírodní spalovače tuků patří zelený čaj, kofein(guarana), vitamíny skupiny B a bílkoviny. Ty vám mohou pomoci spalovat tuky zvýšením energetického výdeje, zlepšením energetické hladiny a metabolismu nebo povzbuzením vašeho těla ke spalování tuků jako paliva. I když nejsou známy žádné vážné zdravotní důsledky pro normální konzumaci těchto přírodních spalovačů tuků, je třeba dbát opatrnosti při příjmu kofeinu kvůli širokému spektru neočekávaných zdrojů (nápoje, čokoláda atd.)

Nadměrná konzumace může ovlivnit kardiovaskulární funkce a spánek. Doporučuje se nepřekračovat 400 mg denně a 200 mg pro těhotné ženy. Stejně jako u každého doplňku byste měli věnovat pozornost množství, které užíváte, nicméně náš seznam nejlepších přírodních spalovačů tuků může vám pomoci dosáhnout vašich cílů v oblasti hubnutí.

Závěr

I když si můžete koupit stovky produktů, které vám pomohou spalovat tuky, přírodní produkty jako zelený čaj, kofein, vitamíny B12 a B6 a bílkoviny se snadno začlení do vaší každodenní rutiny a snadno je najdete v supermarketu.

Všechny se výzkumem prokázaly jako účinné při zvyšování termogeneze tuků. Kombinace těchto účinných přírodních doplňků se zdravou stravou a důsledným cvičebním plánem vám pomůže spalovat tuky a plnit cíle v oblasti složení těla.

Jaké další skvělé potraviny neboli superpotraviny můžete přidat do svého jídelníčku se dozvíte v našem další článku.

Zpět do obchodu