Mohou vám bílkoviny pomoci zhubnout?

protein na hubnutí

 

Určitě jste to už slyšeli: dieta s vysokým obsahem bílkovin vám přinese výsledky v oblasti hubnutí. Nebylo by skvělé, kdyby to bylo tak přímočaré? V tomto rychlém průvodci vám ukážeme, jak vám protein může pomoci zhubnout tím správným způsobem.

Pomáhá protein při hubnutí?

Rychlá odpověď je ne, ne přímo, neexistuje žádný specifický proteinový prášek pro hubnutí. Nejdůležitějším faktorem pro hubnutí je spálení více kalorií, než přijmete. Existuje však odkaz a učení se, jak používat proteinový prášek pro hubnutí, spočívá v optimalizaci vaší výživy, abyste dosáhli fyzických výsledků, po kterých toužíte. Podívejme se na roli bílkovin hlouběji, abychom lépe porozuměli tomu, co může udělat pro hubnutí.

Pokud zhubnete, většinou vám oblečení nesedí, proto bych vám doporučil naše legíny Gymclothes, které patří mezi naše nejprodávanější legíny.

Termický efekt konzumace bílkovin

Když mluvíme o termickém účinku jídla, máme na mysli energii, kterou tělo potřebuje ke strávení a zpracování jídla, které jíme. Tento proces je také známý jako specifická dynamická akce a obvykle se na něj pohlíží ve vztahu k počtu kalorií, které trávení určitého typu jídla vyžaduje. Tento výdej kalorií jde nad rámec běžného množství kalorií, které naše tělo spotřebuje k provádění nejzákladnějších i nejsložitějších činností, když jsme v klidu. Kolik kalorií tedy konzumace bílkovin spálí? Potraviny s vysokým obsahem bílkovin, jako je maso, ryby, vejce, mléčné výrobky, luštěniny, ořechy a semena, potřebují více energie pro úplné trávení. Výzkum ukazuje, že mohou zvýšit rychlost metabolismu o 15-30%. V průměru to znamená, že pokud sníte 100 kcal ze zdroje s vysokým obsahem bílkovin, použijete 20–30 z těchto kcal na trávení a vstřebání všech.

Protein jako zdroj energie

Proteinové koktejly jsou samozřejmě snadným způsobem, jak přidat bílkoviny do vaší stravy. Jsou rychlejší na přípravu než steak a jsou hlavním zdrojem bílkovin po tréninku. Pokud uvažujete o použití syrovátkového proteinu na hubnutí, nemusí jít nutně ruku v ruce. Syrovátkový protein je zlatým standardem pro proteinové prášky a má mnoho nutričních výhod, které mohou podpořit aktivní životní styl. Hledání nejlepšího proteinového prášku na hubnutí však není tím nejdůležitějším faktorem. Měli byste se zaměřit na kvalitu živin, které konzumujete, stejně jako na kvalitu vašeho tréninku a dobu regenerace. Správná kombinace vás přiblíží k požadovaným výsledkům.

Sytící účinek konzumace bílkovin

Dalším faktorem, který může lidi vést k domněnce, že příjem bílkovin a hubnutí spolu úzce souvisí, je vnímání vyšší sytosti po konzumaci bílkovin. To je však do značné míry věcí osobního vnímání, nikoli exaktní vědy. Obecně se lidé po konzumaci bílkovin cítí plnější než u sacharidů nebo tuků. Samozřejmě, jakmile dosáhnete této úrovně spokojenosti, bude méně pravděpodobné, že budete jíst více, zejména věci, které nejsou tak skvělé pro regulaci hmotnosti.

Touhy a doplňky stravy

Pokud jste odhodláni zhubnout, s největší pravděpodobností budete držet dietu s omezeným příjmem kalorií. To však neznamená, že byste se měli vzdát svých oblíbených chutných pochoutek nebo zavádět zdravé alternativy, které jsou stejně dobré. Ve skutečnosti můžete dokonce zvýšit příjem bílkovin a zároveň si vychutnat chutné svačiny. Například proteinové směsi na palačinky jsou ideální pro získání bílkovin a uspokojení chutí na sladké. Totéž platí pro směsi sušenek, stejně jako výživné tyčinky.

Protein chrání svalovou hmotu

Jako hlavní stavební kámen pro svaly jsou proteiny klíčové pro zachování svalové hmoty a proteinové doplňky přispívají k jejímu udržení a rozvoji. To je zvláště důležité, pokud vaše tělo prochází intenzivní fyzickou aktivitou, jako je silový trénink. Tehdy budou vaše svalová vlákna nejvíce zatěžována a díky tomu se budou dále rozvíjet. Díky bílkovinám se svaly mohou zotavit ze stresu z cvičení a nárůstu hmoty.

proteinový nápoj a hubnutí

Kolik bílkovin potřebujete?

Abyste přesně věděli, kolik bílkovin byste měli konzumovat, budete muset trochu počítat. Příjem bílkovin závisí na vaší tělesné hmotnosti a úrovni aktivity. Doporučený poměr je obecně mezi 1,6 a 2,2 gramy bílkovin na kilogram.

Jak proteinové prášky pomáhají

Nyní, když víme, že neexistuje žádný specifický protein pro hubnutí, stojí za to se zaměřit na jeho výhody. Jak již bylo zmíněno, je velmi rychlé připravit proteinový koktejl. Hlavní výhodou proteinového prášku je, že je téměř okamžitě dostupný a nevyžaduje žádné vaření. Ne všechny proteinové prášky jsou vytvořeny stejným způsobem. Vždy je dobré si přečíst seznam ingrediencí a podívat se, odkud daný protein pochází. V této souvislosti existují proteinové prášky, jako jsou například izoláty, které obsahují méně cukru a z tohoto důvodu by mohly být považovány za skvělou volbu do diety. K dispozici jsou také proteinové prášky, které obsahují složky, které mohou přímo pomoci s hubnutím. Ať už si nakonec vyberete jakýkoli vzorec, ujistěte se, že jste zcela obeznámeni s jeho obsahem.

Přečtěte si, jak zrychlit metabolismus a tím urychlit hubnutí.

Zpět do obchodu