13 výhod pravidelného pití vody

proč pít vodu

Chtěli byste mít zářící pokožku, více energie, lepší náladu a dokonce zhubnout? Tento jednoduchý zvyk by mohl být řešením všech vašich zdravotních a kosmetických problémů.

Věřte tomu nebo ne, pitná voda má mnoho výhod pro vaše tělo a může být odpovědí na vaše zdravotní problémy. Mnoho lidí si bohužel neuvědomuje, jak důležitá je voda. Lidské tělo je tvořeno z více než 60-70% vody. Bez jídla můžeme přežít déle než tři týdny, ale voda je jiný příběh.

Výzkumy ukazují, že již 1% dehydratace negativně ovlivňuje vaši náladu, pozornost, paměť a koordinaci.
Když už se Vám začne zdát, že máte žízeň, jste již dehydratovaní.

 

Kolik vody byste měli pít každý den?


Testovali jsme pít 3-3,5l vody každý den po dobu 1 měsíce, což zní hodně, ale po několika dnech jsme zaznamenali významné rozdíly.

 

1. Vaše nálada se zlepšuje


Dehydratace může ovlivnit vaši náladu a způsobit, že se cítíte v depresi, nervózní, naštvaný, nevrlý a zmatený. Dehydratace může přispět ke stresu. Tím, že pijete více vody, se ujistíte, že z toho těží vaše duševní zdraví.
 

2. Máte více energie


Prvním příznakem dehydratace je pocit únavy. Když tělo začne dehydratovat, znamená to, že tkáně a buňky nedostávají dostatek vody. Enzymatická aktivita se zpomaluje a bez vody nemohou enzymy produkovat energii.
 

3. Pitná voda pomáhá zhubnout


Někdy si myslíme, že máme hlad, když máme vlastně jen žízeň. Naše tělo začne zapínat všechny alarmy, pouze když je ignorujeme. Pro ty z vás, kteří se snaží zhubnout: pitná voda a hubnutí jsou ve velké korelaci.
 

4. Už žádné opuchy


Tmavé kruhy, otoky a opuchlá víčka jsou obvykle způsobeny zadržováním vody. Ať už je to z krátké noci, nezdravého životního stylu nebo slaného jídla. Pití více vody pomůže vyplavit odpad z vašeho systému, což sníží otoky a způsobí, že vypadáte mladší a svěžejší.
 

5. Pitná voda je dobrá pro pokožku


Naše kůže je největší orgán v našem těle. Pravidelné pití vody má na pokožku spoustu výhod. Zlepšuje vzhled a zdraví pokožky tím, že udržuje správnou stavbu nových buněk.

6. Zabráníte předčasnému stárnutí


Správná hydratace baculatí pokožku, vyplní jemnými liniemi a vráskami, rozjasní matnou pleť. Pokud chcete zastavit předčasné stárnutí a bojovat proti vráskám, pití pitné vody je klíčové.
 

7. Menší bolest kloubů


Voda působí jako mazivo pro vaše klouby a svaly. Pomáhá vám udržovat dostatečný objem krve, aby se živiny mohly pohybovat krví a do kloubů. Pokud si myslíte, že vaše klouby jsou jako houba, představte si, jak mnohem snadněji se mohou dvě mokré houby pohybovat proti sobě než dvě suché, tvrdé houby. Voda také umožňuje, aby se odpadní produkty rychleji pohybovaly ze spár.
 

8. Detoxikace těla


Toxiny jsou vyplavovány ve formě moči a potu. Pokud nebudeme pít vodu, nevypláchneme toxiny a ty se hromadí v našem těle.
 

9. Zlepšení trávení


Pití velké sklenice vody těsně před jídlem je také skvělý způsob, jak zlepšit trávení. Připravuje váš gastrointestinální trakt pro příchod jídla a zvyšuje vylučování žaludku pro správné rozložení živin. Kombinace potravin s vysokým obsahem vlákniny a vody zvýší účinnost vašeho trávení.
 

10. Máš hlad


Ve studii se 45 dospělými bylo zjištěno, že ti, kteří pili dvě sklenice vody před každým jídlem, konzumovali během jídla o 75 až 90 méně kalorií. V průběhu tří měsíců lidé na dietě, kteří pili vodu, ztratili v průměru o 5 kg více, než ti, kteří to neudělali. To ukazuje další výhodu pitné vody a hubnutí.
 

11. Je snazší zaostřit a soustředit se


Pitná voda pozitivně funguje na mozek (mozek vlastně obsahuje 90% vody !!).
 
 

12. Už žádné bolesti hlavy


Ve většině případů jsou bolesti hlavy způsobeny dehydratací, takže pitná voda může zabránit migrénám nebo je zmírnit. Až příště budete mít bolesti hlavy, vypijte nejprve trochu vody, než začnete užívat lék proti bolesti.
 
 

13. Zlepšení tréninku


Dehydratace může vést k slabosti, únavě, závratím a nerovnováze elektrolytů. Voda pomáhá přepravovat živiny a kyslík v celém těle, takže během cvičení budete mít více energie. Navíc se vaše svaly zotaví rychleji, protože naše svalová tkáň obsahuje 75% vody. Ujistěte se, že pijete často, dvě hodiny před tréninkem, každých 20 minut během a bezprostředně po tréninku, aby vaše tělo bylo hydratované.
 
Na pořádný trénink kouknete na naše dámské legíny, které jsou vyrobené z příjemného bezešvého materiálu. K legínám máme v nabídce i sportovní podprsenky.

Rychlé tipy ja vypít více vody každý den:

  • Vždy noste s sebou láhev vody (použijte opakovaně použitelné láhve na vodu).
  • Můžete také získat vodu z jídla, nejen z nápojů. Jezte potraviny bohaté na vodu, jako je syrové ovoce a zelenina.
  • Vyvarujte se sodovek a kofeinových nápojů, protože vaše tělo potřebuje více vody k jejich metabolizaci.
  • Pokud máte potíže s pitím dostatečného množství vody, můžete do své stravy přidat nějaké zdravé nápoje, jako je čaj a koktejly.

 

 

Zpět do obchodu