Proč vás špatná káva oslabuje?

 proč pít kvalitní kávu

Proč pít kvalitní kávu?

Dobrá káva je kouzlo.

Může podporovat funkci mozku, paměť a hladinu energie. Může sloužit jako masivní zdroj antioxidantů a je spojován se všemi druhy pozitivních zdravotních výsledků. Káva může dokonce ovlivnit vaše tělo a mysl jako cvičení. Může vám dokonce pomoci budovat svaly bez cvičení. Nesprávná káva však může poškodit vaše zdraví a poškodit váš výkon. Když jsem na vysoké škole začal používat espresso, dostal jsem nejvyšší známky v mém životě. Měl jsem však také silné bolesti kloubů, nervozitu, úzkost a (ač jsem to nevěděl) ​​se mi chystala mozková mlha. I špatná káva pro mě tehdy byla zlepšením. Ale poté, co jsem se biohackoval, zvykl jsem si na skvělý pocit.

Káva před tréninkem, správné fitness obleceni a můžeme vyrazit.

Jediný problém je, že když jsem pil kávu, necítil jsem se tak skvěle. Jistě, dostal jsem nával energie poháněný kofeinem, ale pak bych se cítil podrážděný, mrzutý a často se mi vrátila bolest kloubů. A když káva vyprchala, byl jsem psychicky k ničemu. Myslel jsem si, že negativní účinky jsou prostě kompromis, se kterým budu muset žít, abych si kávu vychutnal. Kupodivu jsem tyto problémy neměl u každého druhu kávy. Když jsem cestoval do Evropy, mohl jsem si častěji vychutnávat kávu bez jakýchkoliv negativních vedlejších účinků. Tak jsem se kávy na 5 velmi dlouhých let vzdal. Po letech zkoumání způsobů, jak bych se mohl vrátit do horké, hořké náruče mé velké lásky kávy, tak jsem konečně odhalil tajemství své akutní nevolnosti z kávy.

Proč je káva pro vás špatná

Někdy to vaše chuťové buňky vědí nejlépe. Nemáte rádi chuť špatné kávy ze stejného důvodu, jako nemáte rádi chuť benzínu: vaše tělo vám říká, že je toxická. Údaje o spotřebě kávy jdou tam a zpět. Některé studie ukazují přínosy pro zdraví, zatímco jiné vykazují negativní výsledky. Může se to zdát matoucí, ale důvod je prostý: špatná káva je pro vás špatná a vědci při studiích o kávě nejsou schopni rozlišovat druhy kávy.

Studie o kávě a zdraví nekontrolují metody zpracování ani zdroj zrn. To znamená, že kávová zrna jsou téměř vždy kontaminována mykotoxiny. Mykotoxiny jsou škodlivé sloučeniny vytvářené plísněmi, které rostou na kávových zrnech. Tyto sloučeniny způsobují nejrůznější zdravotní problémy, jako je kardiomyopatie, rakovina, hypertenze, onemocnění ledvin a dokonce poškození mozku. Také díky nim bude vaše káva hořká, jako by potřebovala cukr. Některé druhy kávy obsahují více mykotoxinů než jiné, a proto vidíte některé studie prokazující prospěšnost pití kávy a jiné vykazující negativní zdravotní výsledky. Problém není káva jako taková, ale plíseň na vaší kávě. Může se dokonce lišit podle jednotlivých šarží, zejména u velkých výrobců kávy. (jako ty s velkými ošklivými zelenými logy na každém rohu ulice)

Mykotoxiny jsou téměř ve všech nekvalitních značkách kávy. Jedna studie ukázala, že 91,7 % zelených kávových zrn bylo kontaminováno plísní. To je ještě předtím, než byly zpracovány, což umožňuje růst ještě více plísní. Jiná studie ukázala, že 52 % zelených kávových zrn a téměř 50 procent uvařených káv je plesnivých. Káva je snadno jedním z největších zdrojů mykotoxinů v potravě.

 

Jak vědci došli k závěru,

    „…pravidelná konzumace kávy může přispívat k vystavení lidí OA (ochratoxinu).

 

Ochratoxin A je špatná zpráva. Zasáhne vaše ledviny, způsobí rakovinu a naruší váš imunitní systém. Věř mi, já vím. Jsem ochratoxinový kanárek, který žil v domě s jedovatou plísní produkující ochratoxin, která způsobila vážné poškození mé imunitní funkce a autonomního nervového systému. (Když já mohu být neprůstřelný se vším, co se děje, můžete být i vy!) Káva je pro vás špatná pouze tehdy, když slouží jako platforma pro doručení plísní. Levnější druhy kávy stojí méně, protože používají nekvalitní zrna a umožňují vyšší procento poškozených (plesnivých) zrn, poté je společnosti zpracovávají technikami, které dodávají chuť, ale zesilují množství toxinů.

„Směsi“ kávy jsou špatnou zprávou, protože mísí levná zrna z více oblastí, což téměř zaručuje, že dostanete nějaké plesnivé. To je důvod, proč je důležité kupovat kávu z jednoho statku. Pokud pijete kávu z masového trhu, mohou zrna ve vašem mlýnku pocházet z několika zemí. Je to stejná logika, která vám říká, abyste nejedli hamburger vyrobený z masa 10 000 zvířat.

 

kvalitní espresso

 

Káva bez kofeinu je ještě horší. Kofein je přirozený obranný mechanismus rostliny proti hmyzu a plísním. Zabraňuje růstu plísní a dalších organismů na fazolích. Plíseň je všude, ale kofein pomáhá zabránit jejímu růstu na fazolích, když jsou ve skladu. Když odstraníte kofein, vaše fazole jsou bezbranné. Káva bez kofeinu má vyšší obsah aflatoxinu i ochratoxinu. To je jeden z důvodů, proč bez kofeinu chutná jako velbloudí pot. Možná si myslíte, že dražší druhy kávy pro vás budou dobré, ale není tomu tak. Fazole Arabica jsou obvykle méně plesnivé než boby robusta. (Robusta je to, co najdete v levné kávě.) Ale i drahé druhy kávy se obvykle zpracovávají metodami, které umožňují růst plísní. Metoda přirozeného procesu je u africké kávy běžná. To umožňuje fazolím být venku, kde mohou sbírat ptačí výkaly a jiné nečistoty. Plesniví. Jeden z mých oblíbených špičkových pražíren kávy popisuje zrna z přírodního procesu jako „Lahodné, chutné a psychedelické“, protože ovlivňují to, jak funguje jeho mozek.

Mokrý proces není o moc lepší. Zde pěstitelé kávy hodí zrna do obřích kádí a přidají vodu, poté nechají zrna chvíli zkazit (fermentovat), aby bylo snazší odstranit vnější části zrna. Co roste na každé várce fazolí, je nepředvídatelné, ale obvykle to vytváří více toxinů. Zdravotní „experti“ si užívají hanobení kávy téměř stejně jako nasycené tuky. Důkazy jsou v rozporu pouze tehdy, když se nepodíváte na celý obrázek. Pravdou je, že správný druh kávy je zdravá výživa.

Existuje velké množství údajů, které ukazují, že lidé, kteří pijí kávu, jsou zdravější a žijí výkonnější život. Káva zlepšuje soustředění, paměť a výkonnost při cvičení. Je také největším zdrojem antioxidantů ve standardní stravě. Káva je silný termogenní prostředek, který stimuluje odbourávání tuků.

Správná káva je pro vás dobrá. Plíseň je pro vás špatná. Nikdy nemíchejte obojí. Život je prostě lepší, když váš den začíná kávou, která má správně zpracovaná zrna.

Proč je dobrý kofein před tréninkem?

Zpět do obchodu