Kdy je nejlepší čas na protein?

kdy je nejlepší pít protein

Kdy užívat syrovátkový protein? 

Nejlepší čas na příjem syrovátkového proteinu je do 1 hodiny po ukončení tréninku, aby se vaše svaly zotavily. Studie však ukazují, že oprava a opětovný růst těla může trvat až 48 hodin. To je důvod, proč je optimální přijímat 20 až 30 g syrovátkového proteinu kdykoli během dne. To vše pro zajištění příjmu 1,7 g bílkovin na kilogram tělesné hmotnosti za den.

Co je to Whey Protein?

Syrovátkový protein je prostě vedlejší produkt, který získáte při výrobě sýra. Jakmile z tohoto vedlejšího produktu odstraníte obsah vody a kaseinu, zůstane vám koncentrát syrovátkové bílkoviny. Syrovátkový protein je opěvován sportovci a kulturisty pro širokou škálu tréninkových a tělesných výhod, které může poskytnout. Syrovátkové proteinové produkty, jsou proto dost možná dnes nejoblíbenějším sportovním doplňkem na trhu.

Výhody syrovátkového proteinu

Syrovátkový protein je považován za nejlepší formu proteinu, kterou tělo stráví a využije. Syrovátkový protein je bohatý na glutamin a aminokyseliny s rozvětveným řetězcem (BCAA). Tyto aminokyseliny jsou považovány za esenciální aminokyseliny pro každého, kdo trénuje tím, že poskytují zdroj energie, který působí proti rozpadu svalů a podporuje regeneraci. Syrovátkový protein lze použít v několika biochemických procesech a je nezbytný pro svalovou kontrakci, růst a regeneraci. Syrovátkový protein se také používá k udržení několika metabolických procesů a ke kontrole tělesného složení těla.

Užívání syrovátkového proteinu ráno

Protože zásoby glykogenu přes noc docházejí, tělo je nuceno přejít na zásoby aminokyselin, aby nastartovalo metabolické procesy. To uvádí sval do katabolického (neboli rozpadového) stavu. Syrovátkový protein je rychle stravitelný protein, který je ideální, když se probudíte, protože rychle dodává aminokyseliny do vašich svalů a působí proti rozpadu svalů. Většina odborníků doporučuje konzumovat kvalitní syrovátkový proteinový koktejl, hned ráno. Je to kvůli jeho působivé biologické hodnotě a skvělému profilu aminokyselin, který vás nakonec „nastaví“ na celý den.

Užívání syrovátkového proteinu před tréninkem

Syrovátkový proteinový koktejl před tréninkem je nedílnou součástí vytvoření pozitivní dusíkové bilance v těle. To je nezbytné pro stimulaci syntézy bílkovin a nárůst svalové hmoty. Protein je stavebním kamenem růstu nových svalů. Výzkum zjistil, že syntéza bílkovin se zvýší, když se syrovátkový protein užívá bezprostředně před odporovým cvičením. Z tohoto důvodu zkuste zahrnout 25-35 gramů syrovátkového proteinu jako základ vašeho předtréninkového koktejlu.

 

výroba kaseinu

Užívání syrovátkového proteinu po tréninku

Snad nejdůležitější čas pro sportovce na příjem syrovátkového proteinu je bezprostředně po tréninku. Je to proto, že jste právě vystavili své svaly velkému stresu a nyní musíte poskytnout živiny pro opravu a opětovný růst. Rychle působící zdroj bílkovin, jako je syrovátkový protein, je perfektní volbou. Výzkum ukazuje, že po silovém tréninku jsou vaše svaly vyhladovělé, a tak mají vlastnosti jako houba. Vědci se domnívají, že v tomto okamžiku můžete absorbovat více bílkovin než v kteroukoli jinou denní dobu. Proto má smysl přidat po tréninku velkou porci syrovátkového proteinu. To poslouží jako skvělý základ pro váš šejk a nastartuje proces regenerace.

Užívání syrovátkového proteinu před spaním

Přes noc někteří lidé vydrží několik hodin bez jídla. S omezeným množstvím živin ve svalech může být sval nucen obrátit se na zásoby aminokyselin, aby nastartoval metabolické procesy. Před spaním se doporučuje vypít syrovátkový proteinový koktejl, aby se vaše svaly nedostaly do katabolického stavu. Nakrmení těla tímto způsobem zajišťuje dostupnost živin během nočního půstu a lze se vyhnout rozpadu svalů. Kvůli jeho povaze rychlého uvolňování mnoho odborníků na výživu raději doporučuje před spaním kaseinový protein místo syrovátkového proteinu. To zajišťuje postupné uvolňování živin do svalu po dobu, co spíte.

Naše oblíbená kolekce je Infinity. Tyto damske fitness leginy skvěle sedí a nepadají.

Zpět do obchodu