Jak podpořit svůj mozek a tělo přírodními doplňky energie

výživa pro mozek

Výživa pro vaše tělo a váš mozek

Cítíte se unavení? Energie je víc než jen to, jak se cítíte po vypití velkého hrnku kávy. Je to způsob, jakým se cítíte, když se probudíte, když se soustředíte na úkol v práci a když jste na konci dne s rodinou. A když to vaše dieta zrovna nesnižuje, přírodní doplňky energie vám mohou pomoci naplno využít váš potenciál. Nemluvíme o kofeinu, mluvíme o energii na buněčné úrovni. Váš mozek spotřebuje více energie než jakýkoli jiný orgán, až 20 % celkové energie těla. A jak se ukázalo, když máte více energie pro mozek, znamená to také energii pro zbytek těla. Doplňky pro zdraví mozku mohou podpořit vaši celkovou produkci energie a doplňky pro zdraví střev umožňují tělu získat z potravy více energizujících živin. Níže se podíváme na několik nejlepších doplňků, které vám pomohou posílit váš mozek, dodají energii vašim buňkám a dodají vám více ohnivé síly, už nepotřebujete žádné energetické nápoje.

Pravidelně pro vás přidáváme nové sportovní legíny a podprsenky. Vnabídce najdete také pánské oblečení.

Přírodní doplňky energie pro váš mozek

Vybrali jsme tyto doplňky pro zdraví mozku, protože jsou dostupné, účinné a podporují funkci mozku. Pamatujte však, že doplňky stravy nenahrazují zdravou wellness rutinu. Začněte s pevnými základy pro zdraví mozku se zdravou stravou, kvalitním spánkem a dostatkem zvládání stresu – a použijte je k vyplnění mezer.

Nootropika, neboli doplňky na posílení mozku

Slovo „nootropika“ se může zdát mystické, ale tento termín se ve skutečnosti týká doplňků stravy od rostlinných extraktů až po chemikálie, které vaše tělo přirozeně produkuje. Nootropika vám poskytnou další výhodu tím, že vašemu tělu dodají živiny, které zlepší vaši náladu, zlepší kognitivní schopnosti a zaženou mozkovou mlhu. Protože na trhu jsou tuny různých nootropik, je příliš zjednodušené tvrdit, že jedna pilulka přemění energii vašeho mozku. Místo toho si vybírejte nootropika na základě výhod, které hledáte, jako je lepší soustředění, bdělost nebo zdravé stárnutí.

Kvalitní tuky ve vašem jídelníčku 

Hledáte účinný způsob, jak udržet svůj mozek mladý? Stačí přidat máslo. Možná vás nenapadají tučná jídla jako přírodní doplňky energie nebo posilovače energie. Ale ve skutečnosti kvalitní tuky (jako to, co získáte z másla, ghí a tučných ryb ulovených ve volné přírodě) obsahují živiny, které pomáhají napájet váš mozek. Je to proto, že váš mozek obsahuje téměř 60 % tuku a mastné kyseliny hrají klíčovou roli při určování toho, jak dobře váš mozek funguje, od neurotransmiterů po neuroprotekci.

Přírodní doplňky energie pro vaše tělo

Kromě nootropik existuje také několik energetických doplňků, které poskytují podporu, která prospívá nejen mozku, ale celému tělu. Jsme velkými zastánci konzumace co největšího množství vitamínů a minerálů prostřednictvím vaší každodenní stravy. Když však nemůžete získat vše, co potřebujete, pomocí běžné stravy, mohou vám pomoci doplňky!

Hořčík a energie

Co mají společného vaše nálada, úroveň energie a mitochondrie? Něco málo zvaného hořčík. Tento minerál hraje hlavní roli v tom, kolik energie mohou vaše mitochondrie vyrobit. Vedlejší účinky nedostatku hořčíku mohou ovlivnit vaši náladu, to, jak jasně myslíte a jak dobře spíte, protože všechny tyto věci začínají v mozku. Hledejte hořčík, který poskytuje vědecky podloženou dávku vysoce vstřebatelného citrátu hořečnatého, který podporuje váš mozek, svaly a nervový systém. Více hořčíku můžete získat také konzumací potravin, které přirozeně obsahují jak tento kritický minerál, tak tryptofan aminokyselinu, která podporuje serotonin, mozková chemická látka, která zlepšuje vaši náladu a duševní jasnost. To zahrnuje potraviny jako hořká čokoláda, spirulina, špenát a avokádo.

 

máslo a mozek

Stresová podpora pro zvýšení energetické hladiny

Ashwagandha doplněk proti stresu

Ukázalo se, že být neustále ve stresu není dobré pro vaše zdraví. Skutečnost je taková, že vaše tělo reaguje na stres mnoha různými způsoby a u některých lidí vede chronický stres k nedostatku energie na duševní i fyzické úrovni. Dobrou zprávou je, že můžete pomoci v boji proti únavě tím, že budete zvládat hladinu stresu. Samozřejmě, to se snadněji řekne, než udělá. Kromě chování, jako je dostatek spánku a nácvik péče o sebe, můžete pomoci přirozeně uklidnit svůj nervový systém pomocí adaptogenů, jako je ashwagandha, ženšen a rhodiola rosea.

Adaptogeny

Adaptogeny jsou přírodní látky používané v bylinné medicíně. Pomáhají řídit vaši stresovou reakci, přirozenou sekvenci reakcí vašeho těla v reakci na vnímaný stres. Nárůst stresových hormonů, jako je adrenalin a kortizol, zvýšený průtok krve do svalů a bušící srdce. Zdravý systém se snáze vrátí k výchozímu stavu, ale když jste chronicky vystresovaní, bude pro vaše tělo těžší udržet rovnováhu. Působí na stresovou reakci vašeho těla různými způsoby, v závislosti na vaší biologii a adaptogenu, který používáte. Například ashwagandha podporuje nadledviny, což jsou žlázy, které produkují kortizol (stresový hormon).

Přírodní doplňky energie pro vaše střeva

Z nějakého důvodu nám záleží na zdraví střev, vaše střevní bakterie hrají roli téměř ve všem, od vaší energie po váš imunitní systém. Váš střevní mikrobiom je ekosystém bakterií ve vašem trávicím systému. Když máte zdravou rovnováhu prospěšných bakterií, vaše tělo je schopno efektivněji rozkládat vaše jídlo a odstraňovat toxiny, které by vás jinak srazily. Vaše střevní bakterie také vytvářejí vitamíny B, které pomáhají vašemu tělu produkovat energii. Pokud se potýkáte s příznaky, jako je nedostatek energie, zažívací problémy a potíže se soustředěním, mohou za to vaše střevní bakterie. Problém je v tom, že váš mikrobiom může vyvést z míry mnoho faktorů, jako je stres, změny vaší hmotnosti, strava, nedostatek spánku a alkohol, abychom jmenovali alespoň některé.

Jak podpořit zdraví svých střev

Nyní je skvělý čas na zlepšení zdraví vašich střev. Nejprve se vypořádejte s velkými bloky, jako je snížení příjmu cukru, konzumace více celozrnných potravin a příjem více vlákniny (všechny druhy zeleniny).

 

Závěr

Zdravé střevní bakterie jsou klíčovou součástí optimální energie pro váš mozek a tělo. Je to proto, že potřebujete dobré lidi, aby udělali tvrdou práci při rozkládání vašeho jídla na energizující živiny. To znamená přínos pro celé tělo, od vaší nálady až po vaše imunitní zdraví.

 

Zkuste také stravu, které zlepší funkci mozku a paměť.

Zpět do obchodu