Boj proti únavě, stresu a vyčerpání

stres a vyčerpání

Boj proti psychické únavě a vyčerpání

Všichni jsme zaneprázdněni. Někteří z nás jsou ale ve stresu více než jiní. Studenti, rodiče a zaneprázdnění vedoucí pracovníci vědí o únavě své. Ale víte, jak s tím bojovat? Zde je 7 doplňků, které vám pomohou bojovat proti životu, který bývá spojený se stresem, únavou a vyčerpáním. Být neustále ve stresu a unavený dělá víc, než když se cítíte hrozně. Ve skutečnosti má obrovský dopad na vaše tělo, protože je těžší budovat svalovou hmotu, ztrácet tuk a udržovat si zdravou tělesnou hmotnost. Pokud je váš životní styl hektický a často se cítíte ohromeni, můžete udělat spoustu pro to, abyste se bránili přirozenou cestou.

Tryptofan

Jedná se o jednu z 9 „esenciálních“ aminokyselin. Jsou nezbytné, protože si je naše tělo neumí vyrobit, takže je musíme získávat z naší stravy nebo doplňků. Je to skvělý doplněk pro zlepšení nálady, zotavení a spánku, ale víte proč?

Doporučujeme naše nejprodávanější fitness legíny Marble, které vydrží těžkou zátěž.

Tryptofan je ve skutečnosti prekurzorem melatoninu, niacinu, vitamínu B3 a serotoninu („hormonu štěstí“), které nám všechny pomáhají zotavit se z jakéhokoli stresu způsobeného životním stylem. Serotonin můžeme získat z potravinových zdrojů, ale je obtížné získat optimální množství (a sledovat dávkování) bez přehánění kalorií. Suplementace samotným tryptofanem je tedy fantastický způsob, jak podpořit náladu a získat kvalitnější spánek. Jak pravděpodobně víte, existuje souvislost mezi nízkou hladinou serotoninu a úzkostí a mírnou depresí. Jedním z faktorů může být také svačina na pohodlných jídlech nebo jídlo pozdě v noci. Takže pokud tvrdě trénujete, procházíte stresujícím obdobím nebo trpíte špatným spánkem, zkuste tryptofan. Je to naprosto přirozené a extrémně nákladově efektivní.

ZMA – zinek, hořčík a vitamín B6

ZMA je velmi oblíbený doplněk u lidí, kteří chtějí kvalitnější spánek. Je obzvláště oblíbený u mužů, ale mohou z něj mít prospěch i ženy. Kapsle ZMA dodávají obrovskou 500mg směs vysoce biologicky dostupných forem zinku a hořčíku.

Zde je důvod, proč vám ZMA může pomoci spát a lépe se zotavit. Zinek je zodpovědný za produkci testosteronu. Hořčík je známý tím, že zlepšuje kvalitu spánku. A vitamín B6 pomáhá jak zinku, tak hořčíku, aby se lépe vstřebaly a byly využity  tělem. Bez ohledu na váš trénink nebo dietu vám ZMA pomůže zvýšit přirozené hladiny hormonů, podpoří lepší spánek a pomůže s funkcí mozku a pamětí. Díky tomu se budete cítit mnohem lépe bez ohledu na to, jak stresující je život.

Hořčík (ideálně bisglycinát hořečnatý)

Právě jsme se dotkli hořčíku jako prostředku pro spánek, odpočinek a regeneraci. Pokud se rozhodnete pro jediný doplněk hořčíku k boji proti špatnému spánku, únavě a únavě, bisglycinát hořečnatý by mohl být tou nejlepší volbou. Bisglycinát hořečnatý je forma minerálu, který je přirozeně vázán na aminokyselinu glycin. To znamená, že je tělem snadněji absorbován. Naše receptura má 500 mg na kapsli, z toho 100 mg aktivního hořčíku.

Doplňky hořčíku v boji proti únavě

Kvalitní komplex vitamínů B

Vitamíny B jsou důležité pro zdravé tělo, které vydrží období stresu a únavy.

Zde je návod, jak vám ingredience mohou pomoci zahnat únavu. Vitamin B1 (thiamin) podporuje duševní pohodu a náladu, vitamin B2 (riboflavin) pomáhá snižovat oxidační stres (a tedy únavu), vitamin B3 (niacin) může být účinný při podpoře mozkových funkcí a vitamin B5 (kyselina pantotenová) pomáhá podporovat důležité neurotransmitery (mozkové chemikálie). Dále tu máme vitamín B6 (Pyridoxin hydrochlorid), který hraje roli při snižování únavy a posilování imunity, i když jste ve stresu, a vitamín B8 (inositol, myoinositol), který pomáhá nervovým signálům „komunikovat“.

Železo

Doplňování železa je často zmiňováno jako řešení pro boj s nízkou energií (zejména v případě žen). I když je pravda, že ženy mohou mít běžně nedostatek železa, muži by si neměli myslet, že jsou imunní. Ve skutečnosti může stres životního stylu, diety a trénink vést k nedostatku železa u kohokoli bez ohledu na věk nebo pohlaví. Železitý bisglycin („jemné železo“) – vysoce biologicky dostupný zdroj železa. Mnoho doplňků železa je pouze oxid železitý. Bisglycinát železnatý má 24% obsah železa a naše tělo ho vstřebává snadněji než oxid železitý.

Proč doplňovat železo? Pomáhá snižovat únavu, může zabránit tomu, abyste se vyčerpali, a můžete se cítit méně unavení. Ideální pro ženy, každého, kdo trpí anémií, nebo kohokoli, kdo ve stravě nepřijímá mnoho železa (naši vegetariánští a veganští přátelé).

Kompletní multivitamin

Pokud je váš život hektický a stresující, může být rozumné doplnit kompletní multivitamin (zejména takový, který obsahuje vitamíny pro energii). Nejen, že to podpoří vaše celkové zdraví, ale je to i dobrá „záchranná síť“, pokud bude situace tak zaneprázdněná, že výběr jídla utrpí. Multivitamín může obsahovat také antioxidanty, probiotika, ovocné a rostlinné extrakty, celkem 30 samostatných složek. Jejich kvalita, biologická dostupnost a účinnost z nich činí ideální prvky pro tuto formuli. Proč má smysl kvalitní multivitamin? Ve stresu je snadné mít nedostatek určitých vitamínů nebo minerálů a nedostatek jediné věci může mít dopad na metabolické cesty vašeho těla. Stres může navíc často způsobit střevní problémy, přecitlivělost a zažívací problémy (proto jsou často přidávány probiotika a trávicí enzymy). Zakryjte všechny své báze jedním kompletním složením, vitamíny, minerály, probiotika, trávicí enzymy, antioxidanty a rostlinné extrakty.

zelená káva

Přírodní posilovač energie

Někteří lidé říkají, že je kontraproduktivní brát doplněk na zvýšení energie, když už jste ve stresu a unavení, ale my víme, že žijete v reálném světě. Pokud jste unavení ze dne v práci, ale potřebujete si jít procvičit nohy, jakou možnost máte? Existuje několik zcela přírodních doplňků, které můžete použít ke zvýšení energie (kofeinové tablety nebo doplněk taurinu). Zapomeňte na plechovky perlivého energetického nápoje. Existují komplexní energetické doplňky, které můžete popíjet, když potřebujete povzbudit. Hydratují vás, dodávají vám všechny důležité BCAA a podpoří vaši energii, aniž by vás příliš stimulovaly. Jsou často kombinovány s BCAA s rozvětveným řetězcem aminokyselin. BCAA v poměru 3:1:1., může být dále guarana a extrakt ze zelené kávy, dva účinné přírodní zdroje energie, které vám dodají zdroj přírodního kofeinu. Dost na pořádné posílení bez chvění nebo „předávkování kofeinem“.

Jaké jsou vaše oblíbené doplňky stravy proti únavě, únavě a stresu? .

 

Koukněte na další článek, kde je vysvětlená léčba stresu.

Zpět do obchodu